עין הדג מציגים: טעם החיים

נום נום נום.

יש שחיים בשביל לאכול, יש שאוכלים בשביל לחיות, ויש שאוכלים את החיים. הפודקאסט הזה מוקדש לקבוצה השלישית.

כן, זו מיני סדרה שלמה של סרטי קניבלים. מהגרוטסקיים לברוטאליים לקומיים וכל מה שבאמצע (הטחול בעיקר). זה אולי לא פודקאסט לעדיני לב אבל כן לאניני טעם.


וככה נגמרת לה העונה: במערב, עם קורט ראסל עם שפם מרשים, ועם קרייג ס. זאלהר על כס הבימוי. לא היינו מוכנים לקבל את זה בשום אופן אחר.

אז בואו להקשיב ליהונתן ותום מסכמים עונה של קניבלים, ותוהים מה למדנו מכל זה.


בשבוע הבא: פרק 100!


פרק 6: שואה קניבלית

"שואה קניבלית" נחשב לאחד מהסרטים הכי מזעזעים שנעשו אי פעם. סרט שהגרפיות שלו היא כל כך קיצונית שבמאי הסרט (שנפטר לאחרונה) הועמד בבית משפט בחשד לכך שרצח את השחקנים שלו. שזה נכון, בהנחה שאנחנו מחשיבים את החיות המסכנות שנהרגות בסרט כשחקנים, ושטויות מוחלטות אם אנחנו מתייחסים לבני האדם שבו.

אך הפעם ב"עין הדג מציגים" אנחנו שואלים את השאלות שאף אחד לא שואל: האם הסרט הזה, שמסתכל למצלמה ושואל מי הקניבלים האמיתיים, שהוחרם בשלל מדינות בשל האלימות שלו, שהיה חלוץ בז'אנר המוקומנטארי – האם הסרט הזה הוא, אמממ, בעצם די משעמם?


בשבוע הבא: פרק סיום העונה. 


פרק 5: שמש ירוקה

בשנה העתידנית 2022, צ'רלטון הסטון הוא בלש שעושה מה שבא לו וחוקר את כל מה שאסור לחקור. אתם עלולים לחשוב שמכיוון שזה סרט עם בלש בתוכו, ושהדבר הכי ידוע לגביו זה הטוויסט שלו אז אפשר פשוט לוותר עליו אבל "שמש ירוקה" מצטיין דווקא בדברים שבין לבין החקירה – באווירה הדיסטופית הייחודית של אנושות שפשוט ויתרה.

אז מה עוד אפשר להגיד על "שמש ירוקה" שהוא לא אותו ציטוט מפורסם? תשמעו ותגלו.


בשבוע הבא: שואה. 


פרק 4: נא (עם מאיה כהן שלו)

ג'וליה דקארנו פרצה לתודעה העולמית עם סרט הקניבלים הבלגי-צרפתי "נא", שמספר על תלמידה צעירה בבית ספר לוטרינרים שבו גם אחותה הגדולה לומדת שעוברת שלל טקסי חניכה שונים שלאט לאט מתחילים לשחוק אותה בשלל מובנים.

על מנת להתמודד עם הצלחת הגדושה של הסרט, גם מאיה כהן שלו הוזמנה לסעוד עם יהונתן ותום, ויצאה להם מנה משובחת מלאה בכל טוב. האזנה נעימה.


בשבוע הבא: סרט שמתרחש בעתיד הרחוק של… 2022


פרק 3: סוויני טוד: הספר השטן מרחוב פליט

בזמן אמת, "סוויני טוד" לא נחשב למבשר רעות – הסרט עדיין הגיע להישגים נאים (הן באתר והן באוסקר), כולל שבחים להופעתו של דפ כספר המרצח והמזמר מרחוב פליט.

כמה שנים לאחר מכן, הסרט נהפך לאחד מאלה שמסמל את כל השטיקים של ברטון-את-דפ, ולא בקטע טוב.

ועכשיו, תום ויהונתן נוגסים בו את שיניהם – אחד שונא מחזות זמר מדופלם, השני דווקא בקטע, והתוצאה לפניכם.

בשבוע הבא: הולכים לאירופה ומתרחקים מבתי ספר לווטרינרים.


פרק 2: רעב מוטרף

יהונתן כבר כתב על סרט הקניבלים הזה בפרויקט שנות התשעים שהיה באתר, אבל זה לא אומר שאי אפשר להזמין את הסרט לדייט שני.

אז איך לעזאזל נוצר סרט פרוע כמו "רעב מוטרף", מה הוא רוצה להגיד לנו, ואת מי הכי כדאי לאכול מבין הדמויות? כל זאת ועוד, בפרק שלפניכם.

בשבוע הבא: הפשטידות הכי גרועות בכל לונדון, וגם הזמרים לא משהו.


פרק 1: שתיקת הכבשים (עם בנימין טוביאס)

טוב, אם עושים מיני סדרה על סרטי קניבלים אתם יכולים לנחש לבד שנתחיל עם שתיקת הכבשים. אחרי הכל, אין לך קניבל קולנועי מפורסם יותר מחניבעל לקטר. אז איך זה שהוא מופיע בסרט שלו לפחות מעשרים דקות ולמה אחד מהקניבלים הכי מפורסמים לא ממש אוכל משהו בסרט הכי גדול שלו? צמד ההסכתנים שלנו, תום ויהונתן, יצאו לברר, מגובים בבנימין טוביאס, מבקר "ידיעות אחרונות". בתיאבון.


בשבוע הבא: גאי פירס תקוע בשלג בהפקה שהסתבכה ביותר מדרך אחת.