דוח קופות שבורות, 24.03.2024: לא ממש מכסחי הקופות

מכסחי השדים מכסחים את "חולית" ואת קונג פו פנדה, אבל לא את הציפיות.

שלושה סרטים חדשים יצאו לקולנוע השבוע, ושלושה סרטים בלבד בעשירייה הכניסו מספר דו ספרתי של מיליוני דולרים – האם אתם יכולים לנחש מהו הסרט היחיד שחופף בין השניים? אתחיל ואספר איזה סרט זה לא: "לוקה" של דיסני. הסרט שיצא לדיסני פלוס בזמן הקורונה הגיע בפעם הראשונה למסכי הזהב והכניס רק מעט יותר מחצי מיליון דולר, מה שהוביל אותו היישר אל המקום ה-11, מחוץ לטבלה. את פסגת הטבלה מעטר כמובן הסרט מהחידה במשפט הראשון, "מכסחי השדים: אימפריה קפואה", עם טיפה יותר מ-45 מיליון דולר (ובסך הכול 61 מיליון דולר ברחבי העולם), שהם אכזבה יחסית לתקציב הסרט שהוא יותר מכפול.

מייד אחריו מהפך בקרב הענקים: "חולית 2" מביס את "קונג פו פנדה 4" בהפרש זעיר של כמיליון דולר (17.6 מול 16.5). לשני הסרטים הייתה ירידה סטנדרטית באחוזים, וגם פה פו מפסיד עם ירידה של 45% לעומת ה-37 מהכנסות הסופ"ש הקודם. שאר הטבלה היא משחק צמוד ובלתי מרגש.

ארבעת הסרטים הבאים מגיעים בזוגות, סרט אימה חדש ובצמוד אליו סרט של אולפני ליונסגייט: זה מתחיל עם "טהורה" (5.3 מיליון דולר הסופ"ש) שהשיג כמעט מיליון וחצי דולר יותר מ"המרוץ לניצחון של ארתור" (4.2) על תקציב של בערך 11 מיליון דולר, וממשיך עם "בשידור חי עם השטן" (Late Night with the Devil) (2.8) ו"דמיוני" (2.7) שצמודים בצורה מביכה להחריד עבור האחרון, שספג ירידה של עוד 50% שמביאה את סך ההכנסות שלו לפחות מ-25 מיליון. "בשידור חי עם השטן" עושה חדשות, אגב, משתי סיבות שלא קשורות לסרט: האחת היא טענות שהסכום שהוא הרוויח ביום ראשון היו 666,666 דולר, שזה חמוד, אבל לא מדויק – הוא הרוויח את הסכום המשעמם והבנאלי יותר של 600,375 דולר; והשני הוא בכלל השימוש של הסרט בבינה מלאכותית כדי לעצב כמה שקופיות שמופיעות בתחילת הסרט, מה שעורר לא מעט זעם ברחבי האינטרנט.

מתחתיהן, הלסביות ניצחו את הקדושה הנוצרית: "אהבה שותתת דם" (Love Lies Bleeding) ו"קבריני" היו צמודות באזור המיליון וחצי דולר, אבל בסופו של דבר הסרט שותת הדם הרוויח 160 אלף דולר יותר. את הטבלה סוגר "בוב מארלי: One Love" עם מיליון דולר. הוא מצליח להגיע להכנסות כוללות של 95 מיליון בצפון אמריקה – מרחק נגיעה מסכום תלת ספרתי, אבל כנראה הוא כבר לא יגיע לשם.

בשבוע הבא אולי יהיה קצת אקשן בטבלה, ונוכל לראות שתי מפלצות ענק נותנות בראש, "גודזילה X קונג: אימפריה חדשה", ומי שלא אוהב מפלצות שכאלה יכול להסתפק ב"ארץ החטאים", שהוא לא המשך ל"עיר החטאים", אלא סתם עוד סרט של ליאם ניסן.