דוח קופות שבורות 25.09.2022: סיבה לדאגה

אולי יש דבר כזה פרסום שלילי.

אחרי שעשה הרבה כותרות עם כל השערוריות סביבו, "אל תדאגי יקירתי" פתח במקום הראשון עם 19 מיליון דולר. פעם היו אומרים 'אין דבר כזה פרסום שלילי' אבל הסרט הזה הוא הוכחה שיש דבר כזה, כי כנראה שכל השליליות סביבו השפיעה על הרצון של אנשים ללכת לראות את הסרט. גם ציון מבקרים של 38 אחוזים ברוטן טומטוז לא בדיוק הופך את הסרט לצפיית חובה. מחוץ לארצות הברית המצב של הסרט לא בהרבה יותר טוב וההכנסות הכלליות עומדות על 31 מיליון דולר.

במקום השני נמצא "לוחמת" שהכניס בסוף השבוע השני שלו בקולנוע עוד 11 מיליון דולר. זאת רק ירידה של 42.4 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם ובימינו כל מספר מתחת ל-50 אחוזים נחשב למספר מרשים בסוף שבוע שני של סרט. בינתיים ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 38 מיליון דולר.

במקום השלישי נמצא השחרור המחודש של "אווטאר" שהכניס 10.5 מיליון דולר. הסרט יצא מחדש בעיבוד מחודש למסכי 4K ומסתבר שעדיין יש לו צופים, מה שבהחלט מהווה חדשות טובות לסרט ההמשך. גם די עוזר שדיסני עם האגרסיביות שלהם הצליחו להשיג את כל המסכים השווים והמיוחדים עבור הסרט, מה שבהחלט מקפיץ את מחיר הכרטיס. עדיין, בעולם שבו הוצאות מחודשות של סרטים לא מצליחות לעשות גלים, דווקא "אווטאר", סרט שהרבה אנשים אוהבים לשנוא, מצליח להרשים. מחוץ לארצות הברית הוא הרשים גם ופתח עם 30 מיליון דולר ברחבי העולם. "ספיידרמן: אין דרך הביתה" היה מת למספר כזה במקום התשעה מיליון דולר שהוא השיג בהוצאה המחודשת.

סרט האימה "ברברי" מצליח להחזיק מעמד יפה כשהוא יורד למקום הרביעי בסוף השבוע השלישי שלו בקולנוע עם עוד 4.8 מיליון דולר. רק ירידה של 25.6 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, מאוד יפה לסרט בסוף השבוע השלישי שלו על המסכים. הפצת הסרט גם התרחבה בעוד 550 מסכים השבוע, וזה בהחלט מהווה גורם המשפיע לטובה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 30 מיליון דולר. חביב.

במקום החמישי, "תראו אותם רצים" הכניס עוד 1.9 מיליון דולר בסוף השבוע השני שלו בקולנוע, ומתחתיו "פרל" שהכניס עוד 1.9 מיליון דולר. זאת ירידה של 39.2 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם שלו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 6.6 מיליון דולר.

במקום השביעי, "רכבת הקליע" הכניס עוד 1.8 מיליון דולר. העובדה שהסרט נמצא על המסך הגדול כבר 8 שבועות היא מאוד מכובדת. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 346 מיליון דולר. מתחיל להראות כמו מספר לא רע בכלל.

במקום השמיני "ליגת סופר-פטס" הכניס עוד 1.7 מיליון דולר ו-397 מיליון דולר בסך הכול. מתחתיו, אחרי 18 (!!!) שבועות על המסך הגדול אפשר להיפרד בכבוד רב מ"אהבה בשחקים: מאווריק" שהכניס בסוף השבוע האחרון עוד 1.6 מיליון דולר. הסרט הכניס 711 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, מספיק למקום החמישי בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם בארצות הברית בלבד, ו-1.4 מיליארד דולר ברחבי העולם, מה ששם אותו במקום 11 בטבלת הסרטים הכי מכניסים בכל העולם בכל הזמנים. סוגר את הטבלה "המיניונים: עלייתו של גרו" עם עוד מיליון דולר.

יש גם חדשות מעניינות שלא נכנסו לטבלה. "עולם היורה: עולם חדש" הצליח לחצות את קו מיליארד הדולר בהכנסות. חדשות מעולות לכל המעורבים בסרט אבל באופן קצת עצוב הוא רק הסרט השני השנה, לצד "אהבה בשחקים: מאווריק", שהצליח לחצות את קו המיליארד.

בסוף השבוע הבא יוצאים שני סרטים לקולנוע. אחד מהם הוא סרט אימה בשם "סמייל" שביחד עם מסע פרסום קריפי במיוחד ינסה להוציא מהאופנה את החיוכים. ו-"אין גברים כאלה" שהיא קומדיה רומנטית להט"בית שבה שני גברים עם בעיות מחויבות ואופי שונה לחלוטין מנסים לשרוד בזוגיות ביחד.