מצאנו באינטרנט 73: כמיטב המסורת, מה-שמו גנרי תורן

אירוניה, נשים שעושות כסף, ופרידה מאלן ארקין.

1. שלומות כלבלבי, שמעתי שאתה אוהב שביתות – אז הבאתי לך שביתה של שחקנים בזמן שכל התסריטאים שובתים.

בזמן שהתסריטאים שובתים כבר תשעה שבועות, ולא נראה שדחוף למישהו בהוליווד לחתום על הסכם איתם – ולאחר שנחתם הסכם חדש מול הבמאים – עכשיו השחקנים נמצאים באור הזרקורים (כמו שהם אוהבים).

מה התנאים שהשחקנים רוצים? לא לחלוטין ברור עדיין, מכיוון שהדרישות שלהם נשארו חסויות – אבל ברור לחלוטין שמעט ההפקות שעוד מתקיימות כרגע ייעצרו לחלוטין והוליווד תיכנס למשבר סטייל קורונה. כרגע הצדדים מדברים על דדליין של 12 ביולי, ונשאלת השאלה האם ל-160 אלף השחקנים יש יותר משקל מהתסריטאים, או שמא המפיקים באמת עד כדי כך אוהבים כסף.

עכשיו רק חסר שאחראי הקייטרינג ישבתו, והוליווד תלך פייפן.


2. מדי פעם לא צריך מילים ארוכות ומסובכות, אלא פשוט לשים קליפ של ג'ק בלאק שר את "פיצ'ס" מחופש לבאווזר בליווי תזמורת. למשל, הפעם.


2. אחרי ש"הפלאש" קרס וכל העסק הזה של היקום הקולנועי של די.סי. התחיל לעשות ריחות של בואש מת בחירייה, ג'יימס גאן מנסה להפנות את תשומת ליבכם לא להווה הכושל, אלא לעתיד האולי-לא-כושל, כמו "סופרמן: מורשת" (או איך שלא יתרגמו את "Superman: Legacy") עם ליהוקים לסופרמן וללואיס ליין. את סופרמן יגלם, כמיטב המסורת, מה-שמו גנרי תורן. הפעם המה-שמו הוא דייוויד קורנסווט (שגילם תפקיד משני ב"פרל", ועתיד לגלם תפקיד בסרט הבא של הבמאי של "מינארי". אל תתלהבו, זה המשך ל"טוויסטר". הוא גם היה בכמה סדרות).

אם כבר, הליהוק היותר מלהיב הוא ללואיס ליין – רייצ'ל ברוסנהן תיכנס לנעליהן של איימי אדאמס וקייט בוסוורת' (חמש נקודות לילידי שנות התשעים שידעו להגיד את הלואיס ליין האחרת בלי לגגל). גם לברוסנהן אין קריירה קולנועית מרשימה במיוחד (אם כי אקח את ההזדמנות ואדחוף אתכם לראות אותה ב"I'm Your Woman"), אבל מצד שני היא גברת מייזל המופלאה, וזה בא עם הייפ משלו.

עכשיו כמובן נשארת רק השאלה הבלתי נמנעת מכיוון שאנחנו בסרט של ג'יימס גאן: את מי יגלם שון גאן בסרט: דולפין עם טורט? הפאוץ' של ג'ימי אולסן? הגנרל זוד?


3. בואו נמשיך עוד קצת עם גיבורי על: אוהבים את "ספיידרמן: ברחבי ממדי העכביש"? ובכן, התכוננו לאהוב אותו קצת פחות (או לחלופין, להתחיל להאשים אנימטורים אנונימיים בשלל טענות) כי מסתבר שההפקה שלו הייתה כאוטית, וב"כאוטית" אני מתכוון ל"מאות עובדים התפטרו במהלך ההפקה, חצי שנה שבה האנימטורים קיבלו כסף על לא לעבוד, והכול בגלל שפיל לורד הבין – הרבה אחרי שאמנים עבדו על זה במחשבה שזה הכיוון – שהוא בעצם רוצה כיוון אחר". בסוני מכחישים או מנסים להגיד שחלק מהאמירות לא בדיוק נכונות, ואני בטוח שכולם גאים במוצר שלהם אבל בוא נגיד, לכל הפחות, שאף אחד לא צריך להיות מופתע אם הסרט השלישי יצא רק ב-2025.


4. ואם כבר גיבורי על שלא יצאו ב-2024, זוכרים את "El Muerto"? לא? יופי, זה מה שסוני חשבו – כי הסרט שהיה אמור לצאת בינואר 2024 פשוט נעלם ממפת ההפצות שלהם. וזה אחרי כל הדיבורים על כמה באד באני הוא הכוכב הגדול הבא. חבל.

במקומו יעלה "הספר של קלרנס", סאטירה דתית שבה לאקית סטנפילד מגלם מישהו שמחפש להתעשר לנוכח כוכבו העולה של ישו. עכשיו, 12 בינואר זה תאריך קצת מוזר לסרט שכזה, וזה אומר אחד משני דברים: הראשון הוא שהוא יוקרן לאקדמיה קצת לפני, ואז יופץ באופן מלא בינואר. במקרה הזה, הסרט כנראה כל כך טוב שהם מכוונים אותו לאוסקרים. השני זה שהוא פשוט יופץ בינואר בלי הקדמות, מה שאומר שהוא זבל או לכל הפחות סרט בלתי נגיש בעליל. שווה לצפות.

הסרט שלקח את מקומו של "הספר של קלרנס" הוא "כסף טיפש" (או איך שלא יחליטו לתרגם את "Dumb Money"), שנראה כמו ממשיך ישיר ל"מכונת הכסף" בסגנון שלו – מה שלא מפתיע במיוחד, בהינתן שהבמאי קרייג גילספה פלוס מינוס לקח את כל הסגנון הקולנועי שלו מאותו סרט. אם אנחנו כבר פה, בואו תראו את הטריילר.


5. בהנחה שאנחנו חושבים שמה שיהיה עם "הספר של קלרנס" הוא הראשון, הוא בוודאי ישמח שהוא יוצא השנה ולא בשנה הבאה, כי החל מהשנה הבאה האקדמיה מחמירה את הנהלים שלה לגבי כשירות לפרס הסרט הטוב ביותר, ואי אפשר כבר לצאת לשבוע באיזה בית קולנוע ולהיחשב זכאי, אלא צריך להפיץ את הסרט למשך שבוע נוסף לפחות ב-10 מתוך ה-50 ה"שווקים המובילים" בעולם. האם זאת תגובה לסרטי סופר-אינדי כמו "לזלי היקרה" שהצליחו להסתנן או אצבע משולשת לתוכניות הפצה של נטפליקס? קשה לדעת. כך או כך, שמישהו ייקח את החוקים האלה ויכפה אותם גם על פרסי האופיר כבר.


6. אתר קולנוע לא כותב שבועיים וכל התוכנייה של פסטיבל ירושלים עולה. בתחרות הישראלית אפשר למצוא את "העתיד" (הסרט החדש של נעם קפלן), "הפילגש" (עם דאנה איבגי ואניה בוקשטיין), "המשלחת", "הענקים של אי הפסחא", "חדר משלו" (הסרט החדש של מתן יאיר), "בתי אהובתי", ובטח אפשר לעשות מכל השמות האלה בדיחה כלשהי. חוץ מהם יוקרנו גם "דניאל אויערבאך", "טעם התפוחים אדום", ו"מתחת לצל של השמש". יש גם סרטים מחו"ל אבל יש, כזה, מלא מהם. עוד מעט יהיה באתר מדריך שימושי סביב הסרטים שראינו, אבל בינתיים יש רשימת לטרבוקסד שאפשר להסתכל בה על רוב הסרטים הארוכים. למי שמעדיף גם לראות זמני הקרנה במקביל, התוכנייה של האתר נמצאת כאן.


7. אמרתי שבועיים? התכוונתי שלושה – כי הנה חדשות חמות מהפריזר: דיסני מזיזה כל מיני סרטים ומראה לנו מה העתיד שלה, עכשיו שרוב הפרויקטים שהיא הוציאה ב-2023 עולים בלהבות ששורפות מיליוני דולרים בשעה.

אז מה צופן העתיד? "דדפול 3" הוקדם למאי 2024, ומכיוון שהשמועות טוענות שהוא כולל את בן אפלק כדרדוויל וגם בגלל שזה פשוט הגיוני בשלב הזה, נשמע שהוא יהיה פארודית מולטיוורס. הסרט שהיה אמור לצאת במאי, "קפטן אמריקה: עולם חדש מופלא" (שינו לו את השם מ"סדר עולמי חדש") נדחה ליולי 2024, וה"ת'אנדרבולטס" – אותו סרט שמאגד כל מיני אנטי-גיבורים מהיקום של מארוול – כרגע אמור לצאת בדצמבר 2024. דגש על "כרגע", אם אתם זוכרים את הסעיף הראשון.

עוד ב-2024: סרט חדש של "הנוסע השמיני", שנקרא "הנוסע השמיני: רומולוס". נניח.

בינתיים ב-2025 אמור לצאת "בלייד" החדש בפברואר, וביוני של אותה שנה יהיה לנו "מואנה" לייב אקשן כי דוויין ג'ונסון הוא כישלון עצום בליצור לעצמו מותגים כלכליים. עוד סרט שאמור לצאת אז אבל סיכוי סביר שהוא בכלל יידחה: "אווטאר 3", שמתחיל את הדחייה הראשונה מני רבות שלו. ב-2026 יוצאים שני סרטי מלחמת הכוכבים (בדצמבר ובמאי), וכן "שושלת קאנג" – אם כי לכו תדעו מה יהיה עם הסרט לאחר ההתפתחויות האחרונות עם ג'ונתן מייג'ורס. מארוול בינתיים לא פיטרו אותו, אבל יכול להיות שהם מחכים לראות איך תלך העונה השנייה של לוקי לפני שיחליטו סופית. גם 2027 תהיה עם סרטי מלחמת הכוכבים והנוקמים. כלומר, אולי. בתאריכים שלחלוטין יקרו בוודאות – "אווטאר 4" ו"אווטאר 5" אמורים לצאת ב-2029 וב-2031. בטח. למה לא.


8. סרט אחד שאנחנו לא יודעים עדיין מה תאריך היציאה שלו הוא, וכוסאמא של כל המעורבים בדבר, "במבי", גרסת הלייב אקשן. תביים את הדבר הזה שרה פולי. בשלב הזה, לא ממש מפתיע שבמאיות ובמאים "קטנים" נחטפים לביים סרטים כמו פאקינג "במבי" (שיהיה מחזמר, אגב). אם בבארי ג'נקינס נפלה שלהבת, מה יגידו שאר אזובי הקיר? בשלב הזה, כל במאי שלא מבוסס כמו נניח ווס אנדרסון (וגם הוא לא בטוח לחלוטין מסכנה), כנראה ימצא את עצמו בשלב כלשהו מביים שטות לדיסני.


9. דברים כמו שרה פולי ו"במבי" שמים בפרופורציה ידיעות כמו זאת שגרטה גרוויג גם היא מתנתקת מעולם האינדי בשביל להיות במאית אולפנים, וספציפית במאית אולפנים של נטפליקס, שעבורם היא תביים לכל הפחות סרט אחד בסדרת נרניה. וכזה… בסדר? אני מניח? "נרניה" הראשון לא היה עיבוד כזה כושל (אפילו אם הוא לא היה עיבוד מושלם), ואצל נטפליקס סרטי הבלוקבאסטר עד כה נטו להיות אכזבות אבל… אה… אבל אין לנו מה לעשות לגבי זה, אני מניח?


10. סרטון חמוד של ג'יי. ג'יי מקולה על מה שהוא מכנה "כתות אירוניה" – מהפאנדום המוזר שהתפתח סביב שרק ועד קולקטיב האומנות שמנסה למצוא כל עותק של ג'רי מגווייר בקלטת כדי לבנות ממנה פירמידה באמצע המדבר.


10. מסתבר שלא דיווחנו (או אם כן, הדחקתי) על כך שעושים סרט על ברני הדינוזאור. אז עושים. דניאל קאלויה יככב בו, ולמקרה שחשבתם "אוקיי, אז סתם פשוט סרט על ברני הדינוזאור" – לא. זה סרט על "המבוגרים שגדלו עם ברני" ומתארים אותו כסוראליסטי בסגנון של "אדפטיישן". ומכיוון שמתוכנן גם סרט על פי מותג הצעצועים Hot Wheels, תנו לי להגיד לכם מאטל (כל המותגים האלה שייכים למאטל), שלא בא לי, אני לא רוצה, וזה נשמע קקה. נמאס לי מאירוניה, נמאס לי ממודעות עצמית, ונמאס לי מסרטים על פאקינג צעצועים. הסרטים האלה נשמעים כמו מערכון יוטיוב מורחב שאין לי כוח אליו. הלכתי לצרוח לתוך כרית במיטה.


11. בזמן שאני עושה את זה, הנה דורון פישלר (זוכרים אותו? לא זוכרים? בחיי, בימים של דורון זה לא היה קורה) מנסה להבין עם עגבניה היא פרי או ירק, ולשם כך מגייס את הבלש ג'ו מ"העיר הזאת".

ואם כבר "העיר הזאת", אז כל הפסקול של הסרט נחת בספוטיפיי, יוטיוב, ומה לא. תהנו.

 


12. ונסיים בפרידה מאלן ארקין. שחקן שמוכר בימינו בזכות הקאמבק שעשה עם "מיס סאנשיין הקטנה", שזיכה אותו באוסקר, אבל באמת שזה רק קצה הקרחון. מעבר לעוד שלוש מועמדויות לאוסקר שהיו לארקין ("ארגו", "הרוסים באים, הרוסים באים", "צייד בודד הוא הלב"), הוא כיכב בעוד שלל סרטים נהדרים – "מה קרה בגאטקה?", "מפגש בגרוס פוינט", "גלנדרי גלן רוס", "המספריים של אדוארד", "הבריחה מסוביבור", "מלכוד 22" ואם יש סרט אחד שאני יכול לדחוף לכם ליד מהפילמוגרפיה שלו זה המותחן הנהדר, שבו ארקין מבריק בתפקיד נבזי – "בודדה בחשכה". יהי זכרו ברוך.