אודישן. נובמבר 2011

המקום לפרסם את הסרטים הקצרים שלכם, ולצפות בסרטים מקומיים אחרים

בערפילים הרחוקים של תחילת השנה פרסמתי את כתבת "אודישן" הראשונה, ומאז עבר יותר מדי זמן. אז הנה זה שוב.

הפוסט הזה הוא המקום לפרסם את הסרטים שלכם. סרטי סטודנטים, סרטי גמר, או סרטי משהו שעשיתם עם חברים כשהיה משעמם – פרסמו לינקים בתגובות (אל תנסו לאמבד סרטונים – זה לא יילך – אבל אנחנו נשדרג את הלינקים לאימבודים). מגיע לכם עוד קצת במונה הצפיות. היתר מוזמנים לחוות דעה, למחוא כפיים או לבקר, אבל דיר בלאק, בנימוס: אל תשכחו שהאנשים שהשקיעו זמן ומאמץ בסרטים האלה לא נחים על זרי הדפנה בהוליווד, אלא הם אנשים בדיוק כמוכם שכנראה קוראים את זה.

וגם הפעם, נתחיל עם כמה סרטים לחימום. המשותף לכולם הוא שהם פרוייקטים בבתי ספר לעיצוב. אם יש בעיה עם הקולנוע בארץ, זה כנראה בגלל שכל האנשים הכי מוכשרים לא הולכים לבתי ספר לקולנוע – הם הולכים לבתי ספר לעיצוב. סרטי האנימציה הקצרים שמגיעים מהם לעתים קרובות מדהימים. רובם לא חזקים בעלילה, אבל מרשימים ממש מבחינת עיצוב ואנימציה. הנה כמה כאלה:

ביט

אור בר-אל יצר את הסרט הזה כפרוייקט גמר בבצלאל. יש לו עיצוב, ליטוש וקצב (duh) בכמה ליגות מעל מה שהייתם מצפים מאיזה סרט סטודנטים ישראלי.

יש מצב להופעה

פרוייקט גמר בויצו חיפה של נועם חמו. אין צורך להוסיף מילים, חוץ מ: כן, זה טל פרידמן מקריין.

שדים מקומיים

אולי בעצם זה היה שייך ל-"Seven Days". זה פרוייקט של אלעד רחמין ומיכאל לירן בבצלאל. זה סרט קצר שמציג כמה שדים מהמיתולוגיה היהודית. אין פה סיפור, אבל יש עיצוב. שווה לראות את הסרטון עד הסוף בשביל משטמה: זאת דמות נהדרת שחייבת להיות באיזה סרט אימה ישראלי. או שמישהו יראה את זה לגיירמו דל טורו.

הרקדן הכי טוב בעולם

והפעם בלי קשר לבצלאל ושות': זה קליפ של הפשרות, להקתו של ותיק האתר (ואף מבקר לשעבר), עפר סקר המכונה גונקל. לא רואים את זה בקליפ, אבל קותימן צילם אותו, והכוכב (והרקדן הכי טוב בעולם) הוא יונתן קוטנר, מנהל הלהקה.