מה נשתנה? הסרט הטוב ביותר של 2003

בואו לבחור מחדש מיהו סרט השנה של 2003 ועוד 2 סרטים אחרים שהם גם סרטי השנה של 2003.

למי שרוצה לדעת מה קורה כאן ואיך – כאן.

בינתיים, נראה שהרבה ומעט מאוד השתנה במקביל – בשני הסקרים הקודמים הזוכים היו אותם זוכים מלפני 16 ו-15 שנה: סרטי "שר הטבעות" (למרות שב2001 היה מדובר בטוויסט, לאחר שבתחילת הסקר היה נראה ש"ממנטו" ינצח). מצד שני, מה שהתגבש כעשרת הסרטים הטובים של כל שנה השתנה. ב-2001, "דוני דארקו" כבש את המקום הרביעי, "אמלי" את המקום השישי, "הארי פוטר ואבן החכמים" את המקום התשיעי ו"הקיסר נפל על הראש" לקח על חודו של קול את המקום העשירי מ"בלתי שביר". "בילי אליוט" ו"מולאן רוז'" שהיו בעשירייה בזמן אמת לא נמצאים במקום רחוק (מקומות 12 ו-13), אבל את זה אי אפשר להגיד לגבי "ג'יי ובוב השקט מכים שנית" שנפל ממקום שישי למקום ה-21, ורק בזכות ההתרסקות של "פיינל פנטסי" למקום האחרון ממקום 13 ניצל מהתואר "הנפילה המביכה ביותר".

הסקר של 2002 עדיין פתוח, ולכן יכול שהוא ישתנה עוד קצת עד שייסגר ברביעי בחצות אבל גם עליו אפשר להסיק כמה מסקנות – את המקום הרביעי והחמישי לקחו "הפסנתרן" (שלא היה בסקר הקודם ההוא בכלל, למרות שהיה כשיר) ו"אושן 11", כאשר "ספיידרמן" נמצא במקום השביעי, ובמקום העשירי כרגע נמצא "בלאק הוק דאון".  מבין הסרטים שהודחו מהעשירייה – "דבר אליה" במצב הטוב ביותר, במקום ה-13. "עידן הקרח" נפל למקום ה-17, "כנפיים שבורות" במקום ה-20 ו"מלחמת הכוכבים פרק 2" הידרדר למקום ה-24. לא נראה לי שמישהו בוכה יותר מדי בעקבות המפלה הזאת.

 ב-2003 בזמן אמת, "שר הטבעות" שוב פעם שלט בסקר ביד רמה, הפעם עם החלק האחרון של הטרילוגיה – "שיבת המלך". את המקום השני בסקר תפס "להרוג את ביל – פרק 1", ובפער של כמעט תשעים קולות ממנו נמצא במקום השלישי "שודדי הקאריביים" הראשון, כששודדי הקאריביים וג'וני דפ עדיין היו משהו שאנשים התלהבו ממנו כשהם ראו אותו בקולנוע. אחריהם במה שהוא פרקטית תיקו נמצאים סרטי האנימציה "המסע המופלא"  (שטכנית, מוביל בקול) ו"מוצאים את נמו". את העשירייה סוגרים "השעה ה-25", "אקס-מן 2", "אדפטיישן", "שיקגו" ו"תפוס אותי אם תוכל" . אל העשירייה הזאת הוספנו את 16 הסרטים שקיבלו יותר מעשר הצבעות באותה השנה (תזכורת: ב-2003 ההצבעה עדיין הייתה בחירה של חמישה סרטים אהובים ולא דירוגי אהבתי/לא אהבתי), ואל 26 הסרטים האלה הוספנו שלושה סרטים שיצאו באותה השנה ("28 יום אחרי", "8 מייל" ו"אהבה זה כל הסיפור") וסרט אחד שלא יצא באותה השנה בארץ אלא רק בארץ המוצא שלו ("זיכרונות מרצח").

האם סדרת שר הטבעות תצליח שוב פעם לנצח ולהשלים שלושה ניצחונות מתוך שלושה? או שאולי ג'ק ספארו והכלה התחזקו במעמדם מאז ויכולים לנצח אותם? בואו נגלה.

ברטרוספקטיבה, מה הסרט הכי טוב של 2003?

מס' מצביעים: 620

Loading ... Loading ...