סרטי 2021 של אולפני וורנר יעלו לסטרימינג במקביל לקולנוע

תצטרכו טלוויזיה גדולה יותר.

רעידת אדמה בעולם הקולנוע: אולפני וורנר הודיעו כי הם עתידים לשחרר את כל סרטי הקולנוע המובילים שלהם בשירות הסטרימינג HBO Max לאורך 2021 – וזאת במקביל להפצה קולנועית, במקומות שבהם יתאפשר (באותיות הקטנות מצויין שהסרטים יהיו זמינים בשירות למשך חודש ימים לפני שיוסרו וישארו רק בבתי קולנוע יאדה יאדה יאדה זה לא באמת משנה).

משמע תוכלו לצפות בסרטים דוגמת "מטריקס 4", "גודזילה נגד קונג", "חולית", "יחידת המתאבדים", "ספייס ג'אם 2", "מורטל קומבט", "טום וג'רי", "ניו יורק על הגובה" ואחרים על איזה מסך שתבחרו: מסך הקולנוע, הסמארטפון השבור שלכם וכל מה שבאמצע.

זה מוביל לשאלה הגדולה: עד כמה זה קשור לקורונה?

"חולית", למשל, עתיד לצאת בדצמבר 2021, תקופה בה הקורונה תהפוך, כך מעריכים, ממגפה עולמית לשפעת עונתית (ואם טרם, אז לפחות בדרך). אולם ההכרזה של וורנר מהווה באמפר נוסף עבור רשתות הקולנוע שממילא מתקשות להתמודד עם הקורונה, ואשר נושאות מבטן לשוברי קופות שיצילו אותן מטביעה.

רבים מכם אולי חושבים  "כן, אבל מי באמת ירצה לראות סרטים כמו מטריקס, חולית או גודזילה על מסך קטן?". ובכן, לא מעט אנשים.

אחרי שנולדה הבת שלי, היציאות השבועיות לקולנוע הפכו לחודשיות במקרה הטוב – כי צריך להתארגן על בייביסיטר / סבתא, ולאתר הקרנה בשעה הגיונית (ולכל החברים שלי שכואב להם משום מה לראות סרטים בצהריים: עליכם אומרים "עם חברים כאלה…"). מדובר בחתיכת מבצע רק כדי לראות את ג'יי ג'יי אברמס משתין בקשת על "מלחמת הכוכבים". עד כמה שאני מעריך את החוויה הקולית והוויזואלית המרהיבה שבתי הקולנוע מציעים – להמתין עד 20:00 שהילדה תירדם, לחמם פיצה ולהתיישב מול הטלוויזיה בניחותא הוא, עבור רבים כמוני, פתרון מפתה בהרבה.

עוד מוקדם לדעת אם וורנר ישארו מחוייבים להכרזה או שמתישהו במהלך 2021 הם יגידו "לא אמרנו בלי חרטות". אולם בתקופה הקרובה לכל הפחות, דיווחים אודות שוברי קופות יהפכו מעט פחות רלוונטיים כל עוד תרחף עננת "כמה הסרט היה מרוויח אם הוא לא היה יוצא גם בסטרימינג?". ובכלל, מה תהיה ההגדרה לשובר קופות אם, סתם לדוגמה, מיליארד אנשים יצפו בסרט אך אף קופה לא נשברה?

במידה והמהלך של וורנר יביא בשורה חדשה בתעשייה, אז בתי הקולנוע עתידים להפוך מבידור זול להמונים אל חוויית בוטיק לא שונה מיציאה לקרקס או לאופרה (מה שנותן לי רעיון: קרקס אופרה!). הסטרימינג השתלט על חיינו בעת האחרונה וכעת הוא הופך לברירת המחדל בכל הקשור לכל סוג של תוכן. גם דיסני הודיעו לא מכבר על מבנה ארגוני חדש שיעניק דגש רחב על סטרימינג, כך שלא אופתע אם נשמע גם מהם על מהלך דומה (אם לא שאפתני יותר, דוגמת "לעזאזל עם בתי קולנוע, הסרטים ייצאו רק בדיסני פלוס. כן, גם 'דדפול 3'!").

עם זאת, בינתיים כל זה לא רלוונטי מחוץ לארה"ב, המדינה היחידה בעולם בה ניתן לרכוש מנוי חוקי ל-HBO Max. המכה העולמית תבוא בעיקר מצד הפיראטים (אשר עבורם זהו יום חג). נדמה כי ארה"ב היא מעבדת ניסויים עבור האולפנים הגדולים, זאת בטרם מישהו מהם יחליט על מהלך נועז שכזה ברמה הגלובלית. בינתיים, מה שבטוח, שנת 2021 תחסוך לי הרבה כסף ותביא קצת שלווה לסבתא. תודה, וורנר!