דו"ח קופות שבורות, 26.02.2023: עלייתו של דוב הנמלים

כשאיש הנמלה כמעט מפסיד לדוב מסומם, או: ההתרסקות הראשונה של מארוול.

הדבר הכי חם בקופות השבוע היה הקרב בין יוניברסל לדיסני. כן, אנחנו אוהבים להשוות בין דיסני לאחים וורנר וספציפית בין מארוול לדי.סי., אבל הפעם יוניברסל הם שנתנו חתיכת פייט לדיסני. למעשה, לרגע אחד באמצע סופה"ש נראה כאילו דיסני יפסידו בקרב כשביום אחד "חומר דוב" הכניס יותר מ"אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" – אבל בעור שיניהם דיסני ניצלו מהבושה. ועדיין, זה נראה מאוד לא טוב עבור מארוול.

כי כן, "אנטמן והצרעה: קוונטומאניה" הצליח לשמור על המקום הראשון, בקושי, בסוף השבוע השני שלו בקופות, עם הכנסות של 31.9 מיליון דולר. זאת ירידה חדה, חדה מאד אפילו, של 69.9 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. בואו נקרא לזה פשוט 70 אחוזים, או בשם העוד פחות נחמד: "הירידה הכי חדה אי פעם לסרט של מארוול בסוף השבוע השני שלו בקופות". אפילו "באטמן נגד סופרמן" המושמץ סבל מנפילה קטנה יותר (69.1). מארוול שברו כך את השיא השלילי של די.סי, וזה לא ממקם אותם במקום טוב. אולי זאת הסיבה שהם התחילו לדחות ולרווח את הסרטים והסדרות שלהם. מוטב מאוחר, כנראה. בכל מקרה, ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות כרגע על 364 מיליון דולר, ואם בשבוע שעבר הנחנו שהוא יעבור את קודמיו בסדרה – הרי שזה כבר ממש לא בטוח, ויהיו שיאמרו, בטוח שלא. יהיה מעניין לראות אם הסרט ימשיך לצלול, או שיצליח איכשהו להתאזן בהמשך.

"חומר דוב" נכנס למקום השני עם 23 מיליון דולר. כאמור, הוא גם כמעט-כמעט היה במקום הראשון, וזה מצוין ליוניברסל שממשיכים לשלוט בזירת האימה, אם כי פה ספציפית זה יותר קומדיה מאשר אימה. לסרט יש ציון סינמה סקור של B-, שזה לא רע לסרט מסוג זה, ויש לו גם ציון רוטן טומייטוז של 70 אחוז שזה עוד יותר לא רע, ובעיקר גבוה מזה של "קוונטומאניה". התוצאה הממש קרובה של הקרב הזה היא חדשות מעולות לכל מי שמעורב ב"חומר דוב", ובמיוחד לאליזבת בנקס שקריירת הבימוי שלה ספגה מהלומה עם הכישלון של "המלאכיות של צ'רלי". כעת נראה שעדיין יש לה את זה מאחורי המצלמה, לפחות מבחינה מסחרית. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 30 מיליון דולר, מה שכבר מכסה את התקציב שלו שעומד על סכום זהה. אגב, התקציב הגבוה יחסית לסרט מהז'אנר הלך בעיקר על הדוב שכולו עבודת מחשב.

למקום השלישי נכנס "מהפכת ישו" שפתח עם 15.8 מיליון דולר, שזה כבר יותר מהתקציב המדווח שלו (15 מיליון). לסרטים דתיים יש שוק משלהם שמוכיח את עצמו בכל פעם מחדש. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 17 מיליון דולר.

במקום הרביעי, "אווטאר: דרכם של המים" מכניס עוד 4.8 מיליון דולר. ימי השיא שלו מאחוריו, אבל אחרי 11 שבועות בקולנוע אפשר להבין את זה; רק שיש לו עוד שיא אחד לשבור: הוא צריך עוד 6 מיליון דולר בארצות הברית כדי לעלות למקום השמיני בטבלת הסרטים הכי מכניסים בצפון אמריקה, ולעקוף את "טיטניק" שמחזיק כרגע במקום הזה. במגרש הבינלאומי הוא כבר עקף אותו, נשאר רק הביתי. זה עולם מלא במים ובג'יימס קמרון.

"החתול של שרק: משאלה אחת ודי" ירד למקום החמישי עם עוד 4.1 מיליון דולר. גם השבוע הוא נהנה מהירידה הכי קטנה בעשירייה – 22.8 אחוזים פחות מהכנסות סוף השבוע הקודם – וזה כשהוא נמצא כבר 10 שבועות בבתי הקולנוע, וגם זמין כבר זמן לא מבוטל באופן דיגיטלי. שוב יוניברסל יכולים להיות מרוצים מאוד מעצמם. סך ההכנסות של הסרט עומד על 442 מיליון דולר.

"מג'יק מייק: ריקוד אחרון" ירד למקום השישי עם עוד 2.8 מיליון דולר. זאת ירידה של 47.4 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם; די חדה לסרט שנמצא בסוף השבוע השלישי שלו בקולנוע, מה גם שהיא גרועה יותר מזאת של סוף השבוע הקודם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 48 מיליון דולר בלבד. אאוץ'.

במקום השביעי נמצא "80 עבור בריידי" עם עוד 1.9 מיליון דולר, ו-36 מיליון דולר בסך הכול; "נעדרת" שומר על המקום התשיעי עם עוד מיליון דולר ו-36 מיליון דולר בסך הכול; ו"איש ושמו אוטו" שומר על המקום העשירי עם עוד 851,568 דולר – ומחזיר אותנו אחורה לזמן שבו לא כל הסרטים בטבלה מכניסים מעל למיליון דולר. זה קצת נוראי, אבל המצב של הסרט עצמו הוא ממש אחלה: הוא נפרד מהטבלה אחרי שהוא חצה בהכנסות הכלליות את קו המאה מיליון עם 103 מיליון דולר, שזה אחלה לכל סרט, ובמיוחד לסרט שהוא לא חלק מזיכיון או סרט גדול כלשהו.

בשבוע הבא יוצא "קריד 3", וכנראה יזכה בקרב על המקום הראשון. את הסרט ביים מייקל בי. ג'ורדן שמשחק בתפקיד הראשי, וזאת עבודת הבימוי הראשונה שלו. סילבסטר סטאלון לא משתתף הפעם, אבל כן יש לנו את ג'ונתן מייג'ורס בתפקיד היריב התורן, מה שאומר ששני סרטים בכיכובו יתפסו את ראש הטבלה בשבוע הבא. הקריירה של הבחור נראית ממש סבבה בינתיים.

סרט חדש נוסף שיצא בארץ כבר לפני חודשיים הוא "מבצע פורצ'ן: תרגיל מלחמה", ואם האמריקאים יאהבו אותו כמו שיהונתן אהב, אז יש למה לקוות. גם בבריטניה הסרט כבר יצא והכניס שם 30 מיליון דולר, כך שכבר יש לו פור נחמד.

ואחרון חביב: "צוד אותה, הרוג אותה" (Hunt Her, Kill Her) הוא סרט האימה התורן שכנראה לא ישאיר רושם רב: עובדת ניקיון במשמרת לילה צריכה להילחם על חייה כשהיא הופכת למטרה של פורץ במסכה. מה שתגידו.