הבמאי של "משחקי הרעב" הבא: פרנסיס לורנס

הבמאי של "אני האגדה", "קונסטנטין", וקליפים ביזאריים של ליידי גאגא יעשה את "התלקחות"

בפרק הקודם של "מאחורי הקלעים של מה שהתברר פתאום שהוא אחת מסדרות שוברי הקופות הענקיות בעולם", גארי רוס, הבמאי של "משחקי הרעב", הודיע במפתיע שהוא פורש, ולא יביים את הסרט הבא בסדרה, "התלקחות". לליונסגייט, האולפן המפיק את הסדרה, לא היה הרבה זמן למצוא לו תחליף: יש להם מומנטום, יש להם תאריך הפצה לסרט הבא, יש להם לוח זמנים מוכן ודחוק, ורק במאי אין. שבועיים מאוחר יותר, יש: הבמאי של "התלקחות" (ככל הנראה. זה לא אושר רשמית עדיין) הוא פרנסיס לורנס.

זאת, לדעתי, התפתחות חיובית. זו לא דעה מאוד פופולרית, אבל אני מעריך את לורנס. הוא עשה את "קונסטנטין" ואת "אני האגדה", שניהם סרטים טובים הרבה יותר מהשם שיצא להם, וגם את "מים לפילים" שלא הוקרן בארץ. אבל כנראה שהיצירה הכי מוכרת ונצפית של פרנסיס לורנס היא זה:

(זהירות: אם איכשהו הצלחתם לא להיחשף עד היום לקליפים של ליידי גאגא, עדיף שתשבו).

המוזר הוא שהקליפ הזה, שנצפה 459 מיליון פעמים ביוטיוב בלבד, משודר בטלויזיה בכל שעה ואין לו שום הגבלת גיל, הוא הרבה יותר בוטה, ביזארי, מיני ומפחיד מכל מה שלורנס יוכל לעשות בסרט המדורג PG-13. אין סיכוי ש"התלקחות" יגיע לשמינית מהביזאריות האופיינית של קליפים של ליידי גאגא, אבל לפחות אנחנו יודעים שהבמאי ירגיש בבית עם התלבושות של תושבי הקפיטול.

לורנס יודע לעשות מתח ודרמה (בלי צחוק – ב"אני האגדה" יש כמה סצינות מבריקות), ומבחינת חזון ויזואלי הוא נמצא כמה וכמה סדרי גודל מעל גארי רוס. זאת נשמעת כמו החלטה נכונה.