דוח קופות שבורות, 19.06.2022: אל האינסוף והכסף שלו

באז שנות אור יוצא להרפתקה בחלל ומצליח להגיע רק למקום השני.

אוהבים שסרטי פיקסאר יוצאים בקולנוע? חבל, כי לא בטוח שסוף השבוע האחרון יגרום לדיסני להמשיך לנהוג כך.

כי אומנם הסרט הגדול שיצא בסוף השבוע האחרון הוא "שנות-אור", אבל את המקום הראשון עדיין מאכלסים חבורת הדינוזאורים (ובני האדם, אני מניח) מ"עולם היורה: עולם חדש". עם ירידה של כ-59% והכנסות של 59 מיליון דולר בארה"ב (סך הכול 250 מיליון דולר באמריקה, 622 ברחבי העולם).

"שנות-אור", אם כן, נאלץ להסתפק במקום השני עם 50.5 מיליון דולר. מדובר באכזבה לא רק בגלל הסמליות של פספוס המקום הראשון (יש סרטים מצליחים למדי שלא הגיעו אי פעם למספר אחת), ולא רק פספוס האפשרות לתואר "סרט המשפחה הכי מצליח מאז הקורונה", אלא פשוט כי ציפו שהסרט הזה יעשה יותר כסף – בסביבות ה-70 מיליון דולר.

זה לא קרה – כרגע הסרט הרוויח 85 מיליון דולר ברחבי העולם, ומה שנותר לתהות עכשיו זה האם לסרט יתגלו רגליים שיצליחו לאזן במעט את הפתיחה המאכזבת, או שמא מדובר בפספוס נדיר של פיקסאר (בייחוד לנוכח התקציב הגדול של 200 מיליון דולר). גם במובן הביקורתי, יש לציין שמדובר באחד הסרטים עם אחוזי העגבניות הנמוכים ביותר של האולפן (לפני "הדינוזאור הטוב" וטרילוגיית "מכוניות", אבל זהו).

במקום השלישי, טום קרוז ממשיך לזנק. אם בשבוע שעבר הבעתי ספקנות מסוימת לגבי זה ש"אהבה בשחקים: מאווריק" יצליח לעקוף את "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף", אני מעוניין להביע ספקנות בספקנות שלי – בשבוע האחרון, "מאווריק" הרוויח ברחבי העולם כ-150 מיליון דולר, מה שמביא אותו לסכומים של 887 מיליון דולר ברחבי העולם. אם הסרט ממשיך בירידות הנמוכות שלו (השבוע רק 15%, מה ששם אותו במקום השלישי עם 44 מיליון דולר), אז שבוע הבא לא רק שהוא עוקף את "דוקטור סטריינג'" ברחבי העולם, אלא הוא גם נהפך למיליארדר הראשון של 2022. כל זה אחרי חודש שהוא בקולנוע.

מתחתיו – במקום אחד בטבלה ובסכומים אסטרונומיים בתכלס – נמצא דוקטור סטריינג' עם 4.4 מיליון דולר. הסרט גם הוא נהנה מירידות קלות הסופ"ש – 15% – אבל אין ספק שמדובר בסרט שזוחל בקצב איטי יותר לעבר המיליארד. אם "מאווריק" הרוויח 150 מיליון דולר בשבוע האחרון, אזי סטריינג' הרוויח 12. המיליארד עדיין באופק – חסרים לו לשם כך 58 מיליון דולר שלחלוטין באים בחשבון – אבל אין ספק שמדובר בהמתנה יותר מתסכלת.

במקום החמישי – והסרט האחרון השבוע עם הכנסות מעל למיליון – "הבורגרים של בוב: הסרט" עם 1.1 מיליון דולר. הסרט הרוויח עד כה 29 מיליון דולר בארה"ב, ומכיוון שמחוץ לארה"ב הוא הרוויח פרורים (טוב, 2 מיליון דולר) בזה מסתכמות בערך ההכנסות שלו.

במקום השישי עד התשיעי יש פרצופים מוכרים: "לא רעים בכלל" סופג מכה בשל הקהל שהלך השבוע ל"שנות-אור", נופל ב-61%, מרוויח 980 אלף דולר, ונמצא כ-6 מיליון דולר הרחק מקו ה-100 מיליון בארה"ב; "הכול בכל מקום בבת אחת" מרוויח 959 אלף דולר מתחתיו; "אחוזת דאונטון: עידן חדש" הרוויח 830 אלף דולר, ובמקום התשיעי "סוניק הסרט 2" מכניס 228 אלף דולר ובקרוב (כנראה) יעזוב את הטבלה – לא לפני שהרוויח 190 מיליון דולר בארה"ב, ועוד 200 מיליון בשאר העולם.

במקום העשירי נמצאת הקומדיה "בריאן וצ'ארלס" על בחור שמחליט לבנות רובוט ממכונת כביסה. את הטריילר שמתי בשבוע שעבר והוא עדיין נראה חמוד למדי, אם כי כסרט קטן הוא צריך דחיפה אדירה של מבקרים ולא נראה שיש לו את זה (79% בעגבניות, 62 במטאקריטיק). הסרט הרוויח 198 אלף דולר (להגנתו הוא הוקרן על 279 מסכים בסך הכול), מה שמזכיר לנו שאנחנו עדיין בתקופה מוזרה בקופות באופן מסוים.

בשבוע הבא "אלביס" ו"בלק פון" עתידים לצאת לאקרנים – האחד ביוגרפיה על מי שנקרא מלך הרוקנ'רול, השני סרט אימה על ילד שנחטף על ידי רוצח מטורף ונעזר ברוחות ילדי העבר שרצח כדי לנסות לברוח. תייגו את שניהם ואל תגידו להם מי זה מי.