דוח קופות שבורות, 25.06.2023: מפרקים את הקופות בפרקים

הפלאש מתמודד מול האתגר הכי גדול שלו - קומדיה טיפשית של ג'ניפר לורנס.

פרק 1: "הפלאש"; מקום רביעי

העולם צחק על הפלאש בסופ"ש הראשון ליציאתו, אחרי מספרים שהיו לא מרשימים בלשון המעטה. 'אבל היי', התנחם הפלאש, 'הייתי מקום ראשון, והביקורות לא קטלו אותי (65% בעגבניות). אולי אצליח לשמור על המספרים שלי בשבוע הבא'. אבל החלומות שלו התנפצו מול המציאות, והכי עצוב שזה קורה בסופ"ש שבו אין שום תחרות. למעשה, התחרות היחידה שיש לפלאש מגיעה מסרט שלא אמור להתחרות בו בכלל, כשהפלאש עוקף אותו רק ב-100 אלף דולר, מה שמוסיף להשפלה. הפלאש, האדם המהיר ביקום, מראה עכשיו לכולם כמה הוא מהיר בירידות שלו. 72% היישר לאמצע הטבלה עם 15.1 מיליון. סך ההכנסות של הסרט בארה"ב עומד כרגע על 87 מיליון דולר, שזה בערך חצי מתקציב הפרסום שלו בלבד. כנראה האחים וורנר היו מפסידים פחות כסף אם הם לא היו מוציאים את הסרט בכלל. גם בעולם מצבו לא טוב בכלל עם 211 מיליון. באסה.

פרק 2: "לא לוקחים קשה"; מקום חמישי

"לא לוקחים קשה" מסתובב אחרי הסופ"ש הזו בהרגשת גאווה, ובצדק. גם מכניס בסופ"ש יותר מהציפיות, גם מאיים על סרט קומיקס גדול שעלה פי 6 ממנו, וגם הביקורות יחסית בסדר (68% עגבניות). 15 מיליון הספיקו לג'ניפר לורנס להיכנס למקום החמישי. הסרט מספר על אישה שמסכימה לצאת עם נער בן 19 כדי להפוך אותו למגניב, לבקשת ההורים המאוד עשירים שלו. סיפור תמים וחמוד ולא קריפי לאללה בכלל. בהכנסות גלובליות הסרט עומד כבר על 24.6 מיליון. 

פרק 3:"ספיידרמן: ברחבי ממדי העכביש"; מקום ראשון

ספיידרמן שוב בטופ. ככה הוא אוהב להרגיש. טוב, זה לא שהאויבים התורנים השבוע היוו איזשהו איום עליו, אבל עדיין נחמד להרגיש למעלה אחרי שבועיים ככה ככה. 30% אחוז ירידה הספיקו לו כדי להכניס עוד 19 מיליון דולר, והמתחרה שלו השנה, "שומרי הגלקסיה: חלק 3", הכניס בתקופה המקבילה 20.8, אבל בהכנסות כוללות בארה"ב ספיידרמן כבר עבר את השומרים ביחס לתקופה המקבילה (317 מיליון לעומת 300) אז הוא יכול להיות גאה בעצמו. 

אבל הוא צריך לאזור כוחות לקראת השלב הבא – לנסות לעקוף אותו בהכנסות בכלל בארה"ב מה שיכול לקרות ממש בקרוב כי שומרי הגלקסיה יושבים כרגע על 351 מיליון. 'מעניין אם אצליח לאיים עליו בהכנסות העולמיות' ספיידרמן פינטז לעצמו, 'הכנסתי כבר 560 מיליון גלובלי, 70 מיליון תוך שבוע!' האם ספיידרמן יצליח להכניס 264 מיליון ברחבי העולם רק כדי לאיים על שומרי הגלקסיה? הצטרפו אלינו בשבוע הבא!

פרק 4: "שומרי הגלקסיה: חלק 3"; מקום 8

'סולידי, לאט לאט, ובשקט!' מלמלו לעצמם שומרי הגלקסיה בזמן שהם ממשיכים לגרוף כסף. בהחלט אפשר לראות  את סימני העייפות, את הביצועים המקרטעים וערימות הכסף שהולכות וקטנות בכל שבוע ויום. אבל עדיין, הסרט שלהם עובר סרטים ביקום של מארוול ומתקדם אל היעד הנכסף. עוד ירידה קטנה של 34%, וסופ"ש עם הכנסות של 3.4 מיליון, והוא כבר על 351 מיליון. בארה"ב הם יודעים שהם לא יעברו את הסרט הקודם בסדרה עם 390 מיליון, אבל אולי ברחבי העולם, עם 831 מיליון דולר בינתיים, הסרט יצליח להתקדם עוד קצת בטבלה. במרחק נגיעה ממנו נמצא "תור: ראגנארוק" עם 850 מיליון, ואחריו "הפנתר השחור: וואקנדה לנצח", עם 854 מיליון. 'זה רק עוד 30 מיליון, רק עוד 30 מיליון', הם אומרים לעצמם בזמן שהם מתקדמים לאט.

פרק 5: "בת הים הקטנה", "שחור משחור" ו"הבוגימן"; מקום 7, 9 ו-10 בהתאמה

שחור משחור: עוד שנייה אתה יוצא מהטבלה, אחי.

הבוגימן: נראה לך שאכפת לי? כבר עשיתי את הכסף שלי. הסופ"ש הכנסתי 2.5 מיליון, אז אני כבר על 37.7 רק בארה"ב. 

שחור: וואו! למה כמה עלית להם בכלל?

בוגימן: 30 קל. אבל אני גם יחסית מסודר בשאר העולם. יושב לי על 56.3 גלובלי, שותה מרגריטה בכיף שלי.

שחור: טוב עכשיו אני מרגיש קצת רע. זה רק סופ"ש שני שלי ואני כבר מקום תשיעי.

בוגימן: הכל טוב גבר! תגיד תודה שאתה לא הפלאש או משהו. בסופו של דבר חשוב איך יזכרו אותך. היית בירוק או באדום? אתה בירוק כבר, ואחרי הריצה הקולנועית בטח מלא ייקנו אותך בסטרימינג או משהו.

שחור: תכלס, אבל חשבתי שאצליח להכניס יותר מ-3 מיליון בסופ"ש השני שלי.

בוגימן: אתה חושב יותר מדי. אתה על 12.2 מיליון בארה"ב כבר. הכפלת את התקציב שלך, כולם מרוצים.

אריאל: אני דווקא חושבת שיש משהו במה שהבוגימן אומר. אני כבר חמישה שבועות בטבלה הזו, ורק עכשיו סוף סוף הגעתי ל-270 מיליון דולר. התקציב שלי!

שחור משחור משתתק והבוגימן מהנהן בכאב.

אריאל: זה לא כאילו אני כישלון או משהו. אבל הם שמו עליי כל כך הרבה כסף, זה פשוט לא היה אפשרי לעמוד בציפיות.

הבוגימן: אבל בעולם את מסתדרת, לא?

אריאל: לא ממש. כאילו כן, אבל אני כל הזמן בצל של אלאדין הזה. גם בארה"ב היינו מספרים דומים בהתחלה, אבל הוא פשוט המשיך להכניס יותר כסף ממני. אבל בכל העולם אני רק על 500 מיליון, פחות מחצי ממה שהוא הכניס!

שחור: רק 500 מיליון!? תגידי את התחלקת על השכ-

הבוגימן: (במבט נוקב ומשתיק לשחור) ככה זה היום. משחק המספרים הקטנים, או המספרים הבאמת באמת גדולים. תתנחם במה שיש לך, כי במספרים קטנים אי אפשר באמת להיכשל.

שחור: ראית את הילד החדש בשכונה?

בוגימן: כן. סתם מתלהבים, קצת אסתטיקה וכולם רצים לראות אותו. יאללה יאללה! שחרר אותי ממנו, אתה בא ל-VOD?

שחור: כן, לא נראה לי יהיה לי מקום פה סופ"ש הבא.

פרק 6: "אסטרואיד סיטי"; מקום 6

זה סיפור על סרט קטן ואסתטי שהפך להיות סיפור הצלחה. כמה הולם שהפרק השישי יוקדש למקום השישי. כמה סימטרי שהסופ"ש סיפורינו יעלה מעל 900% למעל $9,000,00 הכנסות. אוקיי 961% כדי להיות מדוייקים, ומי מבקש להיות מדויק יותר מווס אנדרסון? "אסטרואיד סיטי" הביט הצידה בזחיחות אל עבר אחיו הגדול "הכרוניקה הצרפתית". הוא ידע שהוא כבר הכניס חצי ממה שאחיו הגדול הכניס בכל ימיו, וזה חימם לו את הבטן בצורה נחמדה. תחרותי. בכל העולם ההצלחה המשיכה, אנשים נהרו לראות את הפלא החדש שיצא מתחת ידו של ווס אנדרסון, וככה אסטרואיד דילג לו ל-16.7 מיליון. 

שמח וטוב לב, אסטרואיד יצא להשוויץ ולהתהלל בעיירתו, כשלפתע הרגיש שמשהו צופה בו. מלמעלה. אסטרואיד הרים את מבטו ומעליו ניצב מלון גדול ומפואר – "מלון גרנד בודפסט", שיושב על הר גבוה של כסף. גבוה מכפי שהוא אי פעם ראה. אסטרואיד התמלא יראה, כשכל ההרגשה החמימה בבטנו מתחלפת ברוח קרה. זה היה האח הגדול שיצא והצליח יותר מכולם, זה שלאף אחד כמעט לא היה סיכוי נגדו. 163 מיליון אסטרואיד יצטרך להכניס כדי להתקרב אליו, שזה כמעט בלתי אפשרי. אך כדי להמשיך את סיפורינו נצטרך לחכות ולראות את אסטרואיד בשבוע הבא.

פרק אחרון: "אלמנטלי" ו"רובוטריקים: עליית החיות"; מקום 2 ומקום 5, בהתאמה

שבוע אומרים שהם כישלון, שבוע אחר כך אומרים שהם דווקא בסדר. אלמנטלי שהכניס סכום די מביש יחסית למורשת של פיקסאר, נפל הסופ"ש אך ורק ב-38% ל-18.4 מיליון. זה הספיק לו לשמור על המקום השני, כדי להכניס 65 מיליון בארה"ב, ואולי להמתיק את הגלולה המרה. זה לא שהוא הפך עכשיו לסיפור הצלחה, אבל למרות הפתיחה הממש נמוכה שלו, בסופ"ש השני שלו הוא הכניס יותר משנות אור והדינוזאור הטוב שפתחו יותר ממנו. בכל העולם הוא התקדם, קצת, ועכשיו עומד על 121 מיליון. היה לנו השנה כבר סרט אנימציה שהכניס ממש מעט, אבל אז עוד ועוד ועוד והפך להיות ממש מצליח. אולי "אלמנטלי" מקווה לשחזר את ההצלחה של "החתול של שרק: משאלה אחת ודי". רק שבשבוע הבא יוצא סרט של דרימוורקס ("רובי נגד הזרם") לאיים על מעמדו כסרט לכל המשפחה היחיד בטבלה.  

אותו דבר עם הסרט האחרון בסדרת סרטי רובוטריקים. אחרי ההתרסקות בשבוע שעבר, הסופ"ש הוא מכניס 11.7 מיליון ויורד ב-43% (שזה לא מעט, אבל יכול להיות יותר גרוע), ומגיע להכנסות כוללות בארה"ב של 123.1 מיליון. במרחק 29  מיליון מהסרט הקודם בסדרה, שכל מה שעליית החיות צריך לעשות זה לעבור אותו. בכל העולם הרובוטריקים כבר עומד על 341 מיליון, אז יש לו כברת דרך לעשות כדי אולי לאיים על ה-602 מיליון של הסרט הקודם. 

אפילוג

אינדיאנה ג'ונס הצליף בשוט שלו לתוך קופסת הזהב. הוא צריך להוציא משם מספיק כסף כדי לכסות תקציב של 300 מיליון דולר. בעוד הוא מקווה להוציא מעל 70 מיליון דולר, אנשים צופים פחות מ-60 מיליון. ואם זה לא מספיק גרוע, הוא צריך למהר, כי סרטים אחרים דולקים בעקבותיו. האם הוא זקן מדי לשטויות שכאלה?