שיעורים בפרסית
Persian Lessons

יהודי במחנה ריכוז מעמיד פנים שהוא פרסי על-מנת להינצל, מאלתר שיעורים בפרסית עבור קצין אס אס שמעוניין ללמוד את השפה.

תאריך הפצה בארה"ב: 22/02/2020
תאריך הפצה בישראל: 16/06/2022

4 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. הגאונות של תקציר הסרט הזה:

  הוא יכול לתאר באותה מידה דרמת-שואה רצינית, או עוד סרט קומי חסר טעם בכיכובה של חבורת "מה קשור".

  4
  nir, pingpong, Morin, המשקפיים של וודי ?
  • או מערכון של מונטי פייתון

   nir

   (ל"ת)

   1
   יחמור פרסי ?
 2. עשה שיעורי בית

  DancingEngie

  סרט שואה שמספר סיפור הצלה קצת אחר ועושה את זה במקצועיות – רק אל תצפו למשהו פורץ דרך.

  היהודי הצרפתי (שקורא לעצמו רזה) ממציא לעצמו "פרסית" משל עצמו מתוך הבנה שזה או זה או מוות. התרגילים המנטליים שהוא צריך לעשות מדהימים, בטח ובטח בהתחשב בתנאי השואה. הסרט מבסס את האיום מספיק טוב בשביל ליצור מתח בכל סצנה שבה "רזה" צריך לדבר פרסית, בלי טונים נמוכים להגדלת האימה – רק חדר שקט ומשחק נהדר.

  הצילום מקצועי ועושה את העבודה, השחזורים להבנתי המעוטה אותנטיים, וישנה סצנת הוצאה להורג בתחילת הסרט שלא צריכה יותר משוט רחב אחד כדי להבין בדיוק איפה אנחנו נמצאים, ומה מונח פה על הכף.

  יותר מכל הסרט הזכיר לי את Land of Mine הדני בכך ששניהם מתייחסים למפקדים ולחיילים כבני אדם. הסרט לא מותיר ספק בכך שהם היו חרא בני אדם, אבל יש להם שמות ורצונות ואהבות ותחביבים ושיחות חולין של חיילים. זה בעיקר מתבטא במערכת היחסים בין "רזה" וקלאוס (שקופץ בין ג'נטלמן לשטן ברגע), אבל גם בקו עלילה נוסף שסובב סביב קצין זוטר ומערכות היחסים שלו עם הנשים במחנה. אותו קו לא בדיוק מהודק, אבל הוא כן בא להראות כמה כל העניין הזה של רצח עם פשוט מרגיש כמו עוד משימה בצבא לאנשים האלה.

  אז הסרט דוחס הרבה שנים וזז במהירות טובה, ואז פתאום מפסיק לעשות את זה. בסביבות השעה וחצי (מתוך שעתיים) נגמרים לסרט הטריקים בשרוול אז הוא מתחיל לגרור רגליים ולחזור על עצמו. המשחק עדיין מצויין, ההחלטות של הדמויות הגיוניות – אבל אפשר כבר להריח איך זה נגמר. לפחות הסיום עצמו עובד יפה.

 3. סרט פנטסטי

  מיקי

  ממליץ לראות

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)