קצרצרים, המהדורה לקשיש

אוי ויי, הם מתחילים לעשות רימייקים לסרטי הניינטיז. קצת על החידושים ל"זכרון גורלי" ו"העורב", וגם סופרמן

אני זקן. זה רשמי. עוד לא התחלתי לצפות ב"ערב חדש", אבל כנראה גם זה יבוא. ההוכחה: בשנה הבאה ייצא רימייק ל"זכרון גורלי". הם מתחילים לעשות רימייקים לסרטים שראיתי ממש בקולנוע – ולא עיבודים אמריקאים לסרטים זרים, אלא פשוט רימייקים מהסוג של "עבר מספיק זמן מאז הסרט ההוא, אז בואו נעשה את זה עוד פעם". לא מאוד הטריד אותי שעשו ריבוט לבאטמן, גיבורי על תמיד מתמחזרים, וגם לא כשיצאו רימייקים ל"ארתור" או "סיוט ברח' אלם" – סרטים שאמנם הייתי בסביבה כשהם יצאו, אבל הייתי קטן מכדי לראות אותם בקולנוע. אבל "זכרון גורלי"? מה, הוא יצא רק הרגע, לא? זה היה רק לפני, אר, 21 שנה. אוי. אוי ויי, אפילו. אני זקן, מותר לי להגיד אוי ויי.

בכל מקרה, תיאור העלילה של "זכרון גורלי" החדש, שיביים לן וייסמן, כל כך לא מזכיר את הסרט המקורי, שלא ברור למה טורחים לקרוא לו רימייק, גם אם שניהם שאבו השראה כללית מאוד מאותו סיפור של פיליפ ק. דיק. אין מאדים ב"זכרון גורלי" החדש, הוא עוסק במאבק בין שתי מעצמות-על בכדור הארץ – יורומריקה וניו שנחאי – ובקולין פארל שמגלה שהוא בעצם מרגל, למרות שהוא לא ידע מזה, ולא בטוח לטובת איזה צד. ג'סיקה ביל עשויה להשתתף, ובריאן קרנסטון יהיה האיש הרע.


עוד רימייק שבדרך: "העורב". לא רעיון נורא בפני עצמו. הבמאי הוא חואן קרלוס פרסנדילו, שביים את "28 שבועות אחרי" המצוין. אבל הליהוק, אר, לא ברור: THR מדווח שאת התפקיד הראשי, זה שהרג את ברנדון לי, יגלם כנראה בראדלי קופר.

בראדלי קופר? בראדלי "בדרך לחתונה עוצרים בוגאס" קופר? היפיוף המרוצה מעצמו? זה שגילם את "פייס" ברימייק של "צוות לעניין", והיה האיש הנכון לתפקיד? בראדלי קופר בן ה-36? הוא זה שאמור לגלם רוקר גותי מיוסר שנרצח אבל חוזר מהמתים כדי לנקום? בראדלי קופר הזה?! שלום!

חדשות הליהוק הגדולות של השבוע קשורות, שוב, לגיבורי-על למיניהם, אז התנצלות מראש בפני כל מי שהנושא נמאס עליו. מייקל שאנון קיבל את תפקיד הנבל הראשי בריבוט של זאק סניידר ל"סופרמן" – וזה גנרל זוד. אותו אחד שהופיע ב"סופרמן" 1 ו-2 של ריצ'רד דונר. ציפיתי שבניסיון להתרחק מהסופרמנים הקודמים יבחרו נבל אחר, אבל זוד הוא בסדר.

לסרט, אגב, לא קוראים "סופרמן". ההודעה הרשמית על הליהוק מכנה את הסרט " Man of Steel", בלי אזכור שמו המפורש של סופרמן – כנראה על משקל "האביר האפל".


גיבור על אחר: "דדפול" עדיין חי (קשה מאוד להרוג אותו). אחד מבין הרבה סרטי אקס-מן מתוכננים, היתה סיבה טובה לחשוד שהוא ננטש, בדיוק כמו "אקס-מן המקור: מגניטו". בעיקר אחרי שריאן ריינולדס קיבל את תפקיד גרין לנטרן, וקצת מוזר שאותו אדם יהיה שני גיבורי על שונים. אז מתברר שהסרט עוד חי, והוא קיבל בתור במאי את טים מילר, איש אפקטים מיוחדים שזה הסרט הראשון שלו בתפקיד. כל במאי ותיק היה פעם במאי מתחיל, אבל עדיין, כשסרטים כאלה מקבלים לאחרונה במאים ותיקים, מוערכים או לפחות בעלי הרבה ניסיון, העובדה שאת הסרט הזה קיבל טירון מעידה אולי שפוקס לא מתייחסים אליו בשיא הרצינות.


זה היה חייב להגיע: גם סדרת ספרי הדרקונים של אן מק'קאפרי תקבל עיבוד לקולנוע. כנראה. דייויד הייטר, תסריטאי ביום ושחקן-קול בלילה שידוע בעיקר בזכות העבודה על שני סרטי "אקס-מן" הראשונים ו"השומרים" והעובדה שהוא קולו של סוליד סנייק, נשכר לכתוב את העיבוד ל"Dragonriders of Pern". אף פעם לא קראתי את הספרים האלה, אבל בהקשר קולנועי, למרות הדרקונים בכל מקום, הם נשמעים כמו יותר "אווטאר" מ"שר הטבעות" – ואולי זאת הסיבה שהם מתחילים לזוז עכשיו, ולא בגל הפנטזיה של העשור הקודם.


דניאל, אמה ורופרט מתחילים להתרגל לעידן שאחרי הארי פוטר. טיזר ראשון שוחרר ל"האישה בשחור", הסרט הראשון של דניאל רדקליף פוסט-פוטר. הטיזר לא אומר הרבה חוץ מ"זה סרט אימה", אבל עשוי לא רע.

היילי סטיינפלד ("אומץ אמיתי") נכנסה לתפקיד זאת שמציעים לה הכל. דיסני כבר תפרה לה סרט משלה, היא היתה בין המועמדות להיכנס ל"משחקי הרעב", ועכשיו היא גם אמורה להיות היפהפיה הנרדמת בגירסה המעודכנת המתחייבת (כי הרי לא חשבתם שזה ייפסק בכיפה אדומה, שלגיה, היפה והחיה ועמי ותמי), וגם יוליה בגירסה המיליון של "רומיאו ויוליה", שעושה במאי איטלקי בעל השם הבלתי סביר קרלו קרלי.