דוח קופות שבורות, 6.10.19: צוחק כל הדרך אל הבנק

אף אחד לא צוחק עכשיו.

הסתיו הוא תמיד עונה טובה לסרטים קודרים. "זה: חלק 2" סיפק חלק מהסחורה ועכשיו "ג'וקר" בא להמשיך את קו העלילה של הסרטים הקודרים לסתיו והוא מצליח ובגדול – למעשה ההכנסות של הסרט מהוות 64 אחוזים מההכנסות של סרטים בקולנוע בארצות הברית כרגע. לפעמים יש לי הרגשה שלוורנר הולך הכי טוב כשהם לא מנסים לחקות שוב דבר שקיים כרגע בקולנוע.

כאמור, "ג'וקר" פתח במקום ראשון עם 96 מיליון דולר בארצות הברית. אני כמעט מרגישה שלא צריך להגיד כלום על הסרט כי כולם מדברים רק עליו, אבל זהו סיפור האוריג'ן של הג'וקר. חואקין פיניקס משחק את ארתור פלק קומיקאי כושל שחי בסביבה מעורערת ולאט לאט מתחיל לאבד את שפיותו ופונה לחיי פשע.

ועכשיו לשיאים. אז כן, "ג'וקר" שבר את השיא של "ונום" (80 מיליון דולר) ועכשיו הוא המחזיק בפתיחה הכי גדולה אי פעם לחודש אוקטובר. שזה מרשים יותר כשמתחשבים בעובדה שלסרט יש דירוג של R, מה שמגביל את קהל הצופים שלו מלכתחילה. זוהי הפתיחה הרביעית הכי גדולה לסרט בדירוג R אחרי שני סרטי "דדפול" וסרט "זה". מה שעזר לסרט בנוסף לכל הדיבורים סביב הסרט ופרסום, זאת גם העובדה שזאת הפתיחה הכי רחבה לסרט באוקטובר עם 4,374 בתי קולנוע.

ההכנסות העולמיות של הסרט עומדות על 248 מיליון דולר, ובהחלט נראה ש"ג'וקר" נגס (או אם נשתמש בדימוי מעולמו של הג'וקר: לקח מוט לום ודפק בראש) בהכנסות של כמעט כל הסרטים שהדגימו צלילות מרשימות.

במקום השני נמצא "קסם של מפלצת" עם 11.9 מיליון דולר, שלמרות שמו, כנראה שלא הצליח לעורר קסם אצל הקהל וירד ב-42.2 אחוזים בסוף השבוע השני שלו. מתחתיו, "אחוזת דאונטון" עם עוד 7.9 מיליון דולר שמרגישים לי כמו הצלחה לא רעה.

במקום הרביעי נמצא "נוכלות בלי חשבון" עם 6.3 מיליון דולר. זאת אומנם ירידה של 43.9 אחוזים אבל אחרי חודש בקולנוע הסרט עדיין נמצא בטופ 5 ומתקרב להכנסות של 100 מיליון דולר בארצות הברית בלבד (הוא עומד על 91 מיליון) – הצלחה לא רעה בכלל. רק חבל שהסרט לא מצליח למצוא קהל מחוץ לארצות הברית (הכנסות של רק 18 מיליון דולר).

במקום החמישי "זה: חלק 2" הכניס עוד 5.3 מיליון דולר. ההכנסות הכלליות של הסרט עומדות על 436 מיליון דולר: כל כך קרוב לחצי מיליארד אבל עדיין רחוק משם.

במקום השישי נמצאת  אותה הפתעה מעניינת משבוע שעבר: "ג'ודי – מעבר לקשת" עם 4.5 מיליון דולר. אולפני הסרט החליטו להרחיב את ההפצה שלו בעוד 997 אולמות כדי שקהל צופים שלא מעוניין בסרט על הג'וקר יוכל לבחור בסרט שלהם, וזה הימור שדי השתלם. הסרט עלה ב-57.7 אחוזים בהכנסות שלו מסוף השבוע הקודם, אז גם אם לא יהיה לו כמה אוסקרים יהיה לו כמה ערמות שטרות להתנחם בהן.

במקום השביעי "אד אסטרה" ממשיך לא לעניין יותר מידי אנשים עם עוד 4.1 מיליון דולר. אותו דבר אפשר להגיד על "רמבו 5"  במקום השמיני שהכניס עוד 3.5 מיליון דולר.

במקום התשיעי, נהנה מתנומת הקופות בכל דבר שלא נוגע ל"ג'וקר", יש לנו הפתעה מעניינת בדמות הסרט  "מלחמה". למה זאת הפתעה? כי זה סרט הודי. אומנם סרט אקשן הודי, אבל עדיין לא ברור בכלל שהוא יגיע לעשירייה. כל הכבוד לו. הוא הכניס 1.6 מיליון דולר.

במקום העשירי אפשר להיפרד מ"ילדים טובים" שהכניס סכום זעום של 890 אלף דולר. כן, סכום של פחות ממיליון דולר נכנס לטבלה שוב.

בסוף השבוע הבא יוצאים שלושה סרטים שהמקסימום שהם יכולים לקוות זה לנגוס קצת בהכנסות של "ג'וקר". "איש מזל התאומים" בכיכובו של וויל סמית' ו-וויל סמית' ובבימויו של אנג לי אמור לשלב טכנולוגיה חדשנית בסרט שבו מתנקש שעובד עבור הממשלה רוצה לפרוש ובשל כך נשלחת גרסה צעירה יותר של עצמו להתנקש בגרסה המבוגרת יותר של עצמו. כאן באתר אפשר להגיד שלא ממש התלהבנו. סרט מצויר של "משפחת אדמס" שינסה לרכוב על גלי נוסטלגיה. ו"ג'קסי", סרט קומדיה שהדבר הכי מעניין בו זה שהוא יהיה הסרט האחרון של  CBS Films לפני שהוא נבלע בתוך תאגיד העל שלו. העלילה שלו היא על אדם שמכור לפלאפון והשדרוג האחרון של המכשיר כולל AI שמנסה לגרום לבחור בכוח לפתח חיים אמיתיים.