למה באמת "כח המחץ 2" נדחה

זה הכל אשמת צ'אנינג טייטום.

ההודעה על הדחיה של "כח המחץ 2", או "ג'י. איי. ג'ו: סוגרים חשבון", לשנה הבאה – חודש לפני שהוא היה אמור לצאת לאקרנים – היתה אחד הידיעות ההוליוודיות הכי מפתיעות לאחרונה. באופן אירוני, הדחיה הזאת – שמשמעותה היא ככל הנראה שהסרט הוא בעייתי מאוד – היתה הדבר היחיד שגרם לי להתעניין ב"כח המחץ 2".

התירוץ הרשמי שהאולפן סיפק הוא שהדחיה נעשתה כדי להמיר את הסרט לתלת-מימד. זה תירוץ קלוש ולא מספק. המרה לתלת-מימד עשויה אמנם להעלות את ההכנסות של סרט, אבל לא בהרבה. זה לא יכסה על התקציבים הגדולים שכבר נשפכו על פרסום הסרט, כולל שידור פרסומת בזמן הסופרבול. אז מה הסיפור האמיתי? ניקי פינק טוענת שהיא יודעת, וזה הכל באשמת צ'אנינג טייטום.

זהירות, כנראה ספוילרים.

טייטום השתתף ב"ג'י. איי. ג'ו" הראשון, ומשתתף גם בשני. אבל התפקיד שלו בסרט השני היה קטן. כפי שאפשר היה להבין מהטריילרים, הסרט השני נועד להיות המשך בנוסח "למחוק את כל מה שהיה קודם ולהתחיל מחדש": רובם הגדול של גיבורי הסרט הראשון מחוסלים, והלפיד עובר לחבורה חדשה, שהכוכבים הגדולים בה (דוויין ג'ונסון וברוס וויליס) בכלל לא היו בסרט הקודם. דיוק, כלומר טייטום, היה אמור להיות אחד מהקורבנות. הוא מת כבר בתחילת הסרט, כדי להראות שהמצב רציני.

אבל אז קרה דבר בלתי צפוי: המניות של צ'אנינג טייטום פתאום עלו. בחודשים הראשונים של השנה הוא כיכב בשני להיטים, "לא תשכח" ו"רחוב ג'אמפ 21". מקישוט יפה בצד הוא הפך פתאום לאחד הנכסים החשובים של "ג'י. איי. ג'ו", ואתה לא הורג את הנכסים שלך.

הקרנות המבחן של "ג'י. איי. ג'ו 2" השיגו ציונים לא טובים. בדרך כלל, לא היה לאולפן הרבה מה לעשות בעניין, מלבד לשחרר סרט גרוע; זה קורה לעתים קרובות, לצערנו. אבל פתאום נפתחה להם אופציה. ומכאן הדחיה הזאת: לפי הדיווח של פינק, הסיבה האמיתית היא להספיק לעשות צילומי השלמה רחבי היקף, שישנו את העלילה של הסרט באופן מהותי – והכי חשוב, יחזירו את צ'אנינג טייטום לחיים, ויתנו לו תפקיד גדול הרבה יותר.

איך בדיוק עושים את זה? על זה כבר יצטרכו לשבור את הראש רופאי התסריטים שיוזעקו במיוחד. זה נשמע בלתי אפשרי. אני מקווה שאפשר יהיה להשיג יום אחד את הסרט בגירסה המקורית שלו, כדי להשוות לגירסה שתגיע לקולנוע.

וכן, אולי יזרקו שם גם איזה תלת-מימד.