קצרצרים, נובמבר 2013: ביי ביי, בלוקבאסטר

מלחמת הכוכבים ומלחמת 2015, משחקי הרעב לנד, הנסיכה הקסומה המזמרת, הסוף של בלוקבאסטר ועוד דברים, אבל בקיצור

אבל הפעם באמת קצרים, כי אין זמן! ואני בכלל לא אסחף ואתחיל לברבר על כל אחת מהידיעות האלה, אולי. יאללה:


לפני כמה שנים הבמאי הצעיר ג'סטין לין קיבל לידיו בימוי סרט המשך זניח למראה בסדרת סרטים גוססת, אחרי שהכוכב הראשי בה פרש. הסדרה היתה "מהיר ועצבני", ולין ביים את הסרט השלישי – ואחר כך את הרביעי, החמישי והשישי, ובעזרתו הסדרה עשתה קאמבק לא ייאמן והפכה לגדולה יותר מאי פעם. עכשיו יש מי שמקווה שלין יוכל לעשות את אותו הדבר בדיוק לפרנצ'ייז אחר: הוא יהיה הבמאי של הסרט הבא בסדרת בורן/זהות (קצת מגוחך להמשיך לקרוא לסדרה "בורן" עכשיו כשג'ייסון בורן לא משתתף בה, לא?). הסרט הקודם בסדרה, "The Bourne Legacy" (ואין שום סיכוי שאני אצליח לזכור בלי עזרה איזו "זהות" זאת היתה. טוב, ביררתי. "זהות גנובה"), שהיה אמור להפוך את ג'רמי רנר לכוכב, היה מאוד פושר. הידיעה על כך שהסדרה לא מתה מכניסה את המפיצים לכוננות: חייבים למצוא עוד מילים במשקל קטולה שאפשר להצמיד למילה "זהות". [ Deadline ]

לעזאזל, זה היה ארוך מדי. אני חייב לקצר.


עוד זיווגים של במאים וסרטים: ג'ון פאברו עשוי לביים גירסה מצולמת חדשה של דיסני ל"ספר הג'ונגל" [Deadline], כי דיסני לא יפסיקו עד שלא יצרו גירסאות מצולמות לכל הקלאסיקות המצוירות שלהם. ואם כבר מדברים על זה: יש טריילר שעומד להגיע יותר מאוחר היום.


סטנלי קובריק תכנן במשך שנים ארוכות לביים סרט על נפוליאון, אבל הוא מת (קובריק. גם נפוליאון, בעצם), אז לקחו את הדבר הכי קרוב אליו: רופרט סנדרס, הבמאי של "שלגיה והצייד" [THR]


ועוד בדיסני: תתחילו לצעוק! חילול הקודש! Inconceivable! החברה הולכת להפיק גירסה חדשה של "הנסיכה הקסומה"!

…כמחזמר בברודוויי, ובמעורבות של וויליאם גולדמן, מחבר הספר. זה… דווקא נשמע כמו רעיון חביב. [ סלאשפילם ]


אחרי שנים ארוכות של גסיסה, רשת בלוקבאסטר העולמית הודיעה השבוע על סגירה סופית של כל הסניפים הנותרים שלה (נשארו עוד 300 כאלה בארה"ב, מתברר). העולם, בתגובה: טוב ביי. "בלוקבאסטר" היתה לכל דבר ועניין המקדונלדס של הוידאו, רשת שהציעה מבחר קטן וגרוע, אבל המון עותקים מכל דבר. אפשר להספיד את עידן ספריות הוידאו, אבל העידן הזה מת מזמן, עם או בלי בלוקבאסטר, והיום הספריות הבודדות ששורדות הן הבודדות שיש להן זכות קיום – אלה שמתמחות במבחר ענק ומגוון לטעמים שונים. בקיצור, ברוך שפטרנו מבלוקבאסטר, ואין מה לדאוג לשלומה של האוזן השלישית.

ובאופן הולם ביותר, דווח שהסרט האחרון שהושכר בבלוקבאסטר אי פעם – בסניף בהוואי, שהיה האחרון להיסגר – היה "סוף." אין לי מושג איך זה מסתדר עם האמירה, פיסקה אחת מאוחר יותר, שהסניפים למעשה ייסגרו רק בינואר, אבל זה סיפור נחמד. [ וראייטי ]


"משחקי הרעב: התלקחות" ייצא בעוד שבוע וטיפה, ובתי הקולנוע בכוננות ספיגה. הביקורות שהתפרסמו על הסרט בינתיים מצוינות, ואחריו יש עוד שניים! כשהם מפסיקים לרגע לרקוד תחת מזרקות השמפניה ולהעלות זבחים לג'ניפר לורנס, בחברת ליונסגייט מנסים לחשוב על רעיונות נוספים איך לעשות עוד יותר כסף מהסדרה. ולמישהו היה רעיון מבריק: לעשות פארק שעשועים! משחקי הרעב-לנד! [ TheWrap ] להארי פוטר יש, אז למה לא לנו?

יכול להיות שכשהם יהיו פחות שיכורים, או יטרחו לקרוא את הספרים, הם יצליחו להבין שזה רעיון כל כך הזוי שנשמע כאילו הוא לקוח מדיסטופיה בסגנון, אה, "משחקי הרעב". עולם שבו האטרקציה העיקרית היא ילדים שמנסים להרוג זה את זה ושכונות עוני עלובות (סיירו בעצמכם במחוז 12! תראו אנשים מורעבים, ממש כאילו זה אמיתי!) הוא לא בדיוק דיסנילנד.


מלחמת 2015 נמשכת במלוא עוזה, סרטים באים והולכים ומחליפים תאריכים, וכנראה יעברו עוד כמה חודשים עד שערפל הקרב יתפזר ונראה איך באמת תיראה השנה הזאת, והאם יהיה לכל הפרנצ'ייזים הגדולים השוכנים בה מקום לנשום.

ראשית כל, יש עכשיו הודעה רשמית: "מלחמת הכוכבים, פרק 7" ייצא ב-18 בדצמבר, 2015. זה אומר שהסרט עומד בשנת היעד, אבל הוא לא יאיים על שלומו של הקיץ העמוס ממילא.
דיסני ניצלה את ההזדמנות והעבירה את "Tomorrowland", הסרט העדיין לא ממש ברור של בראד בירד, מדצמבר 2014 למאי 2015 – כרגע הסרט היחיד שמעז לצאת באותו החודש עם "הנוקמים 2" (שגם הוא, אגב, של דיסני. צפויה להם שנה לא רעה). "היום השלישי 2", שהיה אמור לצאת גם הוא באותה שנה – ב-4 ביולי, אלא מה – ברח לשנה הבאה, ועכשיו ייצא בתחילת יולי 2016 – 20 שנה בדיוק אחרי הסרט המקורי.

בינתיים, גם פוקס ניערה מחדש את תאריכי כל הסרטים הגדולים שלה לאותה שנה: "השירות החשאי" של מתיו ווהן ("אקס-מן: ההתחלה") נדחה מסוף 2014 למרץ 2015, שם הוא מחליף את "ארבעת המופלאים", הריבוט של ג'וש טרנק ("כרוניקה"), שנדחה ליוני, שם הוא מחליף את "Assassin's Creed", העיבוד למשחק המחשב בכיכובו של מייקל פאסבנדר, שנדחה בעצמו לאוגוסט.

וצריך לזכור שבין כל אלה משובצים נכון לעכשיו גם "עולם היורה", הריבוט ל"שליחות קטלנית", "מיניונים", "אנט-מן", "Inside Out" של פיקסאר, ואה, כן, גם "באטמן נגד סופרמן". קיץ 2015 עדיין קטלני. כדי למצוא את הידיים והרגליים בסבך הזה מומלץ להיעזר בתאריכון הסרטים שלנו.


בתחום ה"כן, הם באמת מנסים להפוך כל דבר לסרט": זכויות ההסרטה של "טמפל ראן" – המשחק לסמארטפונים – נרכשו על ידי האחים וורנר, שמחפשים עכשיו תסריטאי. הסרט, מספרת הידיעה ב-THR, יספר על "הרפתקן, שלאחר שלקח חפץ יקר ערך ממקדש, נרדף על ידי כוחות שטניים". מה, באמת?


וודי אלן הורה להפסיק את הקרנת הסרט שלו, "יסמין הכחולה" (שהוא סרט ממש מוצלח ולא דיברנו עליו כאן מספיק) בהודו. הסיבה: על פי החוק ההודי, בכל פעם שבה אנשים מעשנים בסרט, מופיעה על המסך הודעה בנוסח "אזהרה! משרד הבריאות קובע כי עישון זה איכסה". יש רק שתי סצינות של עישון בסרט, אבל וודי מעדיף, ובצדק, שהסרט יוקרן בלי דבר המפרסם על גביו, אפילו אם המפרסם רק דואג לבריאות הציבור. [Deadline]


בתמונה למעלה: תמונה אמיתית ורשמית מתוך "ספיידרמן המופלא 2". וייתכן שגם הדבר הטוב ביותר בסרט הזה.