דוח קופות שבורות, 07.08.2022: צ'ו צ'ו קצ'ינג קצ'ינג

לא כולם עלו על הרכבת, אבל כמעט ואף אחד לא בא לחג.

זה לא שביחס לנתונים שלו (סרט מדורג R, פוסט-קורונה, מחסור בכוכבים בפוסטר פרט לבראד פיט שכבר שנים לא ממש "כוכב כלכלי") "רכבת הקליע" הוא באמת אכזבה עצומה או משהו. 30 מיליוני הדולרים שהוא פתח איתם שמים אותו איפשהו ב-120 הפתיחות הכי טובות לסרטים מדורגים R. כן, זה לא סיבה להתגאות אבל זה שם אותו איפשהו בעשירון העליון.

הבעיה היא, כמו תמיד, התקציב שלו: 90 מיליון דולר. גם אם מחשיבים את הסכום הכולל שהסרט עשה בסופ"ש (62.5 מיליון דולר), "רכבת הקליע" צריך לייחל לחודש אוגוסט מת מהרגיל ובאזז חיובי כדי להצליח להשוות את התקציב שלו. את הראשון הוא יקבל – הסרט הגדול היחיד האחר בחודש הקרוב בארה"ב הוא "טרף". השני יתגלה כיותר מתוסבך – הביקורות לסרט הזה לא מאוד אוהדות (54% בעגבניות), והקהל יותר אוהב, אבל לא משתגע (78%).

עדות לכך שמדובר בחודש חלש מהרגיל מראה הנחיתה הרכה של "ליגת סופר-פטס": 52%, שהם 11 מיליון דולר. הנחיתה הרכה היא חדשות טובות מאוד לסרט שצריך כאלה: גם לו יש תקציב של 90 מיליון דולר, ובסוף השבוע השני שלו הוא הרוויח רק 45 מיליון דולר ברחבי ארה"ב. ברחבי העולם התמונה נהיית אופטימית יותר עם 83 מיליון דולר, אבל אם בנו איפשהו שהסרט הזה יתחיל זיכיון חדש אז, איך אומרים, פחות.

עוד עדות לכך שמדובר בחודש חלש היא הנחיתה הכי קשה השבוע: 54%, שאותה חווה חברנו "אין מצב" שעדיין לא יצא בארץ או ברחבי העולם. חוצפן. זה מיתרגם ל-8.5 מיליון דולר, וזה אומר שהסרט כבר עוד רגע נושק ל-100 מיליון דולר בארה"ב. ל-255 מיליון דולר זה כנראה כבר לא יגיע, אם כי לכו תדעו: אולי הסרט יתגלה כלהיט כלל עולמי כאשר יפיצו אותו.

במקומות 4 עד 6 נמצאים שלושה סרטים שהרוויחו כ-7 מיליון דולר: "תור: אהבה ורעם" (7.7), "המיניונים: עלייתו של גרו" (7.1) ו"אהבה בשחקים: מאווריק" (7). למי שעוקב, "אהבה בשחקים" עקף את "טיטניק" בהכנסות בארה"ב, וכעת הוא הסרט השביעי הכי מכניס בכל הזמנים שם, ונכון להיום קל להאמין שהוא יצליח להתברג, בסופו של דבר, בחמישייה.  ברחבי העולם הוא מקום 13. כיף להיות טום קרוז השנה.

מתחתם, "שירת סרטני הנהר" ממשיך ליפול ב-25% בסך הכול ולהרוויח 5.6 מיליון דולר, מה ששם אותו עם 64 מיליון דולר בארה"ב בסך הכול. הסרט התחיל לצאת ברחבי העולם ונכון לעכשיו הרוויח 77 מיליון דולר.

במקום השמיני יש סרט חדש: "מי בא לחג?", שבאנגלית נקרא "Easter Sunday" ומשום מה לא יצא בחג הפסחא כי הכול מטומטם. הסרט גם הוא די נקטל בביקורות והרוויח 5.4 מיליון דולר. לא בדיוק סיפור הצלחה, גם לסרט צנוע עם תקציב של 17 מיליון דולר.

את העשירייה סוגרים "אלביס" עם 3.9 מיליון דולר, שהרוויח עד כה 136 מיליון דולר בארה"ב ו-251 מיליון דולר ברחבי העולם, ו"בלאק-פון" עם 1.5 מיליון דולר, שהרוויח עד כה 85 מיליון דולר בארה"ב, ו-148 מיליון דולר בסך הכול.

בשבוע הבא יוצאים שני סרטים באופן רחב (אם אפשר להאמין ל-BoxOfficeMojo, ולא תמיד אפשר): "Summering" על קיץ ובו ארבע ילדות יוצאות להרפתקה כלשהי ו"מק וריטה" (Mack & Rita), שבו סופרת צעירה יוצאת לסופ"ש פרוע בפאלם ספרינגס ומתעוררת כגרסה בת ה-70 שלה. דיאן קיטון היא הגרסה בת ה-70. אני איכשהו סקפטי שאחד מהם ממש יעורר מהומות בקופות.