דו"ח קופות שבורות, 26.11.2023: בלדה למשאלות ונתוני קופות

הידעתם שגובה ההכנסות של נפוליאון למעשה היה ממוצע לתקופתו?

בסוף השבוע האחרון היה חג ההודיה בארצות הברית ובמקום לחגוג בקולנוע כמו בדרך כלל ולהנות ממנה עיקרית ועוד כמה מנות צד מעניינות, נראה שאנשים הסתפקו בעיקר במנות מצומצמות וקינוחים. המפסידה העיקרית היא דיסני, שפעם שלטה בחג הזה עם סרט מצויר מבית היוצר שלה ועכשיו ממשיכה רק לאכזב בקופות. רק כדי להבהיר, אני מסתכלת כאן על סוף השבוע הרגיל ולא על סוף השבוע המוארך של החג.

באופן מפתיע "משחקי הרעב: בלדה לנחשים וציפורי שיר" הצליח לשמור על המקום הראשון עם עוד 29 מיליון דולר. זאת ירידה של רק 34.9 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם – מספר מזערי לסרט גדול בסוף השבוע השני שלו מאז הקורונה. הסרט כבר חצה את קו ההכנסות של 100 מיליון דולר בארצות הברית בלבד, וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 169 מיליון דולר, שזה בסך הכול די מאכזב לזיכיון, אבל אולי לסרט יהיו עוד רגליים ארוכות ואז הוא יצליח להסתדר.

במקום השני יש לנו כניסה חדשה ל"נפוליאון", סרטו החדש של רידלי סקוט שפתח עם 20 מיליון דולר. לסרט יש ציון רוטן טומטוז של 59 אחוזים וסינמה סקור של B-, כך שלא המבקרים ולא הקהל התלהבו במיוחד מהסרט. אבל מחוץ לארצות הברית הסרט הצליח קצת יותר, אז אולי יש לו תקווה שם. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 80 מיליון דולר כשלסרט יש תקציב מנופח של 200 מיליון שהוא יתקשה מאוד לכסות.

ולמקום השלישי יש כניסה חדשה של "המשאלה" שפתח עם 19 מיליון דולר מאכזבים במיוחד. "המשאלה" אמור היה להיות חגיגה של 100 שנים לדיסני וגם לכבוש את הקופות בסערה, אבל כבר מהטריילרים היה ברור שלקהל הרחב אין יותר מדי עניין בסרט הזה. לסרט יש ציון של 49 אחוזים ברוטן טומטוז וציון B- בסינמה סקור, כך שיש לנו עוד מקרה שבו גם המבקרים וגם הקהל לא אהבו את התוצר הסופי. החגיגה הגדולה של דיסני למאה השנים התבררה כאכזבה ענקית. מחוץ לארצות הברית המצב עוד יותר גרוע וההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 49 מיליון דולר. אכזבה מוחצת.

במקום הרביעי נמצא "טרולים 3: הקול טוב" עם עוד 17 מיליון דולר. זאת ירידה של 40.6 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, שזאת אחלה ירידה בימינו. עדיין, בהתחשב בהצלחה של הסרט השני שהיה זמין בהורדות בתשלום בתחילת הסגר של הקורונה, נראה לי שאנשים פשוט מחכים לראות את הסרט בבית עם המשפחה. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 146 מיליון דולר, שזה נחמד, אבל יהיה לסרט קשה להגיע ל-346 מיליון דולר של הסרט הראשון, שלא נדבר על לעקוף את ההכנסות הללו.

במקום החמישי נמצא "חג ההודיה" שהכניס עוד 7 מיליון דולר. הסרט ירד ב-31.4 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. ירידה מעולה לסרט בסוף השבוע השני שלו וירידה עוד יותר מעולה לסרט אימה בסוף השבוע השני שלו, מכיוון שסרטי אימה נוטים לגרוף את רוב הקהל שלהם בסוף שבוע הראשון שלהם. אולי זה קשור לעבודה שהחג שעל שמו קרוי הסרט היה בסוף השבוע האחרון. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 29 מיליון דולר, כך שהוא כבר כיסה את תקציב 15 מיליון הדולר שלו.

במקום השישי "המארוולס" מפסיק להתרסק עם 6.3 מיליון דולר שהוא הכניס בסוף השבוע האחרון. זאת ירידה של 37.5 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם, שזה אחלה לסרט בסוף השבוע השלישי שלו, אם לא הייתה לו פתיחה נמוכה מהמצופה והתרסקות כואבות בסוף השבוע הקודם. הסרט הכניס 77 מיליון דולר בארצות הברית ויכול להיות שהוא יהיה סרט המארוול הראשון שלא הצליח להכניס 100 מיליון דולר בארצות הברית. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 187 מיליון דולר, מה שאומר שהוא בדרך הבטוחה להפוך לסרט הכי פחות מכניס של מארוול אי פעם.

"נשארים לחג" שומר על המקום השביעי עם עוד 2.7 מיליון דולר. ההפצה של הסרט התרחבה בעוד 123 בתי קולנוע וכך ההכנסות של הסרט בעצם עלו ב-3.7 אחוזים מסוף השבוע הקודם. אומנם זה נשמע כמו מעט באחוזים, אבל התרחבות בכמות המסכים לא תמיד מבטיחה עלייה בהכנסות, כך שזה הישג די מרשים. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 13 מיליון דולר כשהסרט עדיין לא יצא בשום מקום מחוץ לארצות הברית.

במקום השמיני "Taylor Swift: The Eras Tour" הכניס עוד 2.3 מיליון דולר. מדובר בירידה קטנטנה של 16.4 אחוזים בהכנסות מסוף השבוע הקודם. הסרט הכניס 248 מיליון דולר בסך הכול – זה מעולה לסרט הופעות, אבל פחות ממה שציפו לו כשהכריזו על הסרט.

במקום התשיעי נמצא "סולטברן" עם עוד 1.8 מיליון דולר. אם הסרט לא מוכר לכם מסוף השבוע הקודם זה בגלל שהוא היה בהפצה מצומצמת של 7 בתי קולנוע ועכשיו התרחב ל-1,566 מסכים. בסרט סטודנט מאוניברסיטת אוקספורד מוזמן על ידי חברו לבלות את הקיץ אצל משפחתו באחוזה העצומה שלהם. הקיץ הכיפי עלול לטמון בחובו מכשולים לא צפויים. את הסרט ביימה וכתבה אמרלד פנל, שכתבה וביימה גם "צעירה מבטיחה". ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 6.6 מיליון דולר, כך שהוא בדרך ללכסות את התקציב שלו של 10 מיליון דולר.

את הטבלה סוגר "חמישה לילות אצל פרדי" שהכניס עוד 1.7 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 283 מיליון דולר.

בסוף השבוע הבא הולך לצאת שני סרטים: הראשון מביניהם הוא "לילה שקט" והשני הוא לא בדיוק סרט, אלא סרט ההופעה של ביונסה "Renaissance: A Film by Beyoncé". יהיה מעניין להשוות אותו לזה של טיילור סוויפט, וזה גם נותן לכל הסרטים בטבלה הזדמנות להכניס עוד כמה דולרים בסוף השבוע הבא.