דוח קופות שבורות, 11.7.21: האלמנה המרוויחה

משפחת רומונוף מנצחת את המשפחה של דום שמנצחת את המשפחה של בייבי בוס.

כן, אנחנו עדיין באמצע המגפה, אבל אין כמו סרט מארוול כדי להזכיר לנו שהקולנוע יכול להביא מספרים מאוד יפים. למעשה, בעזרת "האלמנה השחורה" ו"מהיר ועצבני 9" בסוף השבוע האחרון כל הסרטים של העשיריה הכניסו יותר כסף מהסרטים של העשיריה בסוף השבוע המקביל של 2019 (2020 לא נחשבת כי רוב בתי הקולנוע היו סגורים רוב השנה). אמנם רק בטיפה יותר, אבל זה עוד צעד בהתאוששות ההדרגתית של שוק הקולנוע.

כצפוי, "האלמנה השחורה" פתח במקום הראשון עם 80.4 מיליון דולר. אז כן, הסרט לא הצליח להגיע לקו ה-100 מיליון דולר בסופ"ש שיש מי שקיווה שיצליח לחצות, אבל הוא כן עקף את הפתיחה הכי גדולה של השנה הזאת ומאז תחילת המגפה, שיא שנשבר אך לפני שבועיים ע"י המשפחה של "מהיר ועצבני 9". מדובר בפתיחה שקרובה לפתיחה של "דוקטור סטריינג'" (85 מיליון דולר) ו"אנטמן והצרעה" (75 מיליון דולר) וזה בלי להגיד "אבל יש קורונה". זאת פשוט פתיחה טובה. כן, כנראה שהיא הייתה עוד יותר טובה בלי קורונה ודיסני פלוס, ובכל זאת, אין לאף אחד על מה להתלונן.

בניגוד ל"מהיר ועצבני 9", "האלמנה השחורה" עלה על המסכים בכל העולם כמעט באותו יום, ובסך הכל פתח עם 158 מיליון דולר בכל העולם. הנקודה השחורה היחידה במצב של "האלמנה השחורה" היא שאין לסרט תאריך יציאה בסין מכיוון שכל החודש הזה מוקדש לחגיגות המפלגה השולטת ועד שהסרט ייצא שם לקולנוע הוא עשוי להיות כבר "מיושן" בעיני הקהל הסיני.

אבל דיסני מצאה לעצמה מקור כסף חדש לסרט וזה דיסני פלוס. הסרט עלה למסכים ולדיסני פלוס בכל המדינות שבהן השרת זמין תמורת תשלום של 29.90 דולר בנוסף למנוי השירות. באופן חריג, דיסני שחררה נתונים על ההכנסות של הסרט בשירות והכריזה שהסרט הכניס 60 מיליון דולר בכל העולם רק דרך דיסני פלוס, כסף שנכנס ישר לכיס של דיסני בלי להתחלק עם אף אחד.

הבעיה עם הנתון הזה היא שאין לנו מושג אם זה הרבה, מעט או בכלל אמין: הפעם האחרונה והיחידה שבה אולפן הכריז כמה כסף הכניס סרט ב-PVOD היתה כשיוניברסל הכריזו ש"טרולים 2" הכניס 95 מיליון דולר ב-19 הימים הראשונים שלו בשירות. מאז, אף סרט לא הכריז לא כמה כסף הוא הכניס ולא כמה משתמשים חדשים הוא הביא לשרת כלשהו, מה שגורם לכל הפחות לסימני שאלה בנוגע לכמה מצליחים היו הסרטים שיצאו ישירות ל-PVOD בשלל הפלטפורמות.

אז למה לפתע עכשיו יש נתונים? כנראה שהסיבה שדיסני עשו את זה היא כדי לשחק קצת עם המספרים ולהגיד ש"האלמנה השחורה פתח עם מעל 100 מיליון דולר בארצות הברית (ומעל 200 ברחבי העולם)" – אבל זה לא הולך ככה. אמנם מבחינתם זה אותו כסף, אבל מבחינת הקופות של בתי הקולנוע אנחנו מתייחסים לכסף של דיסני פלוס בתור ישות נפרדת, שהיא נחמדה אבל שונה. אחרי הפתיחה הזאת, יהיה מעניין לראות איזה "רגליים" יהיו לסרט.

במקום השני "מהיר ועצבני 9" הכניס עוד 11.4 מיליון דולר. ירידה של 50 אחוזים מסוף השבוע הקודם, בנוסף על הירידה החדה של סוף השבוע השני שלו. אבל אין סיבה להיות עצובים מדי בשביל הזיכיון הזה: הסרט בדיוק חצה את החצי מיליארד בקופות העולמיות כשהוא מגיע ל-542 מיליון דולר.

מתחתיו, "בייבי בוס 2: עסק משפחתי" הכניס עוד 8.8 מיליון דולר. מדובר בירידה של 44.5 אחוזים בלבד מסוף השבוע הקודם וזו ירידה ממש אחלה לסוף שבוע שני בקולנוע. שוק המשפחות הניע את בתי הקולנוע בצורה לא רעה בזמן המגפה ונראה שהמגמה הזאת הולכת להמשיך. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 37 מיליון דולר עד כה.

במקום הרביעי גם "הטיהור לנצח" שומר על מומנטום בסוף השבוע השני שלו והכניס עוד 7.1 מיליון דולר. זאת ירידה של 43.1 אחוזים בלבד שזה מעולה לסרט אימה. בסך הכול הסרט הכניס 35 מיליון דולר. רחוק מההכנסות הכלליות של קודמו בסדרה (137 מיליון דולר) אבל מספיק כדי להניע את חרושת השמועות לגבי עוד סרט בזיכיון.

במקום החמישי "מקום שקט 2" הכניס עוד 3.1 מיליון. הסרט ממשיך להיות להיט בקופות. בארצות הברית הוא נחשב לסרט הכי מכניס של 2021 כשההכנסות שלו בדיוק חצו את ה-150 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 279 מיליון דולר.

"קרואלה" שומר על המקום השישי עם עוד 2.3 מיליון דולר. קשה שלא להסתכל על העובדה שבמשך 7 שבועות הסרט הכניס בארצות הברית 80 מיליון דולר, הסכום שאיתו "האלמנה" פתח בקולנוע, ושניהם זמינים בדיסני פלוס תמורת 30 דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 217 מיליון דולר – בסך הכול להיט צנוע, גם אם כזה שבבירור מחוויר לעומת הלהיט האחר של האולפן.

לאחר מכן, "שומר הראש ואשתו של המתנקש" הכניס עוד 1.6 מיליון דולר במקום השביעי, ובמקום השמיני "פיטר ראביט 2" ממשיך לא להרשים עם 1.2 מיליון דולר נוספים. בעוד שבארצות הברית לא ממש מתלהבים מהסרט (הכנסות של 37 מיליון דולר) בשאר העולם מחבבים אותו יותר וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 139 מיליון דולר.

במקום התשיעי נמצא "לזמן את הרוע 3: בשליחות השטן" שעדיין נאחז בטבלה והכניס בסוף השבוע האחרון עוד 655,000 דולר. בסך הכול הסרט הכניס 183 מיליון דולר.

את הטבלה סוגרים "זולה" שהכניס בסוף השבוע האחרון עוד 620,000 דולר. בסך הכול, הסרט הכניס 3.5 מיליון דולר. מה שהיה יכול להיות נחמד, לולא לא היה לסרט תקציב של 5 מיליון דולר. וביחד איתו, עם אותו סכום בדיוק, נמצא גם "שכונה על הגובה", עם הכנסות כלליות של 39 מיליון דולר. לא להיט בכלל.

בסוף השבוע הבא יוצאים שני סרטים חדשים לקולנוע: "ספייס ג'אם: אגדה חדשה", סרט ההמשך שאנשים… ביקשו? אולי? ל-"ספייס ג'אם" ו-"אסקייפ רום: השלב הבא", סרט ההמשך שאנשים… ביקשו? אולי? ל-"אסקייפ רום".