טריילר בליץ 2016 – חלק ב'

עוד עדכון טריילרים מהשבוע האחרון: הנוסע השמיני חוזר, ובלייד ראנר גם. ויש גם טריילר מצוין להוא עם המיניונים, וקץ התרבות האנושית מגיע

רחוק רחוק בעבר, הבמאי הצעיר והמתחיל רידלי סקוט עשה שני סרטים שהכניסו אותו להיכל התהילה של המדע הבדיוני לנצח. שום דבר שהוא עשה מאז לא מתקרב להישגים שלו דאז. ומשום מה, במלוא מספר-לא-עגול-במיוחד-של שנים, שני הסרטים האלה עושים קאמבק ב-2017.

הסרט הראשון היה "הנוסע השמיני", יצירת מופת של אימה, שמיד הוצאה מידיו וקיבלה סרטי המשך. ובאופן ממש מפתיע, סרטי ההמשך האלה, לפחות בהתחלה, היו טובים. אבל מאז עבר הרבה זמן והפרנצ'ייז הזה נוצל ועונה בכל מיני פרויקטים נחותים, כולל כאלה של רידלי סקוט עצמו. אני מאלה שחושבים ש"פרומתיאוס", הפריקוול ל"הנוסע השמיני", היה זוועה. עכשיו יש המשך ל"פרומתיאוס", רק שלא קוראים לו "פרומתיאוס" – קוראים לו "הנוסע השמיני: קובננט", כך שזו, טכנית, הפעם הראשונה שבה רידלי סקוט עושה סרט "הנוסע השמיני" מאז המקור. אה, כן, סקוט עדיין מביים. לצערי הרב זה לא גורם לי לפתח ציפיות גדולות. גם הטריילר לא.

אזהרה: הטריילר הזה מספיילר, ברמת ה"איזה מהדמויות בסרט הולכת להיאכל על ידי חייזר". אם אתם רוצים לראות את הסרט בלי לדעת מראש חלק מהעלילה – חכו כמה חודשים, ואל תצפו בטריילר הזה.

כן, זה בהחלט טריילר לסרט בסדרת הנוסע השמיני. וריאציות על אותו הנושא, שנהיה כבר די שחוק. ו"אמא'לה הוא תוקף אותם כשהם עושים סקס במקלחת" – תגידו, אנחנו עכשיו באייטיז, והסדרה היא "יום שישי ה-13"? מה נסגר?

הקלאסיקה השניה של סקוט היא "בלייד ראנר", ובניגוד מוחלט ל"הנוסע השמיני", הסרט הזה חמק ללא כל המשך, פריקוול, ספין-אוף או המשך מכל סוג במשך יותר משלושים שנה. "בלייד ראנר" נחשב לכזה סרט מיתולוגי (בעיני רבים. אני, בשביל הרקורד, לא מתלהב ממנו עד כדי כך) שלעשות לו המשך נשמע הגיוני כמו להמשיך את "קזבלנקה". אז כשהתברר, לפני כמה שנים, שרידלי סקוט מתכוון לעשות בדיוק את זה, היה נראה שזה אישור סופית על כך שהוא התחרפן. אבל אז התברר שלא סקוט יביים את הסרט, אלא דניס וילנב. ואז וילנב עשה את "המפגש", שהראה שהוא בהחלט יודע לעשות מד"ב טוב. והוא גם ליהק את ריאן גוסלינג. והוציא את הטריילר המרהיב הזה. ופתאום "בלייד ראנר 2049" נהיה אחד הסרטים המסקרנים ביותר של השנה הקרובה.

עוד אחד מהסרטים המסקרנים של השנה הקרובה, מסיבות שונות לחלוטין, הוא "נורמן". צפו להרבה ויכוחים בשאלה האם מדובר בסרט ישראלי או לא. אחרי ההצלחה והמועמדות המוצדקת לאוסקר של "הערת שוליים", יוסף סידר קיבל את היכולת ללכת בקצת יותר גדול: "נורמן" הוא הפקה אמריקאית ברובה, עם ריצ'רד גיר בתפקיד הראשי – אבל מערבת גם את ליאור אשכנזי ועלילה שקשורה לישראל. אנשים כבר ראו את הסרט והתלהבו ממנו. הסרט הזה גם לא צריך לחכות שאיזו חברה אמריקאית תקנה אותו – סוני פיקצ'רס קלאסיקס מפיצה אותו, והיא גם זאת ששחררה את הטריילר הראשון. והוא… מפתיע כמה שהוא גרוע. זה נראה כמו טריילר של שתי דקות וחצי שנחתך בגסות, משום מה, לדקה וחצי (למה? אין לכם מקום באינטרנט?), ואולי בגירסה הארוכה אפשר היה להבין מה העלילה ולמה זה מעניין. כמובן, הטריילר לא מעיד על הסרט, ואני בוטח מספיק ביוסף סידר כדי להמשיך לצפות לסרט הזה.

בעניין סדרות שנטחנו עד דק, אז, "גנוב על הירח". הסרט החביב הזה מ-2010 הספיק לקבל מאז המשך, פריקוול, וכמות בלתי נתפסת של מרצ'דייז של מיניונים. הסרט הקודם, "מיניונים" היה בצד המבאס של בינוני, ונראה שהסוס הזה הולך ונגמר במהירות. ועכשיו מגיע הטריילר לסרט החדש, "Despicable Me 3" או "גנוב על העולם", והוא… תשמעו, הטריילר הטוב ביותר שראיתי בזמן האחרון. הוא מראה סצינה אחת רציפה פחות או יותר, הוא מצחיק, יש לו קצב מצוין, ויש בו מינון מיניונים מינימלי. אני מרגיש מוזר, כאילו אני רוצה לראות את הסרט הזה. צריך רק לזכור שלאילומיניישן – זה אולפן האנימציה שעושה את הסרטים הזה, שהוא כרגע האולפן המצליח בעולם שהוא לא דיסני/פיקסאר – יש נטיה לעשות טריילרים מצוינים לסרטים הבינוניים שלהם. קחו את "החיים הסודיים של חיות המחמד", למשל.

ונעבור לזבל. נחפור בזבל. נגיע לתחתית של הזבל, ונמשיך לחפור עוד. עמוק עמוק למטה, איפשהו בסביבות מרכז כדור הארץ, נמצא את "סרט האימוג'י". יש סרט. על אימוג'ים. פעם טענתי שהעובדה שאנשים באמת מפתחים סרט המבוסס על "טטריס" (זה עדיין קורה) מבשרת על העידן שבו אין שום דרך לצחוק על הוליווד, כי שום דבר לא יכול להיות קיצוני יותר מהמציאות, אבל מתברר שטעיתי, כי הנה, הם הצליחו לעשות משהו אידיוטי עוד יותר.

ואם הרעיון של סרט אימוג'י לא היה מספיק מטומטם (והוא מספיק. באמת שהוא מספיק) – ישנו גם את העניין ה- איך נקרא לזה? חדשני, נאמר – של פורמט התמונה בטריילר הזה. זהו הטריילר. כך הוא פורסם. אני מניח שהסרט עצמו לא יוקרן כולו באופן כזה. אבל לכו תדעו.