עלילות האן סולו הצעיר: הסרט

בקרוב: סרטי "מלחמת הכוכבים" המוקדשים להאן סולו ובובה פט. ככה אומרים.

אז ככה זה הולך להיות, הא. מהרגע שבו נפלה הפצצה – דיסני קונים את מלחמת הכוכבים והולכים לעשות עוד סרטים כאלה, והרבה – היה ברור שהעניין הזה לא רק יעשה שמות בטבלאות שוברי הקופות השנתיים, אלא – עוד יותר – ישתלט על מדורי חדשות הקולנוע למשך X השנים הקרובות. הרי כל שמועה בעניין היא שמועה על מלחמת הכוכבים, מה שהופך אותה לכותרת ראשית.

למשל, עכשיו. אנחנו כבר יודעים שג'יי. ג'יי. אברמס יביים את "מלחמת הכוכבים, פרק 7: מלחמת, לא מסע", אבל דיסני הבהירו מראש שהפרקים הממוספרים בסדרה הם רק חלק מהסיפור: מלבד "פרק VII" עד "פרק XII" והלאה, הם רוצים לעשות גם סרטים עצמאיים שמתרחשים ביקום של מלחמת הכוכבים ואינם קשורים ישירות לעלילת הסאגה הראשית. במילים אחרות, ספין-אופים. למה לא. הגלקסיה היא גדולה ויש בה מקום לכולם, ואם סדרת אקס-מן יכולה לפרנס כל כך הרבה פריקוולים והמשכים וספינאופים מקבילים ומתנגשים, אז למה לא סטאר וורז.

כמובן, עלתה השאלה: איזה מין סרטים אלה יהיו? וכשיש שאלה, יש גם שמועות. דיווח אחד טען שמפותח סרט המבוסס בחופשיות על "שבעת הסמוראים" של אקירה קורסאווה, ושזאק סניידר יביים אותו. אם מתעלמים רגע מבחירת הבמאי הנוראית, זה יכול להיות רעיון מגניב וגם נאמן למקור באופן מפתיע: ג'ורג' לוקאס לא הסתיר ש"מלחמת הכוכבים" הראשון היה בעצם מעין רימייק של "המבצר הנסתר", סאגת סמוראים אחרת של קורסאווה, רק עם חרבות אור. זה מתאים.

קצת אחר כך הגיעו שמועות על כך שאחד מאותם סרטים יעסוק ביודה. רעיון גרוע, נורא ומטופש. יודה נועד להיות דמות משנה, וככזו הוא מעולה. גם מה שקיבלנו ממנו בפריקוולים היה הרבה יותר מדי. אבל אותו הדבר נכון לגבי ג'ק ספארו, וזה לא הפריע לדיסני להפוך אותו לדמות הראשית של "שודדי הקאריביים 4", אז אי אפשר לפסול את הרעיון לגמרי.

ועכשיו מגיע דיווח מ-EW – מגזין רציני, לא אתר עלום כלשהו שהוא בבחינת "מישהו אמר משהו באינטרנט". והם טוענים שהם יודעים על מה שניים מסרטי הספין-אוף יהיו, ואלה בעצם האפשרויות הכי ברורות מאליהן: סרט על הרפתקאות האן סולו הצעיר, וסרט על צייד הראשים בובה פט.

EW מסייגים את הדיווח בכך שהם לא קיבלו אישור רשמי לכך מדיסני או לוקאספילם (כמובן), ושהסרטים האלה נמצאים בשלב מוקדם של פיתוח, ולכן עדיין ייתכן שהם ישונו או יבוטלו. במילים אחרות, ייתכן שבשלב הזה כל השמועות נכונות: דיסני/לוקאס בוחנים הרבה אפשרויות לסרטים עתידיים, בינהם סרטים על יודה, האן, בובה, ג'אבה ההאט, ג'אר ג'אר בינקס והדבר הכחול המוזר הזה שעומד מאחורי אובי-וואן בסצינה מס' 43. הם פשוט עוד לא החליטו.

אבל הדיווח על האן ובובה נראה כרגע האמין ביותר. על פיו, הסרט על האן סולו יתרחש במרווח הזמן שבין פרק 3 (נקמת הסית') לבין פרק 4 (תקווה חדשה), מה שנותן לו הרבה זמן לגדול ולהפוך למבריח החללי החביב, וגם לרקום ידידות אמיצה עם קוף-ענק העונה לשם צ'ובאקה (הוא עונה "וואאאאאאאאאארג"). הסרט על בובה פט ימוקם בין פרקים 4 ו-5, ויכול לכלול פחות או יותר כל דבר, כיוון שבהופעותיו בטרילוגיה המקורית בובה לא הסיר את הקסדה שלו.

אלה, כאמור, אפשרויות מאוד מתבקשות. אלה שתיים מהדמויות הפופולריות ביותר בסדרה המקורית, ויש חורים מספיק גדולים בביוגרפיה של שתיהן כדי למלא אותם. אבל, ברצינות: פריקוולים? זה מה שאתם מביאים לנו? שוב? לא למדנו כלום? אחרי שהמושג "פריקוול מלחמת הכוכבים" הפך לשם נרדף לזוועה קולנועית, אנשים באמת חושבים לעשות עוד כאלה?

אפשר לעשות את זה טוב, כן. זה לא בלתי אפשרי. אבל זה מסוכן ומיותר. סולו ובובה פט הם פופולריים בגלל מה שהם היום. לכל תוספת יש יותר סיכוי גדול הרבה יותר לפגוע במיתולוגיה מאשר להוסיף עליה. וחוץ מזה, ברצינות, די כבר עם פריקוולים. אלא אם כן אתם חוזרים אל תקופת הרפובליקה הישנה או משהו, הייתי רוצה לראות סרטי "מלחמת הכוכבים" שימשיכו הלאה לעתיד, לא אל העבר. תביאו דמויות חדשות שיהפכו לאייקוניות בפני עצמן, במקום לסחוט ולמצוץ כל מיץ שנשאר בדמויות הישנות.

שאלה נוספת היא מתי יהיה לדיסני זמן לכל הסרטים האלה. גם בתחום הזה שום דבר לא נאמר רשמית, אבל אם לקרוא בין השורות, הכוונה שלהם היא כנראה לעבוד על כמה סרטי "מלחמת הכוכבים" במקביל, ולשחרר את הסרטים ה"עצמאיים" במרווחים שבין סרטי הסאגה הממוספרים. במילים אחרות, לוח הזמנים של מלחמת הכוכבים לעשור הקרוב עשוי להיראות בערך כך:

2015: פרק 7 – אופק מפציע
2016: סולו: עלילותיו של האן הצעיר
2017: פרק 8 – צילה של האימפריה
2018: בובה פט ב"מה המצב, בובה"
2019: פרק 9 – קפיצת הדרך
2020: בנו של ג'אבה
2021: פרק 10 – התוהו יורד
2022: …

וכו'. זה יכול להמשיך לנצח.

הערה: אני מודע לכך שכמה מהקוראים, בוודאי הצעירים שבהם, לא ראו מעולם את טרילוגית "מלחמת הכוכבים" המקורית (פרקים 4-6). אין ברירה, אתם תיאלצו להשלים את הפער כדי להבין על מה כולם מדברים בשנים הקרובות.