הצביעו והשפיעו: טופס האוסקר של עין הדג 2022

בואו להראות לחברי האקדמיה איך עושים את זה נכון.

אנחנו כבר עושים את זה כבר שלוש שנים, אבל בכל זאת אבהיר שוב, ליתר בטחון – זהו לא "הכה את האוסקר". הוא יגיע יותר קרוב לאוסקר (בערך שבוע לפני הטקס), זה משהו אחר. למי שכבר יודע במה מדובר – הטופס הוא למטה או כאן.


עונת האוסקר מתנהלת לה בעצלתיים ועם כמה סימני שאלה: הפרס הראשי נראה בדרכו ל"כוחו של הכלב", אבל בכל זאת עדיין לא היה לו איזה ניצחון סוחף חד משמעי שמבטיח לו את הפרס. עד שחברי האקדמיה יצביעו, אנחנו בינתיים ננסה להקדים תרופה לבחירות שלהם וגם השנה אנחנו ננסה להראות להם איך לעשות את זה נכון.

מה שקורה כאן בעצם הוא הדמיה של טופס האקדמיה: אומנם צמצמנו את מספר הקטגוריות בהצבעה ל-10 בלבד (4 קטגוריות המשחק, 2 קטגוריות התסריט, קטגוריית סרט האנימציה, ופרסי הבימוי, צילום וסרט) אבל חוץ מזה הטופס שלנו ושלהם עובד בדיוק באותה הצורה. שימו לב שאתם לא מתבקשים לנחש מה האקדמיה תצביע. שוב, "הכה את האוסקר" יבוא אחר כך. כרגע תבחרו במי שאתם מאמינים שהוא הכי טוב, לא מי שאחרים חושבים הוא הכי טוב.

תשובות לשאלות מתבקשות:

האם אני חייב/ת להצביע לכל הקטגוריות?  לא. פרט לשאלת הכינוי/שם שלכם, אף שאלה אינה חובה. אתם יכולים להצביע בכל הקטגוריות פרט לתסריט המעובד, או להצביע רק לקטגוריית הצילום ולא יותר. אף אחד לא משגיח עליכם.

האם אני חייב /ת לראות את כל הסרטים כדי להצביע? כמו באקדמיה, גם כאן – איכשהו, לא. זה יהיה נחמד אם לא תצביעו בקטגוריה שלא ראיתם בה לפחות את רוב המועמדים ותדלגו לקטגוריה הבאה – אבל גם שם וגם כאן, אין דרך לעקוב אחרי זה. תעשו מה שאתם חושבים לנכון.

היי, מה קורה בקטגוריית הסרט הטוב ביותר? מה זה?  ההצבעה בקטגוריית הסרט קצת יותר מסובכת. עקרונית, במקום הצבעה פשוטה בסקר אתם צריכים למקם את שמונת המועמדים בסדר העדיפויות שלכם ממקום ראשון ועד מקום עשירי. יש הסבר יותר מפורט במסמך למטה כשמגיעים לקטגוריה, ומי שרוצה לקרוא על השיטה ואיך היא עובדת מוזמן לקרוא כאן.

תגיד, מי זכה בטופס האוסקר של עין הדג בשנים הקודמות? שאלה טובה, שבדיוק בשבילה הקמנו את דף זוכי העבר בטופס.

עד מתי ניתן להצביע? יהיו לכם שבועיים להצביע – עד ללילה של יום שבת (ה-19 במרץ). אם יהיו בקשות להארכה בגלל ש"הנהגת של מר יוסוקה" יקדים את ההפצה שלו או משהו – נשקול את הנושא.

אם יש עוד שאלות, בעיות או תיקונים – מוזמנים להגיד בתגובות. וכמובן מוזמנים לשתף במה בחרתם ולמה. בהצלחה לכולנו!