דוח קופות שבורות, 18.09.2022: נלחמים ומרוויחים

הלוחמת כבשה את הקופות ועכשיו נותר לה לראות איך כל הסרטים האחרים רצים.

"לוחמת" באה להציל את הקופות מכמה שבועות מנומנמים בהסתערות אסטרטגית על המקום הראשון עם 19 מיליון דולר. שזה, אוקיי, לא סכום מטורף אבל שימו לב לזה: הסרט קיבל ציון של A+ בסינמה סקור לצד שבחים ממבקרים ומהקהל בעגבניות רקובות. הסרט האחר של השנה שקיבל ציון כזה? "אהבה בשחקים: מאווריק". אז כן, כרגע הסרט עוד רחוק מלכסות את התקציב שלו (50 מיליון דולר) אבל בהחלט יכול להיות שעוד שלושה חודשים כשנתקל שוב בשם שלו בטבלה, המצב הזה יהיה שונה מאוד. 

במקום השני "ברברי" (Barbarian) יורד ב-38% צנועים יחסית לסרט אימה – וזאת למרות החששות שלנו שבוע שעבר שהוא יתרסק. הסרט הרוויח עוד 6.5 מיליון דולר ובסך הכל הרוויח 20 מיליון דולר. 

מתחתיו, שני סרטים חדשים נכנסו עם קצת יותר מ-3 מיליון דולר: "פרל", הפריקוול ל"X" שיצא השנה, הוא המוביל עם 3.124 מיליון דולר ו"תראו אותם רצים" במקום הרביעי עם 3 מיליון דולר. הבדל קל: "פרל" נעשה בתקציב של מיליון דולר וכבר מתחיל להחזיר את ההשקעה שלו, ואילו "תראו אותם רצים", אותה תעלומת רצח קומית… טוב, אולי הוא נעשה בתקציב דומה (אין כרגע מידע לגבי זה) אבל קשה להאמין שסוללת כוכבים כזאת (סם רוקוול, סירשה רונאן, אדריאן ברודי בין השאר) באה בזול. 

במקום החמישי, "רכבת הקליע" זוחל לעבר ה-100 מיליון דולר בארה"ב. השבוע הוא הרוויח 2.5 מיליון דולר, מה שאומר שהוא עם 96 מיליון דולר בארה"ב ו-222 מיליון דולר ברחבי העולם. עם תקציב של 90 מיליון דולר זה לא בדיוק בוננזה מטורפת, אבל לפחות אפשר להתחיל לחשוב באופן אמורפי על רווחים. 

מתחתיו, "אהבה בשחקים: מאווריק" (שהואיל בטובו לרדת סוף סוף מהחמישייה הראשונה) הרוויח 2.4 מיליון דולר, "ליגת סופר-פטס" הרוויח 2.1 מיליון דולר, ההזמנה" עושה לעצמו מסיבת תה פרטית במקום השמיני עם 1.7 מיליון דולר, והוא לא מזמין את "המיניונים: עלייתו של גרו" שהרוויחו עוד 1.3 מיליון דולר. 

במקום האחרון יש עוד כניסה חדשה לסרט התיעודי "דיוויד בואי: Moonage Daydream". הסרט הרוויח 1.2 מיליון דולר מ-170 מסכים בסך הכל וזה מאוד מרשים. נראה שדיוויד בואי הוא עדיין שם שיכול להזיז כמות אנשים מסוימת לקולנוע.

בשבוע הבא נראה אם אנשים שכמותי סתם מזלזלים ב"אווטאר" או שמא באמת יש עניין מועט בחייזרים הכחולים של ג'יימס קמרון, שכן הסרט הראשון יוצא להפצה מחודשת. לצידו יוצא "אל תדאגי יקירתי", סרטה החדש של אוליביה וויילד שאנשים יראו רק בגלל התוכן שלו (תעלומת מד"ב בשנות החמישים) ובכלל לא בגלל שום דבר אחר.