"אזור הדמדומים" יהיה סרט גדול. או גרוע.

כריסטופר נולאן, או מייקל ביי, יביים את הסרט שאיש אינו יודע במה הוא עוסק. ידיעת קולנוע לא החלטית

הידיעה הזאת, שהתפרסמה בווראייטי (דרך סלאשפילם) כוללת כל כך הרבה נעלמים שהערך שלה דומה ל"מישהו עומד כנראה לעשות סרט על משהו". ובכל זאת היא מעניינת בזכות העושר העצום של האפשרויות שהיא מעוררת – חלקן נהדרות, חלקן איומות.

ובכן: וורנר ברוס. רוצים לעשות סרט חדש על פי הסדרה "אזור הדמדומים". והם שוקלים לעניין כמה במאים מהשורה הראשונה: על פי הדיווח, האולפן נמצא במגעים עם, שימו לב, כריסטופר נולאן, אלפונסו קוארון, דייויד ייטס (הבמאי של סרטי "הארי פוטר" האחרונים והמצוינים), רופרט וויאט (הבמאי של "כוכב הקופים: המרד"), ומייקל ביי.

כלומר, יש פה ארבעה במאים מעולים, ומייקל ביי. עזבו את ההפרשים ברמת הכשרון של האנשים האלה; העובדה שהאולפן שוקל את כריסטופר נולאן ואת מייקל ביי לאותו פרוייקט אומרת שאין להם, בעצם, שום מושג מה הם רוצים לעשות עם הסרט הזה. אלה שני במאים עם סגנונות מובחנים ושונים לחלוטין. להתלבט בינהם זה כמו להתלבט בין צ'ילי קון קרנה לבין שוקולד בלגי. כריסטופר נולאן הוא, לפי הדיווח, ראשון ברשימה, ויקבל את הסרט לידיו אם רק ירצה (מה שאחרי "האביר האפל" ו"התחלה" בוודאי נכון גם לגבי כל סרט אחר, האמת) – אבל יהיה די מפתיע מצד נולאן לחזור לביים סרטים שלא הוא (או אחיו) כתב.

מעבר לסוגית הבמאי, יש פה עוד שאלה: מה זה בכלל אומר, "סרט על פי אזור הדמדומים"? "אזור הדמדומים" היא סדרת טלויזיה קלאסית שבה כל פרק היה סיפור מתח, אימה או פנטזיה, בדרך כלל עם טוויסט מפתיע. אין שום קשר עלילתי בין הפרקים השונים. בשנות השמונים נעשה סרט כושל למדי בשם "אזור הדמדומים", שהיה בעצם אוסף של ארבעה סרטים קצרים של ארבעה במאים שונים (ספילברג, ג'ו דאנטה, ג'ורג' מילר וג'ון לנדיס) – אבל זו לא הכוונה הפעם. הכוונה היא לתת את הסרט לבמאי אחד בלבד. אולי הסיפור יהיה הרחבה של אחד מבין 156 פרקי הסדרה הקלאסית (וזה לא בהכרח רעיון טוב – הסיפורים האלה עובדים בתור סיפורים קצרים, לא כסרטים ארוכים. לראיה: "הקופסה") – או אולי זה בכלל סיפור חדש לגמרי, ואז השם "אזור הדמדומים" הוא לגמרי על תקן קישוט. בקיצור, וורנר ברוס רוצים לעשות סרט כלשהו ולתת אותו לבמאי מפורסם כלשהו. יהיה מעולה! או שלא!