עדכון פרסים: גם השחקנים עם ארגו

אחרי ש"ארגו" קיבל את הפרסים מהמפיקים והשחקנים, האם "לינקולן" כבר לא מוביל?

אתמול אלה היו המפיקים, ועכשיו גם גילדת השחקנים, SAG, הולכת באותו הכיוון. אלה הם הזוכים בפרסי גילדת השחקנים שחולקו לפנות בוקר:

שחקן ראשי: דניאל דיי-לואיס, "לינקולן"
שחקנית ראשית: ג'ניפר לורנס, "אופטימיות היא שם המשחק"
שחקן משנה: טומי לי ג'ונס, "לינקולן"
שחקנית משנה: אן האתוויי, "עלובי החיים"

ואלה, אם לא יהיו הפתעות גדולות, יהיו גם הזוכים באוסקר בקטגוריות האלה. אין כאן הפתעות, כולם נחשבו למובילים עוד קודם, והזכיה הזאת קובעת גם את האוסקר כמעט כעובדה. הקטגוריה היחידה שבה מהפך נראה עוד אפשרי היא קטגורית השחקנית, שבה אולי יש צ'אנס לג'סיקה צ'אסטיין לקחת מג'ניפר לורנס את הפרס, כדי ש"כוננות עם שחר" בכל זאת יקבל משהו. אבל לא הייתי בונה על זה.

אבל הפרס המעניין יותר הוא הפרס הגדול של האירוע:

צוות השחקנים הטוב ביותר: "ארגו"

רגע, רגע. "לינקולן" זכה בשני פרסי משחק, והיה מועמד בקטגוריה נוספת. "אופטימיות" היה מועמד לשחקן ושחקן משנה, וזכה על שחקנית. ל"ארגו", לעומת זאת, היתה רק מועמדות אחת בקטגוריות האינדיבידואליות – לשחקן המשנה הטוב ביותר. והוא לא זכה בה. אז לפי איזה הגיון יכול להיות לסרט הזה "צוות השחקנים הטוב ביותר"? פשוט: השחקנים לא באמת מצביעים על האנסמבל, הם פשוט מצביעים לסרט שהם הכי אהבו. "הסרט הטוב ביותר", בתכלס.

וזה אומר שגם מבין השחקנים וגם המפיקים, יש רוב שמעדיפים את "ארגו" על "לינקולן". ואפשר בהחלט לטעון שזה מחזיר את "ארגו" למשבצת הסרט המוביל במרוץ לאוסקר, למרות כל הסטטיסטיקות שעובדות לטובת "לינקולן".

רשימת הזוכים המלאה ב-THR