אווטאר 2, ווסטוורלד, אובי וואן, ועוד: דרכם של הטריילרים

טריילרים, טיזרים, טריילרים ולקינוח: טיזרים.

תריסר מעריצים המתינו שנים לרגע הזה – טריילר ראשון לסרט ההמשך של "אווטאר":

אתם יודעים מה חסרה פה? קריינות של דיוויד אטנבורו, משום שלא ברור אם זה באמת המשך או ספין אוף של "הכוכב הכחול".

הסרט הראשון הוא פורץ דרך ויזואלי, ואני מבין את הצורך להדגיש שגם החדש צפוי להיות מרהיב כמו החתול שלי (שהוא מרהיב. זה כל ההקשר). אלא שבעשור ומשהו האחרונים, הוליווד-שאינה-אווטאר הדביקה את הקצב וכמעט כל סרט עתיר תקציב בימינו הוא מסאג' מתמשך לעיניים – לכן תמוה שבמקום למשוך אותנו עם סיפור שנשמע מעניין, כזה שיצית בנו עניין מחודש בג'ייק ונייטירי (בדקתי בוויקיפדיה. נראה לכם שאני זוכר איך קוראים להם?), האולפן בחר להתמקד באפקטים הבהחלט-בהחלט-מרשימים, אבל לא כאלה שאוכל להעיד שנראים טוב בהרבה מ… נניח, "עולם היורה" החדש.

ברגע האמת בבתי הקולנוע, אני משוכנע ש-"דרכם של המים' ייראה מדהים יותר מכל דבר אחר (למעט החתול שלי), בכל זאת בג'יימס קמרון עסקינן, וזו טעות לזלזל בו. אלא שעל המסכים הקטנים והמצ'וקמקים שלנו, הטריילר נראה כמו עוד בלוקבאסטר טיפוסי, ולא אפוס ויזואלי יוצא דופן שיגרום ל"חולית" להזיע. אני רוצה להיות בעדו, אך מכונת היח"צ לא תוכל להתמקד הפעם רק באפקטים – בטח לא אם הם רוצים שנחזור גם להמשכים הבאים.

בכל אופן, 16 בדצמבר בבתי הקולנוע.


וטריילר נוסף שנראה מדהים אך ריק מתוכן, "אובי ואן":

ייתכן שמדובר בהטעיה (לא פעם ראשונה שדיסני משקרים בטריילרים), אבל פגישה בין אובי ואן לאנקין, כפי שהטריילר רומז שתתרחש, צפויה לפלג את הפאנדום של "מלחמת הכוכבים" בין אלו שרוצים לראות את זה קורה, ובין אלו שיכעסו כי "הקאנון!" באיזה צד אני, אתם שואלים? זה שרוצה לראות אקשן באינטרנט.

שני פרקי הפתיחה יעלו ב-27 במאי.


טריילר מלא ל"בית הדרקון", הספין אוף של "משחקי הכס":

אוי סליחה, שכחתי להמליץ על משקפי שמש לפני הצפייה. מאז "רפאליס" לא ראיתי ריכוז גבוה כל כך של בלונד על המסך, ואני יודע שאין ברירה כי ככה בני שבט טרגריין נראים, אבל אני לא בטוח כמה ברצינות אוכל לקחת עשרות שחקנים עם פאה של ת'ור.

הפרק הראשון ישודר ב-22 באוגוסט.


אך עוד לפני מופע גילוי העריות של הטרגריין, HBO ישדרו את עונה 4 "ווסטוורלד".

אני רוצה לומר שאני לא זוכר כלום מהעונה שעברה כי חלפו שנתיים מאז ששודרה, אבל בכנות? שכחתי מה קרה בה שבוע אחרי שהסתיימה. לפי הטריילר נראה שעונה 4 תהיה מלאה בפאתוס, צילומים עוצרי נשימה וסימבוליזם של פילוסופיה ודת. קיצר, עונה רגילה של ווסטוורלד.

העונה תשודר החל מ-26 ביוני.


טריילר ראשון לעונה 5 של "קוברה קאי".

מישהו באינטרנט תיאר את "קוברה קאי" בתור "סדרת שונן מערבית", ולא יכולתי לחשוב בעצמי על תיאור מוצלח יותר.

שונן, מי שלא מכיר, זו סוגה של סדרות אנימה לנערים צעירים שבה הסיפור הוא כינור שני לקרבות. דרגון בול, נארוטו, וואן פיס וכל אלה? זה שונן, סדרות שמעריציהם (ואני ביניהם) אוהבים לראות כיצד דמויות אהובות מתאמנות מאפס, נלחמות אחת בשנייה, נלחמות אחת  עם השנייה, מתאמנות שוב, לומדות מהלך חדש, מנצחות, מחליפות נאמנויות וחוזר חלילה – ולרוב יש באמצע טורניר או שניים. "קוברה קאי" מסמנת וי על כל זה בריבוע, ואני מברך אותה על כך.

העונה החמישית תעלה בספטמבר הקרוב, 9 חודשים בלבד אחרי הקודמת (נחמד מצדם לזרז את הצילומים כל עוד בני הנוער האלה נראים כמו בני נוער).


וטריילר נוסף של נטפליקס, הפעם ל"אהבה, מוות ורובוטים".

אני רגיל לגרסאות קריפיות של שירים אהובים בטריילרים, אבל לעשות את זה לאֶלִיזֶה של בטהובן? לא מגניב, נטפליקס. לא מגניב.

העונה, בכל אופן, תעלה ב-20 במאי, והיא תכיל 9 סרטי אנתולוגיה קצרים של אולפני אנימציה מכל העולם – אחד מהם, סרט בשם "Bad Travelling", הוא (לראשונה בסדרה) בבימויו של המפיק דיוויד פינצ'ר, ועל פי תסריט של אנדרו קווין ווקר, ההוא שכתב את "שבעה חטאים" (השניים גם עובדים על סרט קולנועי חדש בימים אלה, "The Killer"). אני מקווה שהרומן המחודש ביניהם יניב פירות משובחים.


טריילר ראשון של "פשעי העתיד" של דיוויד קרוננברג. הנה הפעם אני מספיק להזהיר מראש – הטריילר פאקינג דוחה.

רואים? אמרתי לכם. לא יודע איך דמיינתי סרט על אנשים שמגדלים איברים וגודעים אותם, אבל לא ככה.

"פשעי העתיד" מיועד ליוני.


וגם סרטו החדש של פארק צ'אן ווק, "החלטה לעזוב", זכה לטריילר ראשון:

גם האחד הזה נראה מוזר, אבל זה כבר מוזר מהסוג שהבטן שלי מסוגלת להכיל. הסרט (שהוא באורך 138 דקות) מיועד להפצה בדרום קוריאה ל-29 ביוני.


ובואו נסיים בטריילר ראשון לסרט "מוזר: הסיפור של אל ינקוביק", שבו דניאל רדקליף מגלם את וירד אל ינקוביק.

אם היה עד כה ספק, נראה שהסרט הוא אכן מעין פרודיה על אש נמוכה של כל הביופיקים המוזיקליים מהשנים האחרונות – שזה בדיוק מה שסרט על וירד אל ינקוביק צריך להיות. דניאל רדקליף, אתה נהדר.

עדיין אין תאריך, אבל יצא בהמשך השנה.