דוח קופות שבורות, 20.09.20: ואם זה לא מספיק גרוע

"טנט" כבר לא יציל אותנו: החלום לראות סרטים גדולים ב-2020 הולך ומתרחק.

"טנט" היה הניסוי של הוליווד לראות מה קורה כשמוציאים סרט שובר קופות באמצע המגפה. התשובה היא כישלון. אחרי שלושה שבועות עד חודש (תלוי איך מסתכלים על זה, עם כל ההקרנות המוקדמות שהיו לסרט) אפשר לראות שהמספרים הם לא המספרים של ימי טרום המגפה. כל שאר הסרטים ברחו עמוק יותר לסתיו ולחורף. "סוני" הודיעו שהם לא הולכים לשחרר אף סרט בזמן המגפה. אני אחזור על זה שוב: אף. סרט. עד. סוף. המגפה. אז לא משנה מה התאריך שרשום על "ספיידרמן 3" – התאריך הזה לא שווה כלום. למעשה, נראה לי שרוב אולפני הסרטים ילכו בעקבות סוני אבל בצורה שקטה יותר ולאט לאט יתחילו לדחות את הסרטים הגדולים שלהם מהסתיו והחורף עמוק לתוך השנה-שנתיים הבאות.

ואם זה לא היה מספיק גרוע, בואו נעבור למצב העגום בבתי הקולנוע בארצות הברית.

"טנט" מחזיק במקום הראשון עם 4.7 מיליון דולר נוספים בסוף השבוע האחרון. זאת ירידה של 29.9 אחוזים בהכנסות שלו מסוף השבוע שעבר למרות שהפצתו התרחבה ל120 בתי קולנוע נוספים. הסרט הכניס 36 מיליון דולר בארצות הברית בסך הכול, ככה שהוא יתקשה להכניס 100 מיליון בארצות הברית, סכום שהוא היה אמור לפתוח איתו בעולם ללא מגפה. בסך הכול הסרט הכניס עד כה ברחבי העולם 239 מיליון דולר. אולי החיים הדיגיטליים שלו יהיו מאוד מוצלחים כי לא נראה שאת הכסף שלו "טנט" הולך לראות ממכירות כרטיסים. 

"המוטנטים החדשים" עדיין מחזיקים במקום השני עם עוד 1.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 12.7 אחוזים בלבד בהכנסות. הייתי אומרת משהו חיובי על רגליים ארוכות כי הסרט בקולנוע כבר חודש ועדיין במקום שני אבל הוא הכניס בסך הכול 35 מיליון דולר. סכום לא רע לימינו, אבל הכי נמוך בזיכיון. 

במקום השלישי יש לנו סרט חדש, "כופר" (Infidel), עם פתיחה של 1.3 מיליון דולר. ג'יימס קאביזל משחק את הכופר, אדם שחבר שלו מזמין אותו לשיחה על איסלאם בתוכנית אירוח במצרים שמשודרת בכל העולם הערבי. הוא מצליח לעצבן את החיזבאללה והוא נחטף. אשתו עושה הכל כדי לנסות למצוא אותו ולהציל אותו מהמוות שבטוח נמצא בדרכו אליו ואז משהו משהו כבשים כחולות… אה מצטערת, נרדמתי באמצע התקציר. בכל מקרה, גם הסרט הזה לא הרוויח הרבה, אבל קשה לדבר עליו במובני הצלחה או כישלון כי לא ברור מה התפקיד שלו. אז נקרא לו הכישלון של שרודינגר. 

"ללא מעצורים" עדיין נמצא אתנו במקום הרביעי והכניס עוד 1.2 מיליון דולר. זאת ירידה של 15.5 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 27 מיליון דולר, והוא מתחיל להתקרב לתקציב שלו שעמד על 33 מיליון דולר.  

מפה והלאה כל המספרים לא מצליחים אפילו להתקרב למיליון דולר: 

במקום החמישי נמצא "גלריית הלבבות השבורים" עם 802,322 אלף דולר ובסך הכל הכנסות של 2.6 מיליון דולר. לא רע לקומדיה רומנטית שיוצאת באמצע מגפה, רק חבל שיש לסרט תקציב של 8 מיליון דולר. 

מתחתיו נמצאים "בובספוג הסרט: מבצע הצלה" (205,700 אלף דולר, ו"ביל וטד בקצב המוזיקה" (189,014 אלף דולר) עם ירידה של 35.4 אחוזים מסוף השבוע הקודם. אף אחד מהסרטים הוא לא הצלחה גדולה, אבל ככל הנראה בכל מקרה את רוב הרווחים שלהם הם יעשו מסטרימינג והורדות. 

במקום השמיני יש לנו כניסה חדשה: "לבד" (Alone) עם 182,473 דולר. אישה שזה עתה איבדה את בעלה נחטפת על ידי רוצח, מצליחה לברוח ליער ונאלצת למצוא דרך משהו משהו כבשים ירוקות עושות… אוי לעזאזל נרדמתי שוב, מצטערת. בכל מקרה, גם כאן: לא בדיוק להיט. 

את תחתית הטבלה סוגרים "ההיסטוריה האישית של דיוויד קופרפילד" (172,601 אלף דולר) ו"Words on Bathroom Walls"  (עם 147,175 אלף דולר). אם חשבתם שכל זה לא מספיק גרוע, אז ודאי תשמחו לשמוע שמחוץ לעשירייה יש שלוש כניסות חדשות – כן, המצב שלהן כל כך עצוב שלמרות שההכנסות של כל הסרטים הן איומות, הן עדיין לא הצליחו להיכנס לעשיריה. 

במקום האחת עשרה יש לנו כניסה חדשה לסרט " The Secrets We Keep". הסרט מבוסס על מחזה באותו שם שעוקב אחרי זוג מהפרברים בשנות השישים. האישה ששרדה את מלחמת העולם השנייה משוכנעת שהשכן שלהם הוא גרמני שהתעלל בה בתקופת המלחמה ומחליטה לחטוף אותו. הסרט בוים על ידי יובל אדלר ("בית לחם"). הסרט זמין רק בהפצה מצומצמת של 471 בתי קולנוע ופתח רק עם 88,306 דולר. 

מתחתיו, "No Escape", עוד סרט חדש מבית היוצר של "אסקייפ רום" שגם הוא עוסק בחדר בריחה: הסרט עוקב אחרי וולוגר מפורסם שטס לרוסיה להוסיף חוויות לוולוג שלו. הוא מעלה סרטון שבו הוא מבקש מאנשים שימצאו משהו שהוא פוחד ממנו. בתגובה בחור עשיר ומסתורי בשם אלכסיי יוצר איתו קשר ומביא אותו לחדר בריחה מיוחד שהוא מבטיח לו שהוא בטוח לחלוטין, אבל אתם יודעים, סרט אימה וזה. הסרט פתח ב-45 בתי קולנוע והכניס 79,182 דולר. במקום השלוש עשרה יש לנו את "הקן" (The Nest) שפתח עם 65,540 דולר. חיי משפחה אחת מתהפכים לחלוטין כשהם עוברים מארצות הברית לאנגליה הכפרית. ג'וד לאו הוא השם הכי מפורסם כאן ואפילו זה לא מספיק בשביל הסרט הזה. 

"אבל היי, לפחות אי אפשר לפתוח נמוך יותר", אתם אולי אומרים. ובכן אתם טועים, כי יש סרטים שפתחו במקומות עוד יותר נמוכים אז זה אפילו לא המקרה הכי גרוע, אבל נעצור כאן כי זה כבר נהיה התעללות. 

בשבוע הבא יוצא רק סרט אחד בהפצה רחבה, "Shortcut". הסרט עוקב אחרי חמישה תלמידי בית ספר שנלכדים באוטובוס בית ספר כשהוא מותקף על ידי יצור מסתורי. 

קצת חדשות ממדינות אחרונות: "אחרי שהתנגשנו" יצא בבריטניה וכמה מדינות נוספות באירופה והכניס כ-30 מיליון דולר עד כה. לא רע לסרט המשך לסרט שמבוסס על ספר שהוא בכלל פאנפיקשן של וואן דירקשן. ההצלחה שלו הייתה מספיק גדולה כדי לאשר שני המשכים לסרט שיצולמו יחד.  

כמו כן, יש לנו דרמה בטבלת "הסרטים הכי מכניסים של 2020 בעולם": אחרי שישב על הכס במשך תשעה חודשים, נמצא הסרט שידיח את "בחורים רעים לתמיד", " The Eight Hundred", הסרט הסיני שלפי סין הכניס 425 מיליון דולר הפך בכך לסרט הכי מכניס השנה בכל העולם. כמו שכבר אמרנו, קיים סיכוי טוב שהסכום הזה מנופח ויהיה מעניין לראות אם הוליווד תדרוש הוכחות או שהם יחליקו את העניין. הסיכויים שסרט אחר יעקוף אותו השנה נראים קלושים. וזאת תהיה הפעם הראשונה שסרט מסין יהיה הסרט הכי מכניס של השנה. סיכומי השנה עשויים להיות מלאים דיונים לוהטים.