בואו לראות: מרתון הנוסע השמיני

בסינמטק הרצליה, אף אחד לא יכול לשמוע אותך צורח (זה לא באמת נכון, אגב. האקוסטיקה בסינמטק בסדר גמור)

בואו נדבר קצת על קלאסיקה.

סדרת "הנוסע השמיני" – טוב, שני הסרטים הראשונים – היא סוג של נס. "הנוסע השמיני" הראשון ("Alien"), שביים רידלי סקוט הצעיר ב-1979, היה קלאסיקה בתחומו (סרטי אימה עתידניים ואווירתיים), עד כדי כך שעד היום הוא נחשב לאבטיפוס שאותו כולם מחקים. הדבר הנכון לעשות עם סרט כזה הוא לעזוב אותו בשקט ולא לעשות לו סרטי המשך לעולם. אבל אתם יודעים איך זה, ולסרט נוצר המשך: "שובו של הנוסע השמיני" ("Aliens"). לבמאי סרט ההמשך, איזה צעירונצ'יק בשם ג'יימס קמרון, היתה החוצפה להחליף ז'אנר לחלוטין, ובמקום מתח ללכת על אקשן. ואיכשהו, במקום להחריב לגמרי את הסדרה, "שובו של הנוסע השמיני" הפך לקלאסיקה בתחומו (סרטי אקשן עתידניים עם מפלצות), עד כדי כך שעד היום הוא נחשב לאבטיפוס שאותו כולם מחקים.

אלה שני סרטים אדירים. הראשון מפחיד, השני מלהיב ומגניב, ויש שם גם סיגורני וויבר, והדבר הזה עם השיניים. והסצינה של הארוחה. ואפקטים פרקטיים מהמדהימים שנוצרו אי פעם.

(אחרי זה היו גם שלישי, ורביעי, ו"הנוסע השמיני נגד הטורף" ו"פרומתיאוס". אנחנו לא מדברים עליהם. אנחנו לא מדברים עליהם לעולם).

את סרטי "הנוסע השמיני" צריך לראות על מסך גדול – צריך, אבל בדרך כלל אי אפשר, כי זה היה ממש מזמן. אז מה דעתכם על ערב שלם של חייזרי גייגר מבעיתים?

בקיצור: יום חמישי, 26.6, סינמטק הרצליה: מרתון "הנוסע השמיני". זוהי תכנית האירוע:

19:30 הנוסע השמיני (הגירסה הקולנועית המקורית)
21:30 הפסקה
21:45 הרצאה קצרה של דורון פישלר (אני) על תולדות הנוסע, וכמה קטעי בונוס
22:00 הנוסע השמיני 2 (גירסת הבמאי)
24:15 (בערך): סיום ההקרנה

מחיר: 45 ש"ח לחבילה כולה.
לקנות כרטיסים: אפשר פה!
להקרנה אין הגבלת גיל רשמית, אבל שימו לב ש"הנוסע השמיני" הוא סרט מפחיד שכולל אלימות גופנית ולא מומלץ לילדים.


(ורק כדי שתוכלו להתכונן מראש להקרנות עין הדג ביולי-אוגוטס: אתם יכולים לצפות ל"קצה המחר", "הטוב, הרע והמוזר", וטרום-בכורה של "הרוח העולה").