דוח קופות שבורות, 03.07.2022: עלייתו של עלייתו של גרו

עם חליפות, בלי חליפות - המיניונים כובשים את הקופות.

כל שבוע שעובר גורם לקופת להיראות יותר ויותר כמו בימים שלפני הקורונה. כן, עדיין יש סרטים שמכניסים מתחת למיליון בטבלה, אבל יש חמישה סרטים שהכניסו מספר דו ספרתי של מיליונים וזה התקדמות. למרות שביום שני חל יום העצמאות בארצות הברית וזה נחשב לסוף שבוע ארוך, אני אתייחס במספרים רק לסוף השבוע עצמו אלא אם כן אציין במפורש אחרת.

אחרי כל התופעות המוזרות העולמיות סביב הסרט, זה לא מפתיע אף אחד ש"המיניונים: עלייתו של גרו" פתח במקום הראשון. הסרט פתח עם 107 מיליון דולר מרשימים מאוד. לפתוח בימינו עם מעל 100 מיליון דולר זה עדיין הישג מרשים ולא ברור מאליו. הסרט הקודם בזיכיון "גנוב על העולם" פתח עם 72 מיליון דולר, ככה שיש עליה בזיכיון וזה תמיד סימן טוב. אמנם "מיניונים" הראשון עצמו פתח עם קצת יותר (115 מיליון דולר), אבל לא נראה לי שיש תלונות על הפתיחה הנוכחית. עם כל הרעש סביב התחרות בין דיסני לאחים וורנר, לפעמים קשה לזכור שאלו דווקא יוניברסל שמהווים תחרות רצינית לדיסני ובית האנימציה שלהם, אילומיניישן, נותן קרב לא רע בגזרת הסרטים המצוירים עם סרטי המיניונים. 

כמובן שפתיחה יפה כזו היא גם שוברת שיאים: זוהי הפתיחה הכי גדולה לסרט מצויר מאז פרוץ המגפה. אם כן מסתכלים על סוף השבוע של ארבעת הימים וכוללים גם את יום שני, יום החג עצמו, אז לסרט יש גם את הפתיחה הכי גדולה אי פעם לסרט בסוף השבוע של יום העצמאות האמריקאי: 125 מיליון דולר. זה שיא ממש נחמד להחזיק בו. 

לסרט יש גם ציון A בסינמה סקור ונראה שהמשפחות שראו את הסרט מרוצות ממנו ויפיצו את הבשורה הלאה. המבקרים פחות התלהבו ונתנו לסרט ציון רוטן טומטוז של 71 אחוז. אבל גם שם הצופים אהבו מאוד ונתנו לסרט ציון של 91 אחוז. כמו שהבנתם מאתגר הטיק טוק ששטף את העולם וגם את הארץ, הרבה בני נוער באו לסרט בסוף השבוע הראשון שלו ויהיה מעניין לראות איזה נפילה תהיה לו בסוף השבוע הבא. 

עד עכשיו הסרטים של המיניונים הצליחו בעיקר מחוץ לארצות הברית, זאת הפעם הראשונה שהפתיחה בארצות הברית גדולה יותר מהפתיחה בשאר העולם. עדיין, הסרט פתח בכל העולם עם 218 מיליון דולר. וכיוון שאין כרגע או בזמן הקרוב תחרות במגזר סרטים שמתאימים גם לילדים קטנים, צפוי לסרט עתיד מלא כסף. 

אחת המתנות שטום קרוז קיבל ליום הולדת שישים שלו היא ש"אהבה בשחקים: מאווריק" עלה מהמקום השלישי למקום השני עם עוד 25.8 מיליון דולר. זה פשוט סכום בלתי נתפס לסרט בסוף השבוע השישי שלו בקולנוע. מקומות ראשונים באים ומתחלפים אבל הרגליים של הסרט הזה לא נגמרות. ההכנסות של הסרט ירדו רק ב-13 אחוזים מסוף השבוע הקודם, מספר זעום כשזה מגיע להכנסות. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1.1 מיליארד דולר, מה שהופך אותו לא רק להכי מכניס אי פעם בקריירה של טום קרוז, אלא גם קרן אור לכל הסרטים שלא יוצאים בסין – אפשר להגיע למיליארד גם בלעדיהם. 

כמובן שביחד עם ההכנסות, הסרט גם ממשיך להתקדם בקצב בטבלאות השיאים. הוא כרגע מקום 30 בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם ומקום 12 בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם בארצות הברית (564 מיליון דולר בארצות הברית בלבד). כרגע הוא הסרט הכי מכניס השנה גם בעולם וגם בארצות הברית. וסוף שבוע פטריוטי במיוחד כנראה יעזור עוד יותר לסרט גם בשבועות הבאים.

במקום השלישי נמצא "אלביס" עם עוד 18.4 מיליון דולר. ההכנסות של הסרט ירדו רק ב-41 אחוזים מסוף השבוע הקודם. זה נחשב לירידה לא רעה בכלל לסרט בסוף השבוע השני שלו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 113 מיליון דולר. 

מתחתיו נמצא "עולם היורה: עולם חדש" עם עוד 15.6 מיליון דולר. זאת ירידה של 40 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. קצת יותר מידי לסרט גדול בסוף השבוע הרביעי שלו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 831 מיליון דולר, שזה מעולה, אבל יחד עם קצב הירידה קיים סיכוי טוב שהסרט הזה לא יגיע למיליארד. כמובן שזה לא נורא, אבל בהתחשב בכך ששני הסרטים הקודמים בזיכיון כן הגיעו לשם זה די מאכזב. 

במקום החמישי נמצא "בלאק-פון" עם עוד 12.3 מיליון דולר. ההכנסות של הסרט הזה ירדו ב-48 אחוזים מסוף השבוע הקודם. זה לא התרסקות של סוף שבוע שני של איזה 60 אחוזים ומעלה, אבל זה הרבה פחות טוב מהמצופה לסרט אימה עם רגליים טובות. מצד שני: לסרט יש תקציב משוער של 16 עד 18 מיליון דולר והכנסות כלליות של 74 מיליון אז זה יותר מאחלה ויותר ממכסה את התקציב.

"שנות-אור" ממשיך להתרסק עם עוד 6.3 מיליון דולר במקום השישי. זאת ירידה של 65 אחוז בהכנסות ורק בסוף השבוע השלישי של הסרט בקולנוע. מספר עצום לסוף שבוע שלישי שבו בדרך כלל מספרים מתמתנים אפילו אם יש ירידה חדה בסוף השבוע השני. לא כאן. אחרי כישלון כזה אפשר להבין את דיסני ששמים את כל הסרטים של פיקסר בדיסני פלוס מאז פרוץ המגפה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 187 מיליון דולר, פחות מהפתיחה העולמית של "המיניונים 2: עלייתו של גרו". זה בטוח כואב לדיסני באגו.

אבל תמיד יכול להיות גרוע יותר. אפשר פשוט להיכנס למקום השביעי כמו שקרה ל"הרשימה של מר מלקולם" (Mr. Malcolm's List) שפתח עם 851,853 דולר. בסרט, אישה צעירה מחזרת אחר גבר עשיר מסתורי במאה ה-19 בשביל לנקום את העלבון של חברה שלה. לא בדיוק החומר שממנו עשויים שוברי קופות בימינו וגם אין שחקן מאוד מוכר שימכור את הסרט. בכל זאת, היה אפשר לצפות לאיזה מיליון קטן. 

במקום השמיני "הכול בכל מקום בבת אחת" הכניס עוד 551,974 דולר. זה לא מספר מרשים, אבל מה שמרשים זה שהסרט עדיין נמצא בכלל בטבלה אחרי 15 שבועות בקולנוע כשהוא זמין באופן דיגיטלי כבר די הרבה זמן. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 91 מיליון דולר. כל כך קרוב לקו ה-100 מיליון אבל גם כל כך רחוק.

במקום התשיעי "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" הכניס עוד 391,000 דולר. היציאה לדיסני פלוס בחינם הפילה את ההכנסות של הסרט ב-78.1 אחוז. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 951 מיליון דולר. כל כך קרוב למיליארד אבל עדיין לא שם – וכנראה גם לא יגיע לשם.

את הטבלה סוגר "תזכו לשנים רבות" שירד למקום העשירי עם עוד 308,000 דולר, סכום שקצת מביך שנמצא בטבלה.

בסוף השבוע הבא כולם הולכים לדבר רק על סרט אחד "תור: אהבה ורעם". כן, סרט המארוול הקודם עדיין בטבלה אבל עוד אחד בדרך אלינו. ת'ור הוא הנוקם הראשון שמקבל סרט רביעי, אבל השניים הראשונים כל כך לא מרשימים שהם לא ממש נחשבים. "תור: ראגנארוק" פתח עם 122 מיליון דולר והצליח להכניס 853 מיליון דולר אז אלה הסכומים שהסרט החדש חייב לעקוף.