דוח קופות שבורות, 17.11.2019: פורד נגד פרארי נגד כולם

פוקס מצליחים לא להיכשל, והג'וקר מצליח להיכנס למועדון של הגדולים.

פעם בתקופה יוצא סרט שנותן להוליווד תקווה. תקווה שאנשים הולכים לראות סרטים שהם לא רק סרטי אקשן גדולים, סרטי המשך או סרטי פרנצ'ייז. "פורד נגד פרארי" הוא סרט שכזה. 

אז במקום הראשון נמצא "פורד נגד פרארי" עם הכנסות של 31.4 מיליון דולר. מחוץ לארצות הברית קצת פחות התלהבו מהסרט ובסוף השבוע הראשון שלו ההכנסות הכלליות עומדות על 53 מיליון דולר. 

הביקורות המעולות וכנראה שבמידה מסוימת גם מאט דיימון וכריסטיאן בייל, הצליחו להביא אנשים לקולנוע. שזה טוב, בהתחשב בכך שזאת הפעם הראשונה שדיסני משחררת סרט של פוקס שלא מתרסק לחתיכות.

אבל, וזה אבל רציני – לסרט בכל זאת יש תקציב של 100 מיליון דולר שהוא יתקשה לכסות. אני מאמינה שהוא יצליח, גם משבוע לשבוע וגם כי מדברים עליו בתור מועמד לאוסקר ומועמדויות וזכיות תמיד משפרות את ההכנסות של סרטים. זה אומר שהסרט צריך לקוות שהוא נמצא במירוץ מכוניות ארוך טווח – אחרת הוא יסיים את חייו בצד השלילי של המשוואה. 

במקום השני "הקרב על מידויי" סיים את ההפתעות שלו והכניס רק 8.5 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. ירידה של 52.5 אחוזים הייתה יכולה להיות ירידה סבירה אם ההכנסות של סוף השבוע היו באמת סבירות ולא רק כותרת נחמדה. 

הסרט החדש הגדול האחר של השבוע, "המלאכיות של צ'ארלי", הגיע למקום השלישי עם 8.3 מיליון דולר, אחת הפתיחות הגרועות ביותר לסרט אקשן בשנים האחרונות. בשאר העולם נתנו לסרט קצת יותר צ'אנס וההכנסות הכלליות שלו עומדות על 27 מיליון דולר, וזה אחרי שהתחלתי את המשפט באופן חיובי, כן? בכלליות מדובר במקרה די נורא בכל קנה מידה. מכיוון שהשם של אליזבת' בנקס שכתבה, ביימה, הפיקה ושיחקה בסרט הוא זה שמוביל אותו, כנראה שהיא תסבול בגללו הכי הרבה, אבל היא מצידה צייצה שהיא גאה בכישלון שלה.

במקום הרביעי, באופן מפתיע, "משחקים באש" מחזיק מעמד יפה בסוף השבוע השני שלו עם עוד 8 מיליון דולר. ירידה של 34.5 אחוזים בלבד מסוף השבוע הקודם שזאת ירידה ממש יפה לסרט קומדיה מטופש והירידה הכי קטנה בטופ 10. זה במיוחד אמור לעודד אותו כי מחוץ לארצות הברית הסרט הזה לא מעניין אף אחד וההכנסות שלו משאר העולם עומדות על 4.5 מיליון דולר לעומת 25 מיליון בארצות הברית.

מתחתיו, "חיים שלי" מתחיל להרגיש את כריסמס מתקרב עם הכנסות של עוד 6.4 מיליון דולר. ירידה של 43.2 אחוזים – ירידה חביבה ביותר לקומדיה רומנטית מטופשת. 

במקום השישי "דוקטור סליפ" מתרסק לו בסוף השבוע השני שלו עם הכנסות של 6 מיליון דולר בלבד. בהתחשב בסרטים שמעליו זה עוד יותר מביך. הסרט הכניס עד כה 53 מיליון דולר והוא יכול רק לחלום על ההכנסות של "זה".

עוד סרט חדש שמצליח אפילו פחות מ"צ'ארלי" הוא "השקרן הטוב" שנמצא במקום השביעי ומוכיח שאנשים לא ממש מעוניינים במותחנים קטנים בימינו. הסרט הכניס רק 5.6 מיליון דולר. גם השמות המעניינים של איאן מק'קלן והלן מירן לא הספיקו כדי לגרום להרבה אנשים לבזבז כסף וזמן על יציאה לקולנוע. מצד שני, מדובר על סרט עם תקציב קטן יחסית (10 מיליון דולר), כך שבסך הכל הוא בסדר. 

במקום השמיני ה"ג'וקר"  ממשיך לצחוק. בארה"ב הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון עוד 5.3 מיליון דולר, אבל זה לא הסיפור העיקרי. הסיפור העיקרי הוא שהסרט הצטרף למועדון המיליארד, וזאת כשהוא הסרט היחיד בעל דירוג R והסרט היחיד עם תקציב של מתחת ל-100 מיליון דולר ברשימה הזאת. לפחות במקרה הזה וורנר יכולים להיות מרוצים מעצמם.

בתחתית הטבלה, אפשר להיפרד מ"מליפיסנט: אדונית הרשע" (שהכניס עוד 4.9 מיליון דולר) ו"הארייט" (שהכניס עוד 4.5 מיליון דולר). "מליפיסינט" הצליח לעשות עד כה בעולם  459 מיליון דולר, שזה לא איום ולא טוב במיוחד. ו"הארייט" כנראה מקווה בינתיים ששמו יצוץ שוב סביב עונת הפרסים.  

בשבוע הבא יוצאים כמה סרטים, אבל יש רק סרט אחד שכולם ידברו עליו: "לשבור את הקרח 2" שימשיך את הרפתקאות אנה, אלזה ואיש השלג החמוד שלהן אולף. על הדרך ייצא גם "יום יפה בשכונה" – סרט ביוגרפי שבו טום הנקס משחק את פרד רוג'רס, אייקון של ילדות (עבור אמריקאים) עם תוכנית חינוכית מצליחה ששודרה קרוב ל-30 שנה בארצות הברית. בסרט, עיתונאי בשם לויד פוגל נשלח לראיין את פרד רוג'רס לכתבת פרופיל באסקוויר למרות שנראה שהוא שונא את כל מה שרוג'רס מסמל. גם אם הסרט לא יצליח בקופות הוא כנראה יזכה את טום הנקס במועמדות לאוסקר. הסרט האחרון שייצא באותו סופ"ש הוא "21 גשרים" בכיכובו של  צ'דוויק בוזמן ("הפנתר השחור" בשבילכם) שנראה כמו עוד  סרט משטרה גנרי. הפעם כאשר שני שוטרים נרצחים, כל 21 הגשרים של מנהטן נסגרים על מנת למצוא את האשמים.