דוח קופות שבורות, 11.10.20: חרא סבא

לאחר חודש וחצי, רוברט דה נירו ונכד מעצבן הדיחו את 'טנט' מהפסגה.

עם הזמן אנחנו רואים שהמגמה בבתי הקולנוע בארצות הברית היא הפוכה ממה שהיינו רוצים לראות. במקום לראות שקהל הצופים גדל משבוע לשבוע, אנחנו רואים איך הוא מצטמצם משבוע לשבוע. למעשה כשעוד ועוד בתי קולנוע בארצות הברית מחליטים להיסגר לתקופה הקרובה או הלא קרובה כל כך, אין ספק שמשבר חדש עובר על התעשייה שניסתה לפתוח מחדש וגילתה שזה לא רעיון הגיוני מבחינה כלכלית. AMC החליטו שהם רוצים להישאר פתוחים, אז יש לנו את וזה מוזר. מבחינת הסרטים עצמם אין חדשות מסעירות במיוחד. 

הדבר הכי מעניין שיש לדווח עליו זה שיש לנו מקום ראשון חדש – "המלחמה עם סבא" שפתח עם 3.6 מיליון דולר. לצורך השוואה, "ללא מעצורים" פתח עם 4 מיליון כשהוא חנך את בתי הקולנוע, כאמור, אנחנו לא רואים שיפור מבחינת ההכנסות. 

ולסרט עצמו. "המלחמה עם סבא" מביאה לנו את רוברט דה נירו באחד מהתפקידים הקומיים שלו. הוא משחק את אד, סבא שמתקשה להתמודד עם קשיי העולם המתקדם שביתו מזמינה אותו לגור איתם בבית ולחלוק חדר עם הנכד שלו. הנכד מאוד לא מרוצה מההחלטה ומחליט לפתוח במלחמה נגד הסבא שלו בניסיון לגרש אותו מהבית, מה שמוביל לקומדיה משעשעת (או לא – הביקורות די קטלו את הסרט). הסרט מוקרן גם בכמה מקומות נוספים בעולם והכניס 5.4 מיליון דולר בסך הכול עד כה. אני לא יודעת מה התקציב של הסרט אבל אני מקווה שהם לא היו נדיבים יותר מידי במשכורות.

במקום השני נמצא "טנט" שירד מהמקום הראשון אחרי שישה שבועות בערך מכובדים והכניס בסוף השבוע האחרון עוד 2.1 מיליון דולר. הסרט הכניס עד כה 323 מיליון דולר ברחבי העולם. כנראה שהדבר שהכי יזכרו מהסרט הזה הוא הסרט שבו כריסטופר נולאן חי כשהוא חשב שבלוקבאסטר בזמן מגפה יכול להצליח כלכלית. 

במקום השלישי דיסני יכולים להיות מאוד מרוצים מההחלטה שלהם לשחרר מחדש את "הוקוס פוקוס". הסרט הכניס עוד 1.1 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון ו-3 מיליון דולר רק מהשחרור המחודש הזה. כנראה שההחלטה להוציא לו סרט המשך לדיסני פלוס תצדיק את עצמה

במקום הרביעי "המוטנטים החדשים" הכניסו 705,822 דולר בסוף השבוע השביעי שלהם בקולנוע. הסרט הכניס 43 מיליון דולר בסך הכול. סיום די עצוב, אם כי צפוי, לזיכיון. לפחות הוא לא פוגע בקריירה של השחקנים: אניה טיילור ג'וי בדיוק קיבלה את התפקיד של פיוריאוסה בפריקוול של "כביש הזעם".

במקום החמישי "ללא מעצורים" הכניס בסוף השבוע התשיעי שלו בקולנוע 682,819 דולר. הסרט הכניס 37 מיליון דולר עד כה ובשעה טובה ומוצלחת כיסה את התקציב שלו של 33 מיליון דולר, לא כולל הוצאות פרסום. ביחד עם שחרור דיגיטלי יש מצב שאולי הוא יגיע לרווחיות – מצב שקשה לדמיין בכל תקופה אחרת.

במקום השישי "קוקו" מוכיח שלא כל הוצאה מחודשת של סרט האלווין נועדה להצליח, עם הכנסות של רק 210,000 דולר. 

במקום השביעי "כופר" (Infidel) עדיין אתנו והכניס עוד 205,602 דולר. סך הכול הסרט הכניס 3.8 מיליון דולר.

במקום השמיני יש לנו כניסה חדשה: "ורד צהוב" (Yellow Rose) שהכניס 150,330 דולר בסוף השבוע האחרון. בסרט, נערה מתבגרת מהפיליפינים ביחד עם אימה מתגוררות בארצות הברית באופן לא חוקי. הנערה מאוד אוהבת מוזיקת קאנטרי ומתאהבת בבחור שעובד בחנות כלי נגינה אבל בתוך כל זה היא צריכה להתמודד עם רשויות ההגירה שתופסות את אמא שלה ועם המשפחה שלה שלא מקבלת אותה, מה שגורם לה לברוח מהחיים שהיא תמיד הכירה. הסרט היה אמור לצאת במאי אבל יצא רק עכשיו בגלל הקורונה. כנראה שלא היה מזיק לו לדחות את תאריך היציאה שלו לתאריך מאוחר יותר בשנה. הבאה. 

במקום התשיעי ההוצאה המחודשת של "מלחמת הכוכבים – פרק 5: האימפריה מכה שנית" עדיין אתנו והכניסה עוד 145,000 דולר בסוף השבוע האחרון ו-3 מיליון דולר בסך הכול.

במקום העשירי יש לנו את "Possessor Uncut" שמצליח להתרסק בסוף השבוע השני שלו. גם כשהמצב של כל הסרטים הוא בפח וכנראה שבסוף השבוע השלישי שלו הוא כבר לא יהיה אתנו. בינתיים הוא הכניס עוד 143,752 דולר וחצי מיליון דולר בסך הכול. אאוץ'. במיוחד לסרט אימה לפני ליל כל הקדושים. 

מתחתיו יש לנו את  "The Wolf of Snow Hollow" שהכניס רק 91,943 דולר. בסרט, שריף שדואג לבת המתבגרת ולאב החולה שלו צריך להתמודד עם גופות שצצות כל ירח מלא ולהזכיר לעצמו שאין דבר כזה אנשי זאב. אם השם נשמע לכם מוכר, זה כי בדיוק המלצנו עליו באתר כסרט ששווה לבדוק. נראה שבאמריקה לא הקשיבו לנו. 

בשבוע הבא אמורים לצאת שני סרטים. אחד הוא "שני לבבות" (2 HEARTS) שעוקב אחרי שני סיפורי אהבה שמתרחשים בזמנים שונים אבל קשורים אחד לשני בקשר הדוק, המבוסס על סיפור אמיתי. אני לא יודעת כמה הסרט יצליח בקופות אבל הוא בטח יצליח לגרום לאנשים לבכות. השני הוא "גנב ישר" (Honest Thief) שהוא עוד סרט אקשן של ליאם ניסן. ניסן הוא גנב שמחליט להחזיר את כל השלל שלו כדי להיות עם האישה שהוא אוהב, המשטרה מנסה לגנוב לו את הכסף ומגלה שלא כדאי להתעסק איתו.