טריילרים: ימי הטום

טום הולנד חושב בקול רם וטום החתול מנסה לתפוס עכבר.

כאוס מהלך

במהלך החיים שלי, כל-כך הרבה טריילרים אמרו לי "לשכוח כל מה שידעתי". עד עכשיו התעלמתי מהם, אבל עכשיו שגם "כאוס מהלך" אמר לי, החלטתי לנסות להקשיב. מי אתם? מי אני? מה קורה פה? מה זה טריילרים? למה האחד הזה כל-כך רועש ומעצבן?

דרכו של "כאוס מהלך" למסכים בהחלט הייתה כאוטית: אולפני "ליונסגייט" רכשו את הזכויות להפיק עיבוד לטרילוגיה של פטריק נס לפני כמעט עשור, כאשר את הטיוטה הראשונית של התסריט כתב לא אחר מצ'ארלי קאופמן, אלא שמאז הטיוטה שוכתבה שוב ושוב ע"י תסריטאים שונים. גם בגזרת הבימוי הסרט ידע כמה שינויים: רוברט זמקיס היה אמור לביים את הסרט ב-2013, אבל זה לא קרה והפרוייקט נכנס להקפאה. כמה שנים לאחר מכן, דאג לימן נכנס לתמונה, צילם את מה שצילם, ערך את מה שערך, אמר שהוא סיים את הסרט כבר לפני שלוש שנים ומוכן לשחרר אותו לעולם במרץ 2019. כפי שאפשר לראות, זה לא קרה.

למה? לפי דיווחים, בכירים באולפן שראו גרסה של הסרט קראו לה "בלתי-ניתנת להפצה" ודרשו צילומים מחדש. רק שבשלב הזה טום הולנד היה עסוק בלעזור לאיירון-מן ולדייזי רידלי היו עניינים בגלקסיה רחוקה. הצילומים התאפשרו רק באמצע 2019 ובתחילת השנה הנוכחית הוכרז כי הסרט יופץ בינואר 2021, מה שמראה שכנראה אין להם הרבה אמון בהצלחה שלו. מצד שני, מבט בטוויטר חושף שלאנשים לא ממש אכפת אם הסרט יהיה מוצלח או לא – העיקר שהכלב ישרוד.

טום וג'רי

אפרופו כלבים… טוב, אין אחד בסרט הזה, אבל כן יש בו איזה חתול ועכבר, אולי שמעתם עליהם. (אם קריטי לכם כלבים, ספציפית כאלו אדומים וגדולים, אז אולי הטיזר ל"קליפורד הכלב הגדול האדום" יספק אתכם).

תראו, אין לי בעיה עם זה שמנסים להביא את המותג של טום וג'רי למסך הגדול, אבל למה בלייב-אקשן? ולפני שאתם אומרים "דרדסים", "סוניק" או "סקובי-דו" – הדמויות האלו יכלו לדבר עם השחקנים סביבם, אז היה איזהשהו ערך בלהפגיש אותן עם העולם שלנו. "טום וג'רי" – ואני לא אומר את זה כעלבון – זה נטו הומור סלפסטיק, בלי הרבה התחכמויות, ונראה שזה המצב גם פה. אז מה הפואנטה בלשים אותם בעולם האמיתי? למה שזה לא יהיה סרט אנימציה וזהו?

בייבי בוס 2

שימו לב, בטריילר הבא יש תינוקות-נינג'ה (מתוך "משפטים שלא חשבתי שאי פעם אכתוב", כרך שביעי, מ. בכר, עמ' 218).

נראה שהסרט הזה הוא עוד מאותו טריפ מוזר שהיה "בייבי בוס", מה שכנראה ישמח את מעריצי הסרט הראשון. אלק בולדווין חוזר בתפקיד הבוס, אבל טובי מגווייר הוחלף בג'יימס מרסדן. אני אתן לכם להחליט אם זה שיפור או שנמוך.

כמו כן, מה הקטע עם ה"הומור בומרים" הזה? הוא הופיע בטריילר של "טום וג'רי" וגם פה. אלו בבירור "בדיחות" שנכתבו ע"י בומרים שניסו לחשוב איך הדור הצעיר רואה אותם, וזה מאוד מביך. הייתי צוחק על זה עם אחותי הקטנה, אם היא אי פעם הייתה מרימה את העיניים מהאינסטסנאפ והטיק-טקוש שלה.

לילה אחד במיאמי

מוחמד עלי, מלקולם אקס, ג'ים בראון וסם קוק נכנסים למלון. זה הפרמיס של הסרט "לילה אחד במיאמי". הפאנץ' כנראה קשור למוחמד עלי איכשהו.

את הסרט ביימה השחקנית רג'ינה קינג (שזכתה לאחרונה באמי על תפקידה ב"השומרים", למרות שבבירור הגיעה לה יותר על תפקידה ב"בונדוקס"), שהניסיון שלה מאחורי המצלמה הוא מצומצם, שזאת דרך יפה להגיד שזה הפיצ'ר הראשון שהיא מביימת. הסרט מבוסס על מחזה שנכתב ע"י קמפ פאוורס, שכתב גם את התסריט של הסרט. פאוורס גם כתב וביים את "נשמה" של פיקסאר ביחד עם פיט דוקטר, שיוצא שבועיים לפני הסרט הזה. נראה שפאוורס יתחיל את שנת 2021 ברגל ימין, כאשר השאלה היא פחות "האם הוא יזכה באוסקר?" ויותר "בכמה אוסקרים הוא יזכה?".

הסנדק: חלק 3

גרסאות במאי, so hot right now. זאק סניידר פרסם טריילר חדש לגרסה שלו ל"ליגת הצדק", אחרי שהקודם הוסר מיוטיוב (ואז הוחזר, אולי, לא ממש עקבתי). גם "יחידה במינה" מקבל גרסת במאי חדשה, עם קטעים שלא נכללו בסרט המקורי. אבל הסרט הכי ותיק (והכי מוכר) שמקבל חידוש הוא "הסנדק: חלק 3". פרנסיס פורד קופולה ערך מחדש את הקטעים בסרט, שיפר את איכות התמונה והסאונד וגם נתן לו שם חדש: "The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone". למה הוא עשה את זה? מה זה "קודה"? אני אתן לקופולה להסביר לכם בעצמו.