הופעת השנה של עין הדג 2016

סקר אחרון לסיכום הסיכומים: בחרו השחקן/ית שהיו הגדולים מכולם השנה

אז אחרי שהוחלט בצדק רב ש"לה לה לנד" הוא סרט השנה של גולשי עין הדג, נשאר עוד סיכום אחד לעשות לפני שעוברים הלאה: הופעת השנה.

כתמיד, "הופעת השנה" היא הופעתו/ה של שחקן או שחקנית בסרט מסוים השנה. לפרס לא קוראים "השחקן הטוב ביותר" כי הופעה היא לא רק משחק; זה קשור גם לבימוי, תסריט ואפילו איפור – כל מה שגרם לשחקנית הזאת או לשחקן הזה, בתפקיד הזה, להיות יותר מרשימים מכל אחד אחר השנה. המועמדים הם העשרה שקיבלו את מרבית הקולות בסקר המקדים, והם:

הופעת השנה של עין הדג לשנת 2016:

  • ריאן ריינולדס, "דדפול" (22%, 178 קולות)
  • ברי לארסון, "חדר" (18%, 144 קולות)
  • ג'ון גודמן, "דרך קלוברפילד 10" (10%, 82 קולות)
  • אמה סטון, "לה לה לנד" (10%, 80 קולות)
  • קייסי אפלק, "מנצ'סטר ליד הים" (8%, 66 קולות)
  • סטיב קארל, "מכונת הכסף" (8%, 65 קולות)
  • לאונרדו דיקפריו, "האיש שנולד מחדש" (7%, 57 קולות)
  • ג'ייקוב טרמבלי, "חדר" (7%, 56 קולות)
  • איימי אדמס, "המפגש" (7%, 55 קולות)
  • פול דיינו, "איש האולר" (4%, 31 קולות)

מס' מצביעים: 814

Loading ... Loading ...

אחרי העשיריה המובילה מדורגים בסקר המוקדמות:

11. ריאן גוסלינג, "לה לה לנד"
12. ויגו מורטנסן, "קפטן פנטסטיק"
13. סמואל ל. ג'קסון, "שמונת השנואים"
14. ריאן גוסלינג, "בלשים בע"מ"
15 .איזבל הופר, "היא"
16. מרגו רובי, "יחידת המתאבדים"
17. ג'ניפר ג'ייסון לי, "שמונת השנואים"
18. נועה קולר, "לעבור את הקיר"
19. ג'ונה היל, "כלבי מלחמה"
20. סילבסטר סטאלון, "קריד"

שלוש נשים ושבעה גברים מרכיבים את העשיריה השנה, וגם בעשיריה השניה יש רוב גברי (6/4). 173 הופעות קיבלו קולות. מספר הסרטים שמתוכם לקוחות ההופעות האלה קטן בהרבה, כיוון שהרבה סרטים קיבלו קולת על יותר מהופעה אחת מתוכן. השיאנים הם "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים" ו"שמונת השנואים" – שש הופעות מתוך כל אחד מהם קיבלו קולות.

בדרך כלל, סרטים עם הופעות טובות הם סרטים טובים, וזה נכון גם הפעם: שבע מתוך ההופעות בעשיריה הן מתוך סרטים שהופיעו גם בעשיריה הגדולה של "סרט השנה". אבל לכלל הזה יש יוצא דופן בולט השנה: מרגו רובי בתפקיד הארלי קווין ב"יחידת המתאבדים": זה מקרה נדיר מאוד של הופעה שהגיעה למקום גבוה בדירוג, למרות שהסרט ממנו היא לקוחה נחשב לגרוע מאוד – הוא דורג באחד משני המקומות האחרונים השנה. אני מאמין שאותה הופעה בדיוק, בלי שום שינוי, היתה נכנסת בקלות לעשיריה הגדולה אילו הסרט שמסביבה היה טוב יותר.

עבור שישה מבין המועמדים, זו הפעם הראשונה בה הם נכנסים לעשירית ההופעות של עין הדג. איימי אדמס, קייסי אפלק ואמה סטון נכנסים לעשיריה בפעם השניה. לאונרדו דיקפריו עושה היסטוריה קטנה, כשנכנס לעשירית ההופעות השנתית בפעם השישית, ובכך משווה את השיא של ג'וני דפ. עם זאת, בדומה למצבו של לאונרדו באוסקר עד לא מזמן, למרות כל המועמדויות שלו, הוא מעולם לא זכה.

כמה הופעות שקיבלו קולות בטעות: אליסון ברי על "חדר" (גם אני התבלבלתי), חואקין פניקס על "היא" (בחירה מוצדקת לחלוטין, אבל הסרט הלא נכון), לאונרדו דיקפריו על "האיש שידע אינסוף" (הוא לא ידע אינסוף. הוא בסך הכל נולד מחדש), וריאן גוסלינג, שבנוסף להופעותיו המוצלחות ב"לה לה לנד" ו"בלשים בע"מ" קיבל יותר מקול אחד על הופעתו ב"דדפול".