דוח קופות שבורות, 03.04.2022: מורביוסבבה בקופות

הסרט החדש של ג'ארד ליטו וסוני לא מצליח יותר מדי - אבל גם רחוק מלהיות כישלון.

האם "מורביוס" באמת יותר גרוע מכל סרטי גיבורי העל האחרים שיצאו בשנתיים האחרונות? אני לא יודע, זה דורש שאני אראה אותו – דבר שאין לי תמריץ מוצלח לנוכח הביקורות ולנוכח העובדה שאני לא סובל את ג'ארד לטו. אבל אני יכול לענות על השאלה הזאת מכיוון אחר: האם "מורביוס" באמת נכשל בקופות יותר מסרטי גיבורי על אחרים שיצאו בשנתיים האחרונות? כן. 

טוב, יש כמה סייגים למשפט הקודם – סרטים שיצאו בשנה הראשונה של המגפה כמו "וונדר וומן 1984" או "המוטנטים החדשים" נכשלו יותר ממנו, באופן צפוי, אבל בכלליות אם שאר הסרטים של מארוול ושל די.סי קיבעו את הרעיון שסרט גיבורי על עושה בקופות 70 מיליון דולר ומעלה – אז "מורביוס" מבקש לעגל את המספר הזה מטה בכמה עשיריות – ל-39 מיליון דולר.

וכן, אפשר להצביע ולצחוק על סוני, ג'ארד ליטו, השיווק המוזר של הסרט, הכישלון שלו אצל המבקרים (17% בעגבניות. אצל הצופים זה 70%, להגנתו) ועוד אבל צריך להגיד מילה טובה לטובת המעורבים בדבר: "מורביוס" הוא סרט בתקציב צנוע יחסית של 75 מיליון דולר, וכולל הסכום שהוא עשה ברחבי עולם (83 מיליון דולר), הוא במצב טוב להחזיר את התקציב שלו. בנוסף, מדובר בדמות קומיקס פחות מוכרת. אז כן, "ספיידרמן" הוא לא יהיה וגם "ונום 2" לא, אבל יחסית לכישלון, לפחות כולם יכולים לחזור הביתה בידיעה שאף אחד לא הפסיד פה כסף, וגם, היי – לפחות הוא בכל זאת כבש את המקום הראשון השבוע!

ככל הנראה עזרה לו העובדה שלא יצא סרט חדש בהפצה רחבה חוץ ממנו, וששאר הטבלה מורכבת מברנשים ידועים. 

במקום השני יש לנו את "העיר האבודה" עם ירידה של 51% ו-14.7 מיליון דולר. הבעיה שלו היא שהתקציב שלו הוא גם באזורי ה-74 מיליון דולר, ושבניגוד ל"מורביוס" לא נראה שיש לו גיבוי מעבר לים, ושעד כה בארה"ב הוא עשה רק 54.5 מיליון דולר. לא סכומים ברורים מאליהם ובהחלט נראה שהתקופה האחרונה מחזירה לחיים גם סרטים בתקציב "בינוני", אבל אולי שווה להוליווד לגלח עוד איזה 10-20 מיליון ממה שנחשב בינוני בשביל להחזיר את ההשקעות שלהם. 

מתחתיו "באטמן" מרוויח 11 מיליון דולר, שמסתכמים (עד כה) ב-349 מיליון דולר בצפון אמריקה ו-711 מיליון דולר ברחבי העולם. לי נראה שזה סכום יפה שהלוואי עליי, אבל נראה שהתגובות הכלליות הן של הורים קשוחים שאומרים לו "710 מיליון דולר? למה לא מיליארד?" ואז נותנים לו מבט חסר רגשות ועוזבים את החדר. לא פלא שלברוס ויין יש תסביכי הורים. 

 "אנצ'רטד" ממשיך להיצמד לחלק העליון של הטבלה, יורד ב-26.7% אל המקום הרביעי, מרוויח עוד 3.6 מיליון דולר ובסך הכל ברחבי העולם הוא אסף לעצמו סכום מרשים של 373 מיליון דולר.  במקום החמישי יש לנו את "ג'וג'וטסו קייזן 0: הסרט", עם 1.9 מיליון דולר שמסתכמים ל-29 מיליון דולר בצפון ארה"ב בסך הכל אבל כאילו, זה סרט אנימה יפני, כן? את ה-100 מיליון דולר שלו הוא הרוויח שם. הסכומים בארה"ב הם צ'ופר, לא המנה העיקרית. 

"RRR" שהפתיע לטובה בשבוע שעבר סופג נפילה אכזרית של 83% ומרוויח רק 1.6 מיליון דולר הסופ"ש, ובסך הכל 11 מיליון דולר בארה"ב. גם פה, אף אחד לא בוכה יותר מדי – הכסף האמיתי נמצא בהודו שם אכן הסרט להיט על. 

ונמשיך עם עוד מספר סרטים שהרוויחו כולם מיליון דולר וקצת – מה שלפחות מעודד כי אין השבוע בעשיריה אף סרט שירד מתחת לזה: "ספיידרמן: אין דרך הביתה" (1.4 מיליון דולר), "דוג טריפ" (1.3 מיליון דולר) ו-"הכל בכל מקום בבת אחת" שהצליח להגיע לעשירייה על סמך 38 מסכים בלבד, שזה מרשים ביותר. הסרט הרוויח מיליון דולר הסופ"ש, שזה פחות מרשים – אבל כאמור: 38 מסכים בלבד.  את העשירייה סוגר "X", גם הוא עם מיליון דולר (אבל קצת פחות מ"הכל בכל מקום בבת אחת"). 

ואם כבר "הכל בכל מקום בבת אחת" – בשבוע הבא הוא צפוי להגיע להפצה רחבה ולהתחרות בשני סרטים טיפ'לה שונים ממנו: "סוניק הסרט 2", המשך להרפתקאות סוניק, ו"אמבולנס", הסרט החדש של מייקל ביי.