דוקטור סליפ
Doctor Sleep

המשך ל"הניצוץ". דני טורנס הבוגר מתמודד עם אלכוהוליזם ומגלה כת מסתורית בעלת עניין בילדים עם כוחות מיוחדים.

סרט מס' 2 בסדרת הניצוץ
תאריך הפצה בארה"ב: 08/11/2019
תאריך הפצה בישראל: 07/11/2019

7 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. redrum! redrum!

  שלמקו GRAS

  של הספר, כמובן

 2. אני חייב להודות שלא אהבתי את הספר הזה במיוחד.

  אלון

  בכלל, בשנים האחרונות אני מתאכזב שוב ושוב מספריו של סטיבן קינג (ואני ממעריציו המסורים). טרילוגיית ביל הודג'ס, האאוטסיידר (לא תורגם לעברית), יפהפיות נמות – לא מגרדים את קצה הכישרון שהפגין ביצירות קודמות שלו. אולי הסרט ייקח כיוון שונה.

  • מסכים לחלוטין

   אסף

   טרילוגיית המרצדס זוכה לאהדה משום מה, למרות שהיא מורכבת ממותחנים די סבירים ונוסחתיים. הספר הראשון מזכיר מאוד את 'חשוב על מספר' של ג'ון ורדון, רק שהאחרון טוב בהרבה.

 3. יצא טריילר. האמת? לא רע בכלל.

  אלון
 4. למרות הביקורות הטובות, קשה לי לראות את עצמי הולך

  אסף

  חומר המקור הוא אחד מהאיומים ביותר של סטיבן קינג (ואלוהים יודע שהיו לו כמה נפילות רציניות לאורך השנים). למרות שבמדיום קולנועי קל בהרבה להפחיד גם עם תסריטים לא-משהו, החוויה של הספר הייתה כזאת מעפנה שפשוט אין לי שום חשק.

 5. יותר "אקס מן" מהניצוץ

  גיל

  בכל זאת אהבתי

 6. מקרה נדיר של "הסרט טוב יותר מהספר".

  אלון

  אהבתי הכל – הצילום, המשחק, הפסקול (שמשאיל את נעימת הפתיחה המפורסמת מהניצוץ). רבקה פרגוסון היא נבלית מבעיתה כהלכה (רק הצורה בה היא אומרת "שלום לך" לקרבנות שלה עושה לי צמרמורות), ויואן מקגרגור אמין כאדם הנאבק בהתמכרות שהרסה את חייו. וגם הילדה די מגניבה ואמיצה. הסרט נאמן לספר כמעט עד הסוף, אבל אז עושה כמה שינויים משמעותיים שבעיניי מעלים אותו בכמה דרגות, ולא היוו ריכוך של המקור אלא אף הקצנה שלו (ספוילרים לסרט ולספר: בסרט גם אבא של אברה, גם בילי וגם דן עצמו מתים). יש כאלה הטוענים למחוות מוגזמות לניצוץ, אבל בעיניי הם שירתו את העלילה ולא היו רק קריצות עבור הקהל הבקיא בחומר (הסצינה עם המוזג, למשל, שדומה להפליא לג'ק). יש גם משהו שנראה כמו חוסר עקביות עם הסרט הקודם, שנפתרת באופן מרומז ונפלא (דיק הולורן לא שרד; דני מדבר עם הרוח שלו). הסרט פשוט מתעלה על הספר בכל מובן כמעט.
  ועכשיו, מר פלנגן היקר, מה דעתך לעבד את "רוז מאדר"? הספר הזה מתחנן לידיים מוכשרות.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)