המתופפת הקטנה
The Little Drummer Girl

הסדרה מגוללת את המרדף שמבצע המוסד הישראלי בעקבות רב מחבלים פלסטיני בשם ח'ליל ותא הטרור שלו המבצע פיגועים באירופה, בסוף שנות ה-70.

תאריך הפצה בארה"ב: 28/10/2018
תאריך הפצה בישראל: 01/09/2019

7 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. גרסת הבמאי מדהימה

  Zeev123

  ב-2018 פארק צ'אן-ווק ביים את "המתופפת הקטנה", מיני-סדרה בריטית ב-6 פרקים לפי ספר של ג'ון לה קארה שבה המוסד רודף אחרי מחבלים פלסטינים. הסדרה קיבלה ביקורות טובות אבל לא עשתה יותר מדי רעש, גם בישראל, אפילו שהיא עוסקת בנו ושודרה בכאן ובהוט.
  בדצמבר האחרון, בערך 4 שנים אחרי השידור, חברת הפצה קוראנית הוציאה מארז 4K Bluray יפהפה במספר עותקים מוגבל שכמעט כולם כבר נמכרו, עם גרסת במאי חדשה ובלעדית. כן, אנחנו באמצע 2023 ואמרתי את המילים "גרסה בלעדית בעותק פיזי בכמות מוגבלת". זה לא זמין באף סטרימינג בשום מקום, גם VPN לא יעזור. חוקית אפשר רק להזמין עותק, מה שכנראה אשבר ואעשה כי תראו איזה יפה הוא. בינתיים הדיסק עלה פיראטית, ואני ממש שמח שחיכיתי עם הסדרה, בלי שידעתי בכלל שהגרסה הזאת נמצאת מעבר לפינה, כי היא מדהימה לגמרי.
  בדרך כלל גרסאות במאי/מורחבות/לא מצונזרת/ווטאבר אומר להחזיר פנימה כמה סצנות שירדו מכל מיני סיבות וזהו. פה זה מזכיר יותר את סניידר ב"ליגת הצדק": פארק צ'אן ווק ערך לגמרי את כל הסדרה מההתחלה. סצנות מופיעות בסדר שונה, סצנות זהות פשוט ערוכות אחרת לגמרי עם קאטים שונים, זוויות צילום אחרות וקלוזאפים על דמויות שונות ברגעים שונים, חלק מהטקסט שונה. סצנות שלמות חדשות כמעט ואין, אבל משהו באזור רבע מהסדרה חדש, רובו מחליף חומר קיים דומה. בניגוד ל"ליגת הצדק" לדוגמא לא צולם פה חומר חדש אלא השתמשו במה שנשאר על רצפת העריכה, והיד של פארק כן מורגשת כבר עריכה המקורית (לעומת הסגנון של סניידר שדי נעלם ב"ליגת הצדק" בעריכה הקולנועית), ועדיין העריכה הזאת משנה המון.
  נגיד, קו העלילה הראשי של הסדרה, שמופיע בכל הטריילרים או התקצירים של הסדרה (אם לא נחשפתם אליו עד עכשיו, אל תחפשו. מה שכתבתי בעצמי וכתוב בראש העמוד הוא לא זה), נחשף בפרק הראשון בכמה משפטים בערך בדקה 20 בעריכה המקורית. המשפטים האלה נמחקו וזה הופך את הפרק הראשון למותח בהרבה, כשהעלילה הראשית מתגלה פה רק בפרק השני. עוד בפרק הראשון, לפיגוע שפותח את הסדרה נוספה עלילה צדדית (ומינית), שמסבירה איך הוא התאפשר בדרך מעניינת, הרבה באמצעות צילום וקאטים שונים ולא רק טקסטים חדשים.
  בכללי, אם מישהו פה רוצה לעשות איזשהו מחקר על כמה החלפה של מילה בודדת במשפט, או על מי יש קלוזאפ ברגע מסוים, או איך לחתוך סצנה שנייה מוקדם/מאוחר יותר, משפיע בסוף על סדרה שלמה – יש פה עשרות סצנות שיכולות למלא מאמרים שלמים. אחת האהובות עליי היא השיחה בין גדי למרטי בסוף פרק 3, שכל הקלוזאפים הסטנדרטיים שלה הוחלפו בשוטים ההזויים והיפהפיים האלה.
  אז גרסת הבמאי הרבה יותר "פארק-צ'אן-ווק-ית". פחות ליניארית, הרבה יותר קופצנית ותזזיתית, יותר נסיונית ויותר קולנועית. נראה שהקו הכללי בעריכה מחדש הוא דווקא לוותר על טקסט, קלוזאפים ושיטות "רגילות" להעברת מסר, ובמקום זה לתת לכל מיני זוויות צליום מוזרות ושתיקות עם משחק מוצלח להבהיר את הפואנטה. עדיין רואים שזה פארק עובד תחת הפקה בריטית ולא במגרש הביתי שלו, אבל האיזון הופר לטובתו בצורה מושלמת עם העריכה מחדש. כלומר, קצת כמו שאחד הדברים הכי טובים ב"טווין פיקס" היה איך דיוויד לינץ' יוצר דרמה תחת מגבלות הטלוויזיה המסחרית האמריקאית ב-1990, הסדרה הזאת עבדה לי כל כך טוב כי היא לא פארק הופך את "המתופפת הקטנה" ליצירה קוראנית, אלא פארק מביים מותחן ריגול בריטי לגמרי, וזה ניסוי מעניין בטירוף.
  כי כרגיל אצל פארק, הערבוב הזה עובד מושלם. המתח מעולה, הפאנצ'ים פוגעים בול, המשחק של כולם ובעיקר של פלורנס מדהים (דווקא מושונוב יחסית חלש, אבל חושב שחלק מזה הגיע מהדמות). הצילום פשוט מרהיב ויש לסדרה מקום מכובד ברשימת היצירות עם הצילום הכי טוב שראיתי, בקולנוע ובטלוויזיה, עם כמה מהשוטים האהובים עליי של פארק. כל שוט מחדש ניסיתי לנחש בראש איזו עדשה מיוחדת נבחרה הפעם, או איך צבע הבגד של הדמות יבולט לעומת הרקע בפריים הבא.
  הבעיה היחידה שלי היא שאני לא הכי מת על הסיפור. בכללי ג'ון לה קארה לא ממש כוס התה שלי, והרגשתי לגמרי החמצה באמירה של הסדרה על ריגול, טרור וספציפית הסכסוך. המתח עבד עליי בלי קשר והסדרה לגמרי שווה צפייה למרות זה לדעתי, בטח כשאני בדעת מיעוט על לה קארה, אבל בחיאת פארק, למה הספר האהוב עליך הוא לא כזה שגם אני אוהב?
  בסוף זאת אחת מהיצירות של פארק שהכי אהבתי. מהמעט שראיתי גם הגרסה המקורית טובה, אבל גרסת הבמאי החדשה פשוט בליגה אחרת. אני חופר על זה לכל מי שאני מכיר כבר שבוע, ועכשיו כשסיימתי לצפות, גם פה.

  1
  Tom1 ?
  • עדיין לא מצליח דרך לצפות בסדרה.

   Beetlejuice

   כל המחשבים שלי מקרטעים כשאני מנסה להריץ קבצים "לא רשמיים" באיכות 4K, ואני לא רואה איך אפשר לקנות את המיני סדרה הזאת במחיר הוגן (לא קריטי לי מהדורת האספנים במקרה הזה).

 2. זה מראה לי שהתגובה נשלחה אבל היא לא מופיעה פה

  Zeev123

  זה בטח המוסד שמתערב.

  • המוסד, מערכת סינון הספאם

   אחד מהשניים

   1
   זאב אימבר ?
 3. אז לפארק תהיה סדרה חדשה כבר בקרוב

  Zeev123

  טריילר פורסם אתמול כחלק מההכרזה על המיתוג מחדש לסטרימינג של וורנר.
  מבוסס על הספר "האוהד" של וייט תאן נון (שתורגם לעברית בהוצאת בבל), ועם רוברט דאוני ג'וניור בתפקיד מרובע. תשודר במהלך 2024.
  מקווה שהפעם עם HBO ו-A24 פארק יעשה מה שהוא רוצה מההתחלה, ולא נחכה שנים לגרסת הבמאי.

  • לא נראה לי שיערכו אותו יותר מדי במקרה הזה.

   Beetlejuice

   (ל"ת)

 4. לא יודעת למה אבל

  mip

  רשימת שחקנים בעיקר גורמת לי תחושה של –
  אחי, אתה על Random…

  2
  יצחק בארי, Morin ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)