העזרה
The Help

מיסיסיפי בשנות ה-60. עתונאית מתחילה מחליטה לראיין את עוזרות הבית האפרו-אמריקניות שעובדות כעוזרות בית ומטפלות בתנאי ניצול אצל המשפחות הלבנות העשירות של העיירה.

תאריך הפצה בארה"ב: 12/08/2011
תאריך הפצה בישראל: 08/09/2011

23 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סרט טוב

  הוא קצת מפספס מבחינת מידת הזעזוע שניתן לשאוב מהגזענות בעיר בה העלילה מתרחשת. רואים את הדמויות מגיבות לסיפורים, אבל הסיפורים החזקים באמת נשמרים מחוץ למסך. למרות זאת, נהנתי מהסרט ובמיוחד מצוות השחקנים (בעיקר שחקניות) המדהים שלו. כמעט לכל תפקיד נבחרה בדיוק האישה המתאימה בשבילו. אולי רק אמה סטון קצת לא מתאימה, אבל האחרות מפצות על כך.

  • שאלה -

   יש לא מעט חזאי אוסקר שטוענים שהתפקיד של ויולה דייוויס הוא ראשי ושהיא בהחלט יכולה להשיג מועמדות לאוסקר לשחקנית הראשית. אתה מוכן לאשר/להפריך את הטענה?

   • תלוי מה האולפן יחליט

    אין בסרט שחקנית ראשית מובהקת, לפחות מבחינת זמן מסך. מבחינת חשיבות עלילתית, אפשר לומר שהדמויות של אמה סטון, ויולה דיוויס ואוקטביה ספנסר מרכזיות יותר מדמויות אחרות, אבל כל אחת מהן יכולה להחשב גם שחקנית משנה. זה תלוי איך האולפן יחליט להריץ אותן לקראת האוסקר. יכול להיות שיעדיפו להתייחס לאמה סטון כשחקנית ראשית ולדיוויס וספנסר כשחקניות משנה, או שכל השלוש יחשבו שחקניות ראשיות וברייס דאלאס הווארד, ג'סיקה צ'סטיין וסיסי ספייסק יחשבו שחקניות משנה (מה שיותר מתאים מבחינת העלילה). כנראה שמה שיקבע זה התחושה של האולפנים איפה יש סיכוי טוב יותר לזכות, או לפחות למועמדות.

    • מה לדעתך האולפן צריך לעשות?

     ציבוקא

     אני חושב שכרגע יש לויולה דייויס יותר סיכוי לקבל מועמדות (ולזכות?) כשחקנית משנה מאשר כשחקנית ראשית. בטח ובטח לאוקטביה. שתיהן היו מצוינות אבל צריך לחשוב על מה שחברי האקדמיה יצביעו ואני חושב שהן כן יקבלו מועמדות אם הן ישלחו לקטגוריית המשנה מאשר לקטגוריה הראשית.

     ואמה סטון לא רלוונטית גם ככה, מועמדות שלה תהיה הפתעה ענקית לדעתי.

     • לדעתי, שחקנית ראשית צריכה להתמודד כראשית

      אם לחשוב כמו ראש אולפן שרוצה שהסרט שלו יביא אוסקר, ויולה דיוויס צריכה להיות מועמדת כשחקנית משנה. הדומיננטיות היחסית של הדמות שלה אמורה לעזור בקטגוריה שבאופן מסורתי, מושכת הופעות פחות בולטות. נכון לעכשיו, התחרות היחידה שלה כשחקנית משנה, תהיה קירה נייטלי ב"שיטה מסוכנת".
      עם זאת, הנטיה של חזאי האוסקר כרגע היא למקם את ויולה דיוויס כשחקנית ראשית (שם התחרות תהיה קשה יותר) ואת אוקטביה ספנסר כשחקנית משנה. לדעתי, שתיהן יכולות להיחשב ראשיות, אבל קשה להאמין שהאולפן יריץ אותן ככה. לפחות אחת מהן תשווק כנראה כשחקנית משנה.

      • אני חשבתי שהיא דמות ראשית בערך עד חצי הסרט

       ציבוקא

       אבל אז היא "נדחפת" להיות משנית בערך אחרי החצי השני.

       אני לא חושב שקירה תקבל מועמדות על ADM, אני בכלל חושב שמבחינה אוסקרית הסרט יאכזב בקטגוריות הראשיות.

 2. מבחינתי, עד כה מדובר בסרט הטוב ביותר של 2011

  ציבוקא

  הסרט הכי טוב של 2011 עד כה, לא פחות. סרט קורע לב ומרגש עם סיפורים שנראו ונשמעו כה אמיתיים, כה כנים, כה גורמים לעיניים לדמוע (הייתי בערך חצי מהסרט עם דמעות בעיניים. הייתי עם עוד 2 ידידות וחבר של אחת מהן ושלושתם בכו).

  המשחק של כל צוות השחקניות פשוט אדיר ואני כל כך מצפה שחלקן יקבלו מועמדויות לאוסקר הקרוב, במיוחד ויולה דייויס המדהימה ואוקטביה ספנסר – שתי שחקניות מצוינות שהיוו ניגוד מצוין לדמויות הלבנות בסרט (שבעצמן היו כתובות ומבוצעות בדרך הטובה ביותר על ידי הקאסט כולו).

  סרט מרגש, אמיתי, מזעזע בסיפוריו בחלקו וגם אם מעט קיטשי לפעמים והא שווה כל רגע. הוא מצליח לשבור את הלב (במובן הטוב של השבירה), לגרום למחשבה על מהי גזענות ובעיקר להיות סרט מעולה ואחד הטובים שראיתי מזה ה-מ-ו-ן זמן. גורם לי לחשק לצפות בו פעם נוספת.

 3. תגובה שמכילה ספוילר מאת Veritas
 4. מיכל

  קיטש אמריקאי איום.
  לכו ל"פינה".

  • ללכת לפינה? מה, אנחנו בעונש?

   !אמוטיקון של קרש שלא קיים בגרסה הזו של האתר!

  • צפונית

   האם מה שעושה סרט לטוב אם הוא אפל עם סוף טרגי עד שבא למות ?! נכון הוא מלא קלישאות, אבל הוא כל כך חינני והשחקנים מקסימים במיוחד ריאן גוסלינג שזה מה שגורם לסרט להיות ככ מהנה ! אני בטוחה שנהנית הרבה יותר לראות את בלו ולנטיין , אבל לפעמים צריך קצת אופטימיות בחיים

   • מצטערת טעות שלי !

    צפונית

    הכוונה כמובן הייתה לטיפש , מטורף , מאוהב

 5. האם אפשר להתאהב באמה סטון גם אחרי צפייה בסרט הזה?

  האסתטיקה של החבובות

  (ל"ת)

  • לא, היא מכוערת

   אדם קלין אורון

   זאת אומרת, כל הזמן אומרים בסרט שהדמות שלה מוגדרת על ידי זה שהיא מכוערת, אז זה בטח נכון.

   • אתה רציני? זאת שבירה של הטייפקאסט או מה?

    האסתטיקה של החבובות

    (ל"ת)

    • לא, זו התעלמות מהדמות הספרותית

     אדם קלין אורון

     הרי לא יכול להיות שהוליווד אשכרה תשים שחקנית שהיא פחות-מיפה-מאוד לתפקיד ראשי.

     • וראה הדיון במסך המפוצל

      האסתטיקה של החבובות

      (ל"ת)

     • היא אמורה להיות לא יפה

      ובאמת, ביחס לשחקניות הלבנות הצעירות האחרות בסרט, היא לא יפה וזוהרת ומטופחת. אלא שהיא עדיין נראית כמו אמה סטון וללא איפור מכער, קשה להתייחס אליה כאל מישהי שמתקשה למצוא בן זוג. בסרט קצת עקפו את זה כששמו פחות דגש על המראה ויותר על זה שהיא לא נשואה פלוס בגיל צעיר, כי היא למדה בקולג', בניגוד לשאר בנות גילה שנשארו בג'קסון והתחתנו אחרי התיכון.

   • זה באמת היה מטופש לחלוטין.

    לכל הפחות אפשר היה לאפר אותה פחות טוב, או משהו.

 6. בהחלט הסרט הכי מרגש שראיתי מאז תחילת השנה

  אני לא טיפוס שבוכה בקלות בסרטים, והפעם זלגה דמעה יותר מפעמיים.
  אני מקווה כי מישהו מהמעורבים יהיה מועמד לאוסקר.

  • מש"א!

   ציבוקא

   (ל"ת)

 7. גרוע

  אי

  סרט בנות שהוא כמעט בלתי ניתן לצפייה ע"י המין השני. סרט אובר-דרמטי בצורה לא יפה לעין או לאוזניים (משפטים בתסריט שחוזרים בלי סוף!), הן מבחינה סיפורית והן מבחינת תצוגות משחק מוגזמות וקריקטוריות מחלק נכבד מהשחקנים. רק ויולה דייויס איכשהו מצליחה להציג משחק מדויק, למרות לא מעט שורות מזעזעות וקיטשיות שגם לדמותה נתנו. לרגע חשבתי שנקלעתי לאיזו טלנובלה נחותה.. יוצרי הסרט באמת חשבו שעם אובר-דרמטיזציה של הצגת הסיפור הם יצליחו לזעזע, במיוחד כשאין מספיק כלים קולנועיים חזקים (כמו תסריט מכובד, צילום נעים לעין וכו')? איפה הסרט הזה ואיפה הגזענות המקוממת שמוצגת בעדינות מטרידה ומעוררת הרבה יותר מחשבות כמו שמוצגת בסדרות כמו "מד מן"?

 8. לגמרי לא מצליח לייצג את הספר

  כאן מעיין

  הרגשתי כאילו אני צופה בסרט ממש טוב, רק חבל שהרבה מהסצנות חתוכות באמצע. ארועים גדולים וחשובים עובדו ואפילו "נחתכו" לדקה וחצי והוצגו באופן ממש שולי, ודברים שלקח להם המון זמן להתגלות בספר, התגלו בתוך שניות. ההרגשה שלי הייתה שהיה ממש פספוס.

  המשחק היה מעולה, בזה אין ספק, אבל קווי העלילה השונים היו פשוט לא מספקים והיו המון פעמים שחשבתי "אם לא הייתי קוראת את הספר, לא הייתי מבינה כלום" או "טוב שקראתי את הספר, כי זה היה מאד לא ברור".
  אני יודעת שכמעט בלתי אפשרי לעבד ספר לסרט, ופה למעשה נשאלת השאלה: האם בכל מחיר? כשאנו מדברים על סדרת ספרים, אולי המצב קל יותר ויש מקום ליותר "חופש". אבל בספר עם כל כך הרבה דמויות ראשיות, כשלכל אחת מהן יש את הסיפור הייחודי לה ועולמה הפרטי שלה, אני לא יודעת כמה זה חכם להפוך את זה לסרט של שעתיים וחצי.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)