סיכום 2018: בנימה אישית

סיכום אחרון ל-2018, והפעם: מה היה פה באתר.

אז דיברנו על ההופעות (ברכות לזוכה בהופעת השנה פרנסס מקדורמנד), על הסרטים, על הרגעים ואפילו הצצנו בספר המחזור, אבל בוא נדבר תכלס – איך הייתה השנה הזאת, פה באתר?

אז ככה: 285 כתבות עלו בשנה האחרונה – מ"תמונה קבוצתית: סרט השנה 2017" ועד "סרט השנה של עין הדג: מוקדמות 2018", מתוכן 99 ביקורות. שימו לב שזה לאו דווקא מספר הסרטים מהשנה האחרונה עליהם כתבנו ביקורות – חלק מהביקורות היו איגוד של כמה סרטים וחלק מהביקורות היו על סרטים שלא יצאו בשנה האחרונה.

היו לנו השנה את הסינמונדיאל, את הספילברגיאדה, את הדיסנימאניה, מספר לא קטן של תחרויות ובעיקר – אתכם.  תמיד כיף לראות את הדעות, הרעיונות והבדיחות של כולכם, אפילו אם זה דיון ער בתגובות על כמה שאני לא מבין כלום (אתם טועים!). אתם קהילה נפלאה ותמיד כיף לחזור ולראות עשרות תגובות. תמשיכו להיות אתם.

לא הספקנו השנה הכול, ואני מצר על כך. ענייני הקופות נדחקו לצדדים ברוב השנה, ובכלל נראה שהאתר פחות ופחות מתעסק בחדשות קולנוע, הן בתגובות והן בכתבות. זה לאו דווקא רע אם זה באמת פחות מעניין אתכם, אבל אני מקווה שהדבר לא קרה רק בגלל שהזנחנו את העסק – אחרת אשים לעצמי כמטרה להרים את הנושא בשנה הקרובה.

סיכום השנה קצת התעכב הן מסיבות אישיות, הן מסיבות "בוא נחכה לסוף השנה כדי לסכם אותה" והן מסיבות טכניות. מאחורי הקלעים (וגם מלפנים) האתר עובר עדכון נחוץ במיוחד והדבר מגיע, איך לא, עם לא מעט באגים ותקלות. אני מקווה שבקצה השני נצא עם כל מיני דברים טובים יותר, כמו גרסת מובייל.

בשנה הקרובה יגיעו ההמשך למכסחי הנוקמים, סיקור עונת האוסקרים המוזרה שמתרחשת לפנינו, עוד פרוייקטים שאני מקווה שייצאו לפועל, בתקווה עוד ביקורות והגיגים ובסופה/תחילת השנה הבאה – סיכום העשור. אז אם יש לכם רעיונות לפרוייקטים גדולים שהייתם רוצים לראות באתר בשנה הקרובה – רשימות, פוקוס מיוחד ליוצר או ז'אנר שאתם מרגישים שלא נוכח מספיק בבלוגספירה הישראלית או כל דבר אחר: אנחנו תמיד נשמח לשמוע.

ותודה, שוב, לעודד ארבל על העזרה הטכנית בתקופה האחרונה (ולעוז ועוזי לפניו), לורד ושני על העריכה הלשונית (וגם לעורכים הלשוניים של עבר), לדורון על התמיכה הכללית מאחורי הקלעים, ולנעמה, זוהר, אדם, עידן, טווידלדי, גבי, רז ומתן על הכתבות, הערות, רעיונות והדברים שתרמתם לאתר בשנה האחרונה. ושוב, תודה לכם. שתהיה לנו שנה נפלאה.