עשרה טריילרים יצאו לטיול

תאילנד, אמסטרדם, פריז, אפריקה, לונדון, סיילם וחדרה: טריילרים שלוקחים אותנו למסע ברחבי העולם.

שימו לב: לפניכם פוסט טריילרים בלי שום דבר שקשור בגיבורי-על, "מלחמת הכוכבים" או וין דיזל.


נתחיל עם "אמסטרדם" של דיוויד או. ראסל (שעתיד לצאת בנובמבר הקרוב):

"חלום אמריקאי" נפתח בכיתוב "חלק מזה באמת קרה", הבטחה שמופיעה בצורה כלשהי גם בטריילר לסרט החדש. ועד כמה ש-"אמסטרדם" נראה, על פי הטריילר לפחות, חווייתי למדי (והוא באמת נראה כך. זה טריילר מדהים) ועם קאסט הכוכבים המרשים ביותר שראיתי מזו תקופה (קחו אוויר: כריסטיאן בייל, ג'ון דיוויד וושינגטון, כריס רוק, אניה טיילור ג'וי, רמי מאלק, זואי סלנדה (קחו עוד אוויר) טיילור סוויפט, רוברט דה נירו, מייק מאיירס, טימוטי אוליפנט, מייקל שאנון ומרגו רובי) אני לא יכול שלא להתנער מהדמיון ל-"חלום אמריקאי" (מיסתורין תקופתי, קצבי ועתיר כוכבים) ומהאכזבה שלי ממנו. מצד שני, עמנואל לובצקי מצלם (הסרט הראשון שלו מזה 5 שנים) – אז גם אם זאת תהיה אכזבה, זאת תהיה אכזבה יפה מאוד.


ומכיף תקופתי אחד לכיף תקופתי אחר:

הופה, נראה יותר מהנה, אבל אולי אני משוחד כי אני אוהב סרטי תעלומות רצח. כמו כן, כבר עכשיו אני מחבב את דמות הבלשית השלומיאלית של סירשה רונן. "ראו איך הם בורחים" (או איך שלא יקראו לו פה) ייצא ב-30 בספטמבר בבתי הקולנוע בעולם ומתישהו (?) אצלנו.


וכעת, "לוחמת" (The Woman King):

סליחה טעיתי, באמת האמנתי שאין פה טריילר לסרט גיבורי-על אבל מסתבר שדורה מילאג'ה מ-"הפנתר השחור" זכו לספין אוף משלהן.

סתם נו, אני יודע שהסרט מבוסס על שבט אמזונות אמיתי שהיה קיים בממלכת דהומיי (בנין של היום) ובכל זאת, הפאתוס בטריילר, העריכה ואפילו הלוגו נראים פחות כמו אפוס היסטורי ביוגרפי ויותר כמו משהו שיצא מבית מארוול, או יותר נכון – DC (והאירוניה היא שזה בכלל סרט של סוני). אולם אני סקרן לראות מה תהיה התוצאה.

16 בספטמבר בבתי הקולנוע בארה"ב, ורק חודש וחצי אחרי זה אצלנו בבתי הקולנוע. כנראה הם עדיין חוששים מזה שהקהל הישראלי לא יבוא לסרטים עם שחורים בתוכם.


דאנטה ורנדל חוזרים. טריילר ל-"מוכרים בלבד 3":

איזו נוסטלגיה, כולי נרגש… זה מה שהייתי כותב אם הייתי רואה את סרטי "מוכרים בלבד" הקודמים (אפשר להגיד שמוכרים בלבד לא… מוכרים עבורי? הו הו הו), אבל גם בלי היכרות מוקדמת זה נראה חמוד. הסרט ייצא לאקרנים בארה"ב ב-13 וב-15 בספטמבר. לא זו לא טעות, זה מה שכתוב (מה שמוזר כי ה-13 זה בכלל יום שלישי).


וכעת טריילר ל-"אני אוהב את אבא שלי". נשמע מקסים:

טוב אז זה ההפך ממקסים.

אני לא יודע מה יותר מטריד: פאטון אוסוולט מתחזה לאישה באינטרנט ומנהל ספק-רומן עם הבן שלו או העובדה שזה מבוסס על סיפור אמיתי?

העובדה שזה מבוסס על סיפור אמיתי.


ועכשיו לנציגות ישראלית:

למי שטיפה מבולבל מה העלילה (אם כי הטריילר מרגש ונראה נהדר) "סינמה סבאיא" עוסק בעובדוֹת של עיריית חדרה בסדנה ללימוד צילום וידאו, סדנה שאותה מעבירה דמותה של דאנה איבגי. הסרט הוקרן בפסטיבל הקולנוע ירושלים שנה שעברה וזכה שם בפרס סרט הביכורים ואמנם אין לו תאריך יציאה מסחרי, אך השחרור של הטריילר סמוך לפרסי "אופיר" מעיד כנראה על הפצה קרובה. אבל אתם מנוסים עם תעשיית הקולנוע בישראל. צפו לכלום ולא תתאכזבו.


זה לקח כמעט 30 שנה אבל "הוקוס פוקוס" חוזר עם סרט המשך:

המ, טריילר שלא חושף הרבה. איפוק מרשים מצד דיסני, כל הכבוד. ומהמעט שראינו, הבנות של שלישיית פרקר-מידלר-נג'ימי נראות כאילו הן עשו את התפקיד בסרט הראשון רק אתמול.

"הוקוס פוקוס 2" ייצא ב-30 בספטמבר בדיסני+, בהנחה שאצליח להפעיל אותו משום שעם האפליקציה הגרועה של דיסני אי אפשר לדעת.


זוכרים את הנערים הלכודים במערה בתאילנד? אז הנה הסרט:

נראה אחד לאחד איך שהייתי מצפה שסרט המבוסס על אירוע אקטואלי לא ישן ייראה, בטח ובטח תחת ידיו של רון הווארד. זאת לא מחמאה. 5 באוגוסט בפריים וידאו.


נטפליקס לא ינוחו עד שהם יעבדו כל סיפור ורשימת מכולת שאי פעם נכתבה, וכעת תורה של "מטילדה" בגרסת המחזמר:

לא אהיה משבית שמחות – זה נראה צבעוני ומלא כיף. 2 בדצמבר בנטפליקס.


ונסיים עם סרט סטרימינג רביעי ברצף, הפעם "לא בסדר" (Not Okay) של הולו:

היו לי ציפיות מסרט שעוסק במשפיענית שמשקרת לכולם שהיא בפריז בעיצומו של אירוע טראגי מתמשך, אבל הטריילר (אולי חוץ משקופית הפתיחה המקורית שלו) פשוט לא נראה מעניין. וחוץ מזה, כיצד גולשים באינטרנט ב-2022 אמורים ליפול בפח עם עבודת פוטושופ זולה כל-כך?

29 ביולי בהולו ואולי גם בדיסני+ אצלנו.