דוח קופות שבורות, 18.7.21: ספייס קאש

הלוני טונס מנצחים את מארוול בקטן, וניקולס קייג' מחפש את החזירה שלו בתחתית הטבלה.

באופן כמעט חסר תקדים למארוול הם לא הצליחו לשמור על המקום הראשון שבועיים ברציפות ויש לנו מקום ראשון חדש. ספייס ג'אם.

כן, "ספייס ג'אם: אגדה חדשה" פתח במקום הראשון עם 31 מיליון דולר. זאת הפתיחה השנייה הכי גדולה של האחים וורנר מאז "גודזילה נגד קונג" שפתח עם 31.6 מיליון דולר. הסרט המקורי פתח עם 27 מיליון דולר, ב-1994, אבל זה בלי ענייני אינפלציה. זאת פתיחה רחוקה שנות אור מהפתיחה של "מהיר ועצבני 9" (70 מיליון דולר) ו"האלמנה השחורה" (80 מיליון דולר). אבל מקום ראשון זה מקום ראשון. להגנתו של ספייס ג'אם החדש: המגפה לא עוזרת, העובדה שהוא זמין חינם לחלוטין ב-HBO MAX לא עוזרת וגם ציון 32 של רוטן טומטוז לא עוזר.

ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 53 מיליון דולר שזה לא בדיוק להיט אבל לא אסון. ההפתעה הכי גדולה היא העובדה שהוא הצליח להיכנס למקום הראשון בכלל.

"האלמנה השחורה" לא הצליח להיאחז במקום הראשון וירד לשני עם הכנסות של 25 מיליון דולר. זאת ירידה של 67.8 אחוזים, ירידה גדולה יותר מזו של סוף השבוע השני של "מהיר ועצבני 9" (67.2 אחוזים). זה לא מראה טוב לסרט הראשון של מארוול מאז המגפה ואחת הירידות הכי חדות מסופ"ש ראשון לשני לסרט של מארוול. אבל די קשה להיראות טוב ליד סיום העונה המפוצץ של "לוקי" שהשתלט על השיח בקרב מעריצי מארוול. אולי סרט במקביל לסדרה כל כך מוצלחת זה לא רעיון כזה טוב. אולי יש דבר כזה יותר מידי תוכן של מארוול.

בכללי רוב הסרטים מתרסקים עכשיו בסוף השבוע השני שלהם כי מי שרוצה ללכת לקולנוע הולך והשאר פשוט לא. לא עוזר שהאופציה הביתית והבטוחה יותר קיימת לצופים בחלק מהמדינות (למרות התשלום הנוסף של 30 דולר) וכמובן שיש את האופציה להוריד את הסרט באופן פיראטי. למעשה, הסרט נחשב לסרט עם הכי הרבה הורדות פיראטיות לאורך כל המגפה, והיא איתנו כבר מעל שנה. זה הבעיה בדיסני פלוס, עותקים נהדרים נמצאים באינטרנט תוך שנייה וזה אומר שהרבה כסף שהיה יכול ללכת לסרט לא הגיע לשם. מה שעוד לא עוזר לסרט הוא העובדה שאין לו תאריך יציאה משוער בסין שדי חזקים בשוק הפיראטי בעצמם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 232 מיליון דולר ועוד קצת דולרים מהשוק השני בגודלו בעולם היו עוזרים לסרט המון.

במקום השלישי יש לנו כניסה חדשה: "אסקייפ רום: השלב הבא" עם 8.8 מיליון דולר. לא רע לסרט המשך לסרט סלאשר אבל נראה פחות מרשים כשרואים שהסרט הקודם פתח עם 18 מיליון דולר. אבל שוב חוזרת המנגינה: קורונה קורונה קורונההההה. ההתלהבות מחוץ לארה"ב מסרטי אימה היא קטנה וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 14 מיליון דולר.

במקום הרביעי נמצא "מהיר ועצבני 9" שהכניס עוד 7.6 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 592 מיליון דולר והוא כרגע הסרט הכי מכניס מאז תחילת המגפה. תואר שלדעתי ייקח הרבה זמן עד שילקח ממנו. 200 מיליון מתוך ההכנסות הללו הם מסין לבדה, כי כשסרט מצליח בסין ההכנסות הכלליות שלו עפות למספרים מרשימים מאוד. וגם הסרט הכניס 150 מיליון דולר בארצות הברית שזה ציון דרך מאוד נחמד שמאוד קשה להגיע אליו בימינו.

במקום החמישי "בייבי בוס 2: עסק משפחתי" הכניס עוד 4.7 מיליון דולר, מתחתיו "הטיהור לנצח" עם עוד 4.1 מיליון דולר. במקום השביעי "מקום שקט 2" הכניס עוד 2.2 מיליון דולר בקולנוע. כלומר אנשים עדיין מעדיפים לראות אותו בקולנוע גם כשהוא כבר זמין באופן דיגיטלי בתשלום. גם הסרט הזה חצה את ציון הדרך המרשים של הכנסות של 150 מיליון דולר בארצות הברית בלבד. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 285 מיליון דולר.

במקום השמיני יש לנו כניסה חדשה: הסרט התיעודי "Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain" שפתח עם 1.9 מיליון דולר. הסרט הוא סרט תיעודי על אנתוני בורדיין שעוקב אחריו חייו בתור שף, כותב ומנחה. מתחתיו, במקום התשיעי נמצא "קרואלה" שהכניס עוד 1.1 מיליון דולר. לא רע בהתחשב בזה שהסרט עומד בקרוב להיות זמין בחינם בדיסני פלוס. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 219 מיליון דולר. לא להיט. לא התרסקות מביכה.
במקום האחרון יש לנו כניסה חדשה: "חזיר" עם 970,935 דולר. כן, זה הסרט שבו ניקולס קייג' מחפש את החזירה שלו. נראה לי שנאמר מספיק.

ל"ספייס ג'אם" אין מרחב נשימה בקולנוע. בסוף השבוע הבא יוצא "עיני נחש: ג'י איי ג'ו ההתחלה" בכיכובו של הנרי גולדינג. אמנם הסרט לא מכיל הרבה שמות מוכרים מדי אבל ע"פ הטריילר נראה שהוא מבטיח הרבה אקשן משובח ונראה לא רע בכלל יחסית לסרט של "כוח המחץ".