דו"ח קופות שבורות, 12.4.24: הקופה על אמריקה

איך יודעים שבא אביב? מסתכלים סביב סביב ורואים שסרטים מתחילים לעשות כסף, הגיע הזמן באמת.

לא מעט דברים מעניינים קרו בסוף השבוע. בקופות. למה, קרה עוד משהו?

"הקרב על אמריקה", הסרט החדש של אלכס גרלנד על מלחמת אזרחים אמריקאית, פתח עם 25.7 מיליון דולר וכבש את המקום הראשון לא רק לסוף השבוע הנוכחי, אלא גם לפתיחה הטובה ביותר אי פעם לאולפן A24. כמה ההתחלה הזו מרשימה ביחס לשאר הסרטים של האולפן? ובכן, "הקרב על אמריקה" כבר במקום התשיעי בהכנסות הכוללות של הסרטים שלהם (בארה"ב), והוא כנראה ייעצר בין המקום השלישי לשני מאחורי "הכל בכל מקום בבת אחת" שהכניס 77 מיליון דולר בארה"ב. כדי לעבור את הבמב"א, "הקרב על אמריקה" יצטרך להגיע להכנסות של פי שלושה מהפתיחה שלו –זה לא קורה הרבה, אבל סרטי A24 עשו זאת בעבר. גם לא מזיק שהסרט זוכה לביקורות טובות (82% טריות אצל המבקרים ו77% אצל הקהל).

במקום השני "גודזילה X קונג: אימפריה חדשה" צונח ב-50% בסופ"ש השלישי שלו ל-15.5 מיליון. בארה"ב הוא כבר יושב על 158 מיליון ובגלובלי הוא כבר על 438 מיליון. את הסרט הקודם הוא יעבור בקרוב, ונראה שיקום המפלצות הזה יישאר איתנו. "מכסחי השדים: אימפריה קפואה" במקום השלישי מכניס 5.7 מיליון, שזה בסדר. הוא יגיע קרוב מאוד למספרים של הסרטים הקודמים בסדרה, אז כנראה ימשיך להשתלם להוציא עוד סרטים כאלו.

"קונג פו פנדה 4" לעומתו מכניס מספרים מצוינים, והסופ"ש – השישי שלו בקולנוע – הוא הוסיף עוד 5.5 מיליון. בארה"ב הוא עומד על 173 מיליון דולר ובגלובלי על 453 מיליון. הוא הכניס יותר כסף בארה"ב מהסרטים השני והשלישי אפילו שהוא עלה משמעותית פחות מהם, למרות שבגלובלי הוא עדיין הכי נמוך (עם סיכוי קל לעבור את השלישי, שהכניס 506 מיליון).

עדיין בלי כניסות חדשות בטבלה, "חולית: חלק שני" מכניס עוד 4.3 מיליון ומגיע ל-272 מיליון בארה"ב ו-684 מיליון בגלובלי. "איש הקוף" מתרסק ב-60 אחוז בסופ"ש השני שלו ל-4 מיליון והכנסות כוללות של 17.7 בארה"ב, שזה בערך התקציב שהשקיעו בפרסום שלו בטלוויזיה. כנראה באמת היה עדיף לו להישאר בסטרימינג. עוד סרט שצונח בסופ"ש השני שלו הוא "אות משמיים: הסימן הראשון" שנופל ב-54% ומכניס 3.8 מיליון והכנסות כוללות של 14.6 בארה"ב. התקציב המשוער שלו הוא 30 מיליון, אז כנראה לא נראה את "אות משמיים: הסימן השני". סרט אחר שמראה מספרים מרשימים בסוף השבוע ה-1,039 שלו הוא "שרק 2" שהכניס 1.4 מיליון. לא רע בכלל להפצה מחודשת.

במקום התשיעי יש לנו סוף סוף כניסה חדשה של "The Long Game", שמספר על משחק גולף שכנראה היה ארוך מאוד (יש משחק גולף שהוא לא ארוך?). הסרט מדבר על צעירים מקסיקנים שמשחקים גולף וזוכים באליפות בדרום טקסס, ואם אתם חושבים שזה נשמע משעמם תתנחמו שככה גם שאר הקהל חשב. הסרט הכניס 1.3 מיליון. ובמקום האחרון יש לנו את "המרוץ לניצחון של ארתור" שהכניס עוד 856 אלף דולר ומגיע ל-23.6 מיליון בארה"ב.

באתרי הקופות מראים ש"הילד והאנפה" בהכנסות גלובליות הגיע כבר ל-162 מיליון דולר, כש-56 מיליון מגיעים מיפן ו-46 מיליון מארה"ב. אבל אתרי חדשות מסוימים טוענים ש"הילד והאנפה" כבר הגיע להכנסות של 93 מיליון בסין לבדה. זה מאוד מרשים, אם זה נכון. לסינים יש נטייה לנפח מספרים כשזה נוגע לסרטים סיניים, אבל לא נראה שיש להם סיבה להתפאר בהכנסות של סרט יפני, אז אולי דווקא הפעם הדיווח מדויק.