אשת הברזל
The Iron Lady

מריל סטריפ מגלמת את מרגרט תאצ'ר, ראש ממשלת בריטניה.

תאריך הפצה בארה"ב: 16/12/2011
תאריך הפצה בישראל: 02/02/2012

7 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. עוד מועמד נפל

  הביקורות של 'אשת הברזל' סבירות והציון הממוצע הוא 6/10.
  http://www.rottentomatoes.com/m/the_iron_lady/

 2. רעיון

  קרקר כפול

  צריך לעשות שילוב של איירון מן, ענק הברזל, ואשת הברזל – על רובוט ענקי שנוחת לכדור הארץ, וכדי להסתתר הופך למרגרט תאצ'ר ביום ובלילה נלחם בפשע עם חליפת ברזל. או משהו.
  או סתם לראות את מריל סטריפ משחקת את מרגרט תאצ'ר עם הקול של וין דיזל בוקע לה מהפה כשהיא מדברת…

 3. כמה מחשבות על הסרט

  רצוּץ ומצוּץ

  הגב' תאצ'ר זקנה ויש לה אלצהיימר קל. מדי פעם היא נזכרת בעברה, ואז אנו רואים פלאשבקים שונים. סיפור המסגרת: תאצ'ר מתקשה להרפות מן העבר, להכיר באובדן של בעלה ולמסור את בגדים שלו, אותם היא שומרת שנים רבות אחרי מותו. כלפי חוץ היא נוהגת ברציונאליות מלאה ובזה לתחושות. כלפי פנים היא נאבקת בתחושות האנושיות והאי-רצונאליוֹת שלה עצמה.

  בין זה לבין תאצ'ר האמיתית אין הרבה קשר. זה מניפסט עצמאי של היוצרות, שהאישיות והסיפור האמיתיים של תאצ'ר לא ממש מתאימים לו.

  הסרט גם מנסה להדביק לתאצ'ר, בניסיון לא ממש מבוסס ודי שלומיאלי, עבר שרודף אותה ומכווין אותה בלי הפסק: כמה מילים שאבא שלה אמר בנאום, ושלוש בנות שצחקו עליה כי היא עובדת ולא עשירה כמוהן. זה לא ממש מחזיק מים.

  גם מי שרוצה לדעת על תאצ'ר, נכונה לו אכזבה. הסרט מרפרף על כמה אירועים מהעבר שלה, בלי להגיד עליהם יותר מדי. הוא לא ממש מסביר איך או מה עבר על תאצ'ר או על אנגליה. זה לא הסיפור האמיתי פה.

  הסיפור האמיתי פה, כמו שכבר אמרתי, זה לצפות באישה זקנה שמתמודדת עם האנושיות שלה, ועם היותם של החיים ברי-חלוף. כל יתר ה"סיפורים" וה"מניעים" לא ממש מתחברים לשום דבר קוהרנטי, או מעניין במיוחד.

  אבל גם הסיפור הקטנטן הזה, על האישה הזקנה, הוא יפה ונעים לצפייה. כלומר, בתנאי שלא רוצים ללמוד משהו על מרגרט תאצ'ר, ומוכנים לסרט קטן על אישה זקנה. מריל סטריפ נהדרת כאן.

  הסרט הקטן הזה הוא, בסופו של דבר, תענוג.

  1
  פוסידון ?
 4. כל קשר למרגרט הוא מקרי בהחלט

  ירון

  אני אוהב סרטים על דמויות היסטוריות וגם על התרחשויות היסטוריות. זו הזדמנות להוסיף לעצמך מעט ידע שטחי על נושא מורכב ובמקרים נדירים גם להבין נרטיב קצת שונה מזה המקובל.
  במקרה של אשת הברזל, הדמות ההיסטורית וההתרחשויות הדרמטיות של שנות שלטונה הם לא יותר מאזכורים מעורפלים בעלילה שעיקרה הוא אישה מבוגרת שהתאלמנה מבעלה והיא איננה מסוגלת להרפות מדמותו עד הסוף הצפוי והאמריקאי למדי.
  אומנם מריל סטריפ משחקת היטב ובאופן מרשים אבל השאלה היא האם זו סדנת משחק או סרט הבא לספר את סיפורה של דמות שנויה במחלוקת, שעדין לא מתה אבל הסרט מתייחס אליה כאילו היא כבר לא איתנו עוד וגם בכך יש בעיני סוג של גסות רוח וחוסר כבוד.
  בקיצור, אני התאכזבתי, לכו לראות במקום את גיי אדגר…

  2
  אור, maayanzil ?
  • "גיי אדגר" LOL.

   טווידלדי

   (ל"ת)

   2
   שני אוירבך, אור ?
 5. אלוהים, איזו תצוגת משחק כבירה!

  R.I.P

  אז אולי זה רק סרט קטן ודרמטי, ואולי הוא לא באמת מספר יותר מדי על מרגרט תאצ'ר האמיתית, אבל איזו תצוגת משחק נפלאה מפגינה כאן מריל סטריפ! כמה נהדר לצפות בה!

  2
  יחמור פרסי, herenot ?
 6. אני רוצה להתלונן.

  שלמקו GRAS

  ראיתי את הסרט, ובשום שלב מגי תאצ'ר לא יורה כדורי אש מהידיים על רובוטים ענקיים.

  2
  קיפוד, inbalg ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)