טובת הילד
The Children Act

ברגע של משבר אישי ביחסיה עם בעלה, שופטת מכובדת מתבקשת לשפוט בתיק חדש שסובב סביב בחור צעיר ומבריק עם השקפת עולם שהיא פשוט לא מבינה. המפגש ביניהם ישנה את חייהם לנצח.

אורך: 1:45
תאריך הפצה בארה"ב: 14/09/2018
תאריך הפצה בישראל: 20/09/2018

3 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סרט טוב

  ואז הוא נהיה סרט לא טוב.

  תחילה, המובן מאליו: אמה תומפסון נהדרת.
  תומפסון היא שופטת (לענייני משפחה) שעבודתה קודמת למערכת היחסים שלה, והיא משכנעת הן כקשוחה חסרת מעצורים והן כאנושית בעלת לב רחב. רגעים קטנים כמו האופן בו היא הולכת לעבודה, הדרך בה היא מדברת עם העוזר שלה, וכמובן המשפטים בניצוחה – כולם תענוג לצפייה.

  דווקא ברגע בו בעלה (סטנלי טוצ'י המקסים גם הוא) מחליט כי מספיק-זה-מספיק, מקבלת תומפסון תיק לא פשוט: עד יהווה בן 17 שצריך, ללא דיחוי, עירוי דם – עניין שהוא ביג NO אצל עדי יהווה. לוּ היה בן 18 ניחא, בעיה שלו. אך בגיל 17 הוא עדיין קטין שמשפחתו קובעת עבורו, ואלה החליטו (והוא מסכים) כי דם של אחרים גרוע ממוות. תומפסון נאלצת לבחון את עיקרון טובת הילד ולהחליט עבור הצעיר האם חיים ארוכים בצל נידוי קהילתי עדיפים על חיים קצרים, אך לפי תנאיו ואמונתו. יתרה מזאת, עליה להחליט האם זה הוא מדבר או ההד של הוריו.

  ועל פניו זה נהדר: אני אוהב דרמה, דילמות קורעות לב ואנשים מיוסרים – ו-"טובת הילד" מספק את כל אלה בריבוע. דא עקא, דווקא בגלל אפיון הדמויות הנהדר בחציו הראשון, קשה להבין מדוע מתפזר הסרט בחציו השני: כל שלושת הגיבורים (תומפסון, בעלה והנער) פועלים באופן הפוך לאיפיון הדמות שלהם עד אותה נקודה. הסרט רומז בתחילת הדרך לאי-אילו קווי עלילה, ובסופו של דבר אף לא אחד מהם קרוב למימוש הפוטנציאל – לא מערכת היחסים המתערערת בין תומפסון לבעלה, לא מבחן האמונה של הנער עם הדת שלו, וגם לא מה שזה לא יהיה שקורה בין תומפסון לנער (קו עלילה הזה הופך לסרט אחר לחלוטין ממה שהובטח לנו).

  ייתכן ואני בדעת מיעוט כי הביקורות, סך הכל, חיוביות (ואין ספק כי אמה תומפסון נהדרת). מומלץ לראות אם אתם מחפשים דרמה איכותית, גם אם זה רק ל-60 מתוך 100.

  1
  לפרקונית ?
  • *60 דקות מתוך 100

   (ל"ת)

  • חייב רק לציין שהטריילר מטעה

   משה

   אכן לפי הטריילר נראה שזהו סרט על דילמה מוסרית לכל אורכו ולא על דמויתיהן המורכבות של השופטת הנער הבעל… אבל דילמה זו מוכרעת די בשלב מוקדם בסרט.
   בכל אופן דרמה עשוייה היטב מהנה מרגשת מעוררת מחשבה.
   אני דווקא אהבתי שזה הלך לכיוונים לא צפויים מבחינת הדמויות

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)