דוח קופות שבורות, 23.10.2022: כרטיס לבלאק אדם

בלאק אדם סבבה יחסית, ג'ורג' קלוני וג'ולה רוברטס היו יכולים להרשים יותר, ו"סמייל" ממשיך לחייך.

"בלאק אדם" פתח במקום הראשון עם 67 מיליון דולר שזה סבבה יחסית. למשל, יחסית ל-53 מיליון הדולר שאיתם פתח "שהאזאם!" זה טוב למדי. יחסית לתקציב של 195 מיליון דולר זה… לא. בסרט מככב דוויין ג'ונסון (שגם הפיק), ומבחינתו הסרט הזה הוא הצלחה אדירה וזאת הפתיחה הכי גדולה שלו בתפקיד ראשי. אולי זה טוב שהוא לא מקבל הרבה תפקידים ראשיים. 

עכשיו השאלה היא האם לסרט יהיו רגליים מספיק ארוכות כדי לכסות את התקציב. בינתיים יש לו ציון סינמה סקור של B+ (שזה לא להיט) אבל מצד שני לסרט יש ציון קהל של 90 אחוזים ברוטן טומטוז מה שאומר שלפחות יש לו קהל בסיס רעשני. ציון המבקרים של הסרט ברוטן טומטוז הוא 39 שזה נוראי ובטוח יעצור לא מעט אנשים מלתת לסרט צ'אנס בכלל. התמונה הכללית של הסרט מאוד תלויה בנפילה שלו בשבוע הבא. בינתיים עם פתיחה עולמית של 142 מיליון דולר אפשר להגיד שזה סבבה. יחסית. 

גם במקום השני יש כניסה חדשה: "כרטיס לגן עדן" שפתח עם 16.5 מיליון דולר. הסרט הוא קומדיה רומנטית בכיכובם של ג'ורג' קלוני וג'וליה רוברטס. הסרט מוקרן כבר כמה זמן מחוץ לארצות הברית וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 97 מיליון דולר. לקומדיה רומנטית טיפשית זה אחלה בימינו, למרות שבטח כולם קיוו למספר מרשים יותר עם השחקנים האלו ועם תקציב של 60 מיליון דולר. מה לעשות, אולי היו צריכים לתת להם סרט טוב יותר לשחק בו.

"סמייל" ממשיך למצב את עצמו בתור סרט ליל כל הקדושים של השנה עם עוד 8.4 מיליון דולר במקום השלישי. ירידה של 32.6 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם, מעולה לסרט בסוף השבוע הרביעי שלו על המסך – במיוחד סרט אימה קטן ללא שחקנים מוכרים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 167 מיליון דולר שזה יותר ממעולה לסרט עם תקציב של 17 מיליון דולר. כל המעורבים בסרט יכולים להיות מרוצים מעצמם כולל מחלקת השיווק שעשתה עבודה מעולה.

במקום הרביעי יש לנו את החדשות הכי פחות טובות של הטבלה והן ש"האלווין: הסוף" ירד מהמקום הראשון הישר לרביעי עם עוד 8 מיליון דולר. זאת התרסקות של 80 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. אני רוצה להגיד שלא ראינו מספר כזה מאז הקורונה אבל אני לא בטוחה שגם בקורונה זה הגיע למצב כזה חמור. כנראה שאנשים ממש לא אהבו את הכיוון של הסרט הזה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 82 מיליון דולר.

"קרוקודיל לייל" הכניס עוד 4.5 מיליון דולר במקום החמישי, ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 37 מיליון דולר. מתחתיו "לוחמת" הכניס עוד 1.8 מיליון דולר בשבוע השישי שלו בקולנוע. עד כה הסרט הכניס 82 מיליון דולר. 

חובבי האימה נהנו גם מ"מבהילן 2" שהכניס עוד 1.7 מיליון שזה מספיק למקום השביעי. סרט האימה הליצני הזה עלה ב-70 אחוזים בהכנסות שלו מסוף השבוע קודם כשהוסיף לעצמו עוד 55 מסכים. הסרט הכניס עד כה 5 מיליון דולר שזה אמנם נשמע כמו סכום זעום אבל בהתחשב בכך שהתקציב הוא 250 אלף דולר, אפשר לקרוא לו הצלחה די מרשימה ומעניינת. סרטי אימה אמנם לא מייצרים כותרות מפציצות בדרך כלל, אבל הרווחים שרואים מהם הם די נאים.

מפה והלאה מתחיל מצעד הבושה: הסרטים שלא הצליחו להכניס אפילו מיליון דולר אבל נכנסו לטבלה בכל מקרה.

במקום השמיני "אל תדאגי יקירתי" הכניס רק עוד 867,750 דולר, ומתחתיו "אמסטרדם" דופק עוד התרסקות מרשימה וכואבת כשהוא מכניס רק עוד 824,676 דולר בסוף השבוע השלישי שלו. זאת התרסקות של 70.1 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, וזה לא שהוא היה מזהיר. זה מספר שפשוט לא רואים בסוף שבוע שלישי ומסכם את הכישלון הצורב של הסרט הזה.

למקום העשירי עלה "משולש העצבות" שהכניס עוד 601,052 דולר ועלה מהמקום הארבע עשרה למקום העשירי. זאת עלייה של 80.2 אחוזים בהכנסות כשהסרט עולה על 249 מסכים נוספים. 

סוף השבוע הבא הוא סוף השבוע של ליל כל הקדושים ולכן הגיוני שהסרט היחידי שיצא בהפצה רחבה הוא סרט האימה "אור השטן". לכאורה עוד סרט גירוש שדים נוצרי, אבל הפעם נזירה ולא כומר צריכה לבצע גירוש שדים. נראה עד כמה זה יעזור לסרט בבתי הקולנוע.