דו"ח קופות שבורות, 28.1.24: טייסים, כוורנים, ילדות, ועוד דברים שעושים סכומים מכובדים

עבר חודש מאז העדכון האחרון בקופות, אבל למזלנו לא הרבה זז.

עבר בערך חודש מאז הפעם האחרונה שדיווחנו על הקופות וכמה הן שבורות, ואנחנו מצד אחד מצטערים אבל מצד שני זה די בסדר כי אנחנו כבר בשבוע השלישי שלא יצאו בו סרטים גדולים יותר מדי, אז אפשר ממש להתנהג כאילו מעט מאוד קרה.

למשל "ילדות רעות" – הרימייק המוזיקלי, לא הסרט המקורי – פתח במקום הראשון עם 28 מיליון דולר והנה הוא עדיין במקום הראשון שבוע שלישי ברציפות עם 6.9 מיליון דולר. בסוף השבוע השלישי שלו הסרט ירד 40.8 אחוזים בהכנסות שלו מסוף השבוע הקודם שזה סביר, אבל לא מרשים.

ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 83 מיליון דולר, שזה חביב אבל לעומת "ילדות רעות" המקורי שהכניס 130 מיליון דולר זה קצת מאכזב, וזה אפילו בלי התאמה לאינפלציה. עם זאת, הסרט עדיין נחשב להצלחה ביחס לתקציב הצנוע יחסית שלו של 36 מיליון דולר. 

גם ארבעת המקומות הבאים נשארו כמו שהם מהשבוע שעבר. אומנם ל"הכוורן" היה רגע ובו נראה שהוא כמעט הצליח לזכות במקום הראשון, אבל בסופו של דבר הוא נשאר במקום השני עם עוד 6.6 מיליון דולר. זאת ירידה מזערית של 22.4 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, מספר נהדר לסרט בסוף השבוע השלישי שלו. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 103 מיליון דולר, כי ג'ייסון סטיית’האם יודע להביא קהל מחוץ לארצות הברית וכמעט 60 אחוז מההכנסות של הסרט הגיעו משם. אם הסרט מתבאס שהוא עדיין רק במקום השני – הוא יכול להתנחם בכך שיש לו את ההכנסות הכוללות הגבוהות יותר מבין שני הסרטים.

מתחת ל"כוורן", "וונקה" מכניס עוד 5.6 מיליון דולר. הסרט ירד רק ב-15.7 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, שזה מדהים בהתחשב בכך שהסרט נמצא בקולנוע כבר שבעה שבועות. עוד דבר מדהים הוא שהסרט נמצא בשלישייה הפותחת כל הזמן הזה. אבל אולי הכי מרשים בכל העסק הוא הסכומים שהוא הכניס עד כה: בארצות הברית הסרט הכניס כבר 194 מיליון דולר, כך שהוא מאוד קרוב לחצות את קו 200 המיליון וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 552 מיליון דולר, כל זה על תקציב של 125 מיליון דולר. האם עכשיו כששניים מהסרטים המצליחים של 2024 הם מחזות זמר אנשים יבינו שזה בסדר לשווק מחזות זמר כמחזות זמר, או שמא הלקח יהיה "זה עבד, אף אחד לא ידע שזה מחזמר וכולם באו לזה, בואו נמשיך לשווק ככה סרטים"? 

במקום הרביעי והחמישי יש את "סיפור הברווזים" עם עוד 4.8 מיליון דולר, הירידה הכי קטנה בעשירייה (10.3 אחוזים), והכנסות כלליות של 206 מיליון דולר, וכן את "רק לא אתה" עם עוד 4.6 מיליון דולר. "רק לא אתה" מראה שיש עוד חיים בקומדיות רומנטיות, לפחות בקופות – הסרט ירד רק ב-14.4 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, מספר מזערי ונהדר לסרט בסוף השבוע השישי שלו בקולנוע. נכון שעם 71 מיליון דולר בארצות הברית לא נראה שהוא יגיע לקו 100 המיליון, אבל ההכנסות הכלליות שלו עומדות על 126 מיליון דולר. 

יש סרט אחד חדש בכל העשירייה, ואם ניחשתם שבטח זה סרט הודי כלשהו אז: א. ניחוש מאוד ספציפי, ו-ב. ניחוש מאוד טוב. "טייס קרב" הרוויח 3.5 מיליון דולר, ויותר מזה בהודו ארץ מולדתו, שם התעמולה האנטי פקיסטנית שלו – שמפריעה למבקרים ליהנות ממנו משל היה "RRR" החדש – לא מונעת ממנו להפוך ללהיט.

"מסכנים שכאלה" עלה מהמקום העשירי למקום השביעי עם עוד 2.9 מיליון דולר. העלייה הזאת נובעת מכך שהסרט התרחב בהפצה שלו בעוד 900 אולמות קולנוע, מה שהוביל לעלייה של 36.6 אחוזים בהכנסות. כל המועמדויות שלו לאוסקר גם תרמו לעלייה שלו בקופות, כצפוי. בינתיים ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 51 מיליון דולר. עוד סרט שמבצע קפיצה מרשימה שקשורה כנראה גם במועמדוּת לאוסקר הוא "גודזילה מינוס אחת" שעלה מהמקום השמונה עשר למקום התשיעי – בין אם בגלל המועמדות שלו לפרס האפקטים ובין אם בזכות הפצה מחודשת בשחור לבן. בכל מקרה, הסרט הכניס 2.7 מיליון דולר. כמו כן, הבנתם את הקטע הזה שבארה"ב הסרט הזה הופץ פעמיים ופה אפילו לא פעם אחת? מה זה השטויות האלה. ההכנסות של הסרט עומדות כרגע על 102 מיליון דולר.

ואם לסגור טרילוגיה של "סרטי אוסקר שמתרחבים ועולים בדרגה" אז יש לנו את "בדיה אמריקאית" שעולה מהמקום השניים עשר למקום העשירי עם עוד 2.5 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 11 מיליון דולר.

בין לבין כל אלה נמצא "אקוומן 2: הממלכה האבודה" במקום השמיני עם עוד 2.7 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 412 מיליון דולר. זה רחוק מאוד מהמיליארד שהסרט הקודם הכניס, אבל זה גם סרט ה-DCEU הכי מכניס מאז הסרט הקודם שזה… די עצוב, למען האמת. בהתחשב בתקציב שלו של 205 מיליון דולר, אוליייייי הסרט הזה יצליח לא להפסיד כסף לוורנר. אולי. 

עוד סרט שרוצה לרכב על גלי האוסקר שלו הוא "אופנהיימר" שיצא מחדש לקולנוע והצליח להכניס עוד 924,960 אלף דולר. זה לא מספיק לסרט כדי להגיע ליעד המטרה של מיליארד דולר, אבל אחרי הרבה מחלוקות הסרט הולך לצאת לקולנוע בפעם הראשונה ביפן. בסוף מרץ. וכך הוא ינסה להשיג את המיליארד הסופי. כמובן שכמה זכיות באוסקר שאמור להיערך באמצע מרץ לא יזיקו גם הן בהקפצת המספר הסופי שכרגע עומד על 955 מיליון דולר.

בשבוע הבא הולך לצאת רק סרט אחד – "ארגייל". זהו סרט ריגול בבימויו של מתיו ווהן עם הרבה שמות מוכרים ויהיה מעניין לראות האם הסרט יהווה את ההצלחה הכלכלית הראשונה הגדולה של אפל אחרי כמה סרטים שהיו יותר "בסדר אני מניח כזה".

ואומנם אמרתי שהולך לצאת רק סרט אחד, אבל בוודאות תהיה עוד כניסה חדשה לטבלה וזה בגלל שסדרת הטלוויזיה "הנבחר" שוב עושה את הטריק הזה של להוציא שלושה פרקים בקולנוע, מה שסביר להניח כמו בפעם שעברה יהפוך למיני להיט לא-בדיוק-קולנועי.