דוח קופות שבורות, 07.05.2023: מרוויחי הגלקסיה

כריס פראט (עם שיר של הביסטי בויז בפסקול) נגד כריס פראט (עם שיר של הביסטי בויז בפסקול).

מארוול חזרו בסוף השבוע האחרון עם "שומרי הגלקסיה: חלק 3" שאמור היה לפתוח את עונת שוברי הקופות, אבל לצערם של מארוול, הם לא קיבלו את הכותרת שהם רצו.

כן, "שומרי הגלקסיה: חלק 3" פתח במקום הראשון עם 118.4 מיליון דולר. זה נחמד כי זה יותר גבוה מהפתיחה של "אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" שפתח עם 106 מיליון דולר, אבל שם נגמרות החדשות הטובות: זאת פתיחה נמוכה משמעותית מהפתיחה של "שומרי הגלקסיה: חלק 2" שפתח עם 146 מיליון, אם כי הם יכולים להתנחם בכך שזאת פתיחה גדולה יותר מהפתיחה של הסרט הראשון בזיכיון שפתח עם 94 מיליון דולר. 

אבל כסף זה לא הכול בחיים. ל"חלק 3" יש ציון של 81 אחוזים ברוטן טומטוז, שזה אומנם לא בשמיים אבל אחרי 47 האחוזים של "אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" ו-63 האחוזים של "ת'ור: אהבה ורעם" זה שיפור של ממש; ואחרי ציון הסינמה סקור שנע סביב ה-B עבור שני הסרטים הנ"ל, "שומרי הגלקסיה: חלק 3" החזיר את מארוול לקצב שלהם עם ציון של A בסינמה סקור. גם ציון הקהל של הסרט ברוטן טומטוז גבוה – 95 אחוזים – כך שנראה שמי שראו את הסרט די אהבו אותו. הפתיחה העולמית של הסרט עומדת על 282 מיליון דולר, והירידה של הסרט בסוף השבוע הבא תהיה קריטית למוניטין של הסרט.

"האחים סופר מריו: הסרט" שומר בכבוד על המקום השני עם עוד 18.5 מיליון דולר. זאת ירידה של 54.5 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם – ירידה לא רעה בכלל לסרט גדול כשסרט גדול אחר נכנס לתמונה. ובכלל, הסרט נמצא כבר חמישה שבועות על המסך הגדול, אז הוא יכול להרשות לעצמו להתחיל להאט. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 1.1 מיליארד דולר, מספיק בשביל להיכנס למקום ה-25 בטבלת הסרטים הכי מכניסים אי פעם.

"להעיר את השד" ירד למקום השלישי עם עוד 5.8 מיליון דולר. הסרט חצה את קו ה-100 מיליון דולר בהכנסות כלליות, אז הוא יכול להיות מרוצה מעצמו. מתחתיו נמצא "אלוהים, אתה שם? זאת אני, מרגרט" עם עוד 3.2 מיליון דולר. זאת ירידה של 51 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם; ירידה קצת חדה לסרט שלא פתח בגדול בסוף השבוע השני שלו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 12 מיליון דולר.

במקום החמישי יש לנו כניסה חדשה ל"לאהוב מחדש" שפתח עם 2.38 מיליון דולר. הקומדיה הרומנטית עם פריאנקה צ'ופרה, סם היואן ("זרה") וסלין דיון לא הצליחה להביא אנשים למושבים. אולי מחוץ לארצות הברית תהיה לסרט הצלחה גדולה יותר בהמשך. לפחות התקציב של הסרט – 9 מיליון דולר – לא גבוה כל כך.

בהמשך הטבלה נמצא "ג'ון וויק 4" עם עוד 2.34 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 404 מיליון דולר, ולאט לאט הסרט מצליח לתפוס מרחק מכובד מ-327 מיליון הדולר של הסרט השלישי בסדרה; מתחתיו יש את "מבוכים ודרקונים: כבוד בין גנבים" עם עוד 1.4 מיליון דולר, "אייר" עם עוד 1.3 מיליון דולר, "החוזה" שומר על המקום התשיעי עם עוד 1.2 מיליון דולר ו"סיסו" שומר על המקום העשירי עם עוד 1.1 מיליון דולר ו-6 מיליון דולר בסך הכול.

בסוף השבוע הבא יצאו שלושה סרטים חדשים שאף אחד מהם לא אמור להפריע ל"שומרי הגלקסיה: חלק 3" להכניס עוד כסף: "המהפנט", בבימויו של רוברט רודריגז ובכיכובו של בן אפלק במה שנראה מהטריילר כמותחן מלא טוויסטים; "מועדון הספר הטוב: הפרק הבא", סרט המשך ל"מועדון הספר הטוב", שיוצא עבור כל חובבי הקומדיות הרומנטיות לקהל מבוגר; ואחרון חביב –  סרט בשם "Rally Road Racers" שבטח יגיע ארצה עוד איזה שנתיים עם שם עברי מטופש כמו "הסוד של המירוץ המכושף" או משהו.