דוח קופות שבורות, 4.2.2024: ארגרוע

הסרט החדש של מתיו ווהן לא מצליח לשחזר הצלחות עבר של הבמאי.

החדשות הטובות ל"ארגייל" הן שהוא פתח במקום הראשון. 

זהו, מכאן והלאה חדשות רעות.

כי, כן "ארגייל" פתח במקום הראשון אבל רק עם 17 מיליון דולר. ולסרט יש תקציב עצום של 200 מיליון דולר. וברור שלאפל יש את הכסף לבזבז אז זה לא שמישהו שם בוכה יותר מדי, אבל זה עדיין כישלון בכל קנה מידה. וזה לא שיש מה לקוות לכך שהסרט יתייצב בסוף השבוע השני – יש לו סינמה סקור של C+ וציון 34 אחוזים בעגבניות רקובות (71 אצל הקהל) ככה שנראה שלא המבקרים ולא הקהל עפו על הסרט. יש מצב שאנשים לא שמחו כשהם גילו שהסרט ששווק בתור הסרט של הנרי קאביל הוא בעצם לא סרט של הנרי קאביל אבל יכול להיות ששום דבר לא היה מציל אותו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 34 מיליון דולר.

במקום השני יש לנו כניסה חדשה ולא סטנדרטית לארבעת הפרקים הראשונים של העונה הרביעית בסדרה "הנבחר" שפתחו עם 5.9 מיליון דולר. זאת לא פעם ראשונה שפרקים של הסדרה הזאת משודרים בקולנוע אבל נראה לי שזה המקום הכי גבוה שהם הגיעו אליהם בטבלה. לכן זה לא מפתיע במיוחד שכל העונה תשודר בקולנוע במקבצים של כמה פרקים. כמובן שהפרקים הללו לא משודרים מחוץ לארצות הברית אז אין הכנסות נוספות.

במקום השלישי נמצא "הכוורן" עם עוד 5.2 מיליון דולר. זאת ירידה של 21 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם – ירידה מעולה לסרט בסוף השבוע הרביעי שלו ובטח לסרט שיצא להשכרה דיגיטלית. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 122 מיליון דולר. לא רע בכלל.

במקום הרביעי נמצא "וונקה" עם עוד 4.6 מיליון דולר. ירידה של 17 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם שזה נהדר וגם נהדר עוד יותר לסרט שזמין להשכרה דיגיטלית. ההכנסות של הסרט חצו את קו ה-200 מיליון דולר של הכנסות בארה"ב שזה ממש נהדר וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 572 מיליון דולר נהדרים ביותר. מעניין אם הוא יצליח לחצות את קו ה-600 מיליון דולר. זה אמנם עוד רחוק, אבל בהתחלה היה קשה להאמין שהסרט יגיע עד לפה.

במקום החמישי נמצא "סיפור הברווזים" עם עוד 4.1 מיליון דולר. זאת ירידה קטנטנה של 14 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, ששוב, זה מרשים לסרט שהפך לזמין דיגיטלית ועוד יותר מרשים כשלוקחים בחשבון שזה סרט לכל המשפחה. הסרט חצה את קו ההכנסות של 100 מיליון דולר בארצות הברית וזה מספיק כדי למצב אותו בתור להיט מכובד. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 221 מיליון דולר. גם הסרט הזה עבר כברת דרך מהפתיחה הכל כך לא מרשימה שלו לפני שבעה שבועות.

"ילדות רעות" ירד למקום השישי עם 3.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 44 אחוזים בהכנסות. זה לא הרבה אבל לסרט שמוציא מספרים מתחת לציפיות זה בהחלט לא אידיאלי. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 92 מיליון דולר. זה בהחלט לא להיט.

"רק לא אתה" ירד למקום השביעי עם עוד 3.4 מיליון דולר. זאת ירידה של 25 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 151 מיליון דולר שזה מדהים לקומדיה רומנטית בימינו. הסרט אמור לצאת מחדש עם כמה תוספות לכבוד חג האהבה אז אני בטוחה שעוד כמה דולרים יגיעו למספר הסופי שלו.

בגזרת מועמדים לאוסקר, "מעשייה אמריקאית" עלה מהמקום העשירי למקום השמיני עם עוד 2.3 מיליון דולר ולעומת זאת "מסכנים שכאלה" ירד למקום התשיעי עם עוד 2.1 מיליון דולר. 

"אקוומן 2: הממלכה האבודה" סוגר את הטבלה עם עוד 1.9 מיליון דולר ו-423 מיליון דולר בסך הכול. לא הכי נורא שראינו מדי.סי. אבל במרחק שנות אור מהמיליארד של הסרט המקורי ואחרי שבעה שבועות על המסך הגדול זה סיום עגום ל-DCEU.

בסוף השבוע הבא יהיה הסופרבול ובדרך כלל סרטים לא יוצאים בסוף השבוע הזה אבל הפעם הולך לצאת סרט שיותר מתאים לחג האהבה, קומדיית-האימה "ליסה פרנקנשטיין". את הסרט כתבה דיאבלו קודי  ("ג'ונו") ומככבים בו קתרין ניוטון וקול ספראוס. בנוסף אליו, האמריקאים סוף סוף יקבלו את "אדומה אש" בבתי הקולנוע. בהתחשב בכך שזה לא כל כך הלך לסרטים האחרים של פיקסאר שניסו את זה, אין מה לצפות מבחינת הכנסות.