דוח קופות שבורות, 10.3.2019: קפטן מארוול ממריאה

קפטן מארוול מוכיחה שסרטים של מארוול מכניסים בוכטות של כסף גם אם מככבת בהם, רחמנא לצלן, אישה.

בחוץ אומנם עדיין קריר אבל מארוול הביאה את הקיץ לקופות. מרץ זה לא בדיוק עונת שוברי הקופות אבל המספרים שקפטן מארוול מביאה איתה מחממים את הלב של הוליווד ושל אוהדי חברת הסרטים.

במקום הראשון נמצא "הדרקון הראשון של- סתם, נו, ברור ש"קפטן מארוול" נמצא במקום הראשון השבוע. הסרט הוא סיפור המקור של קרול דנברס הלו היא קפטן מארוול, אשר מתרחש בשנות ה-90 על רקע המלחמה בין הקרי לסקרולס. הסרט פתח בארצות הברית עם 153 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון. פתיחה מרשימה ביותר, והיא הפתיחה השביעית הכי גדולה ביותר של סרט מארוול (מתוך כל ה-21) אחרי כל סרטי הנוקמים, "קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים" (הידוע גם בשמו: "הנוקמים 2.5"), "הפנתר השחור" ו-"איירון מן 3".

הסרט נהנה מכך שהוא עלה בכל העולם כמעט באותו היום ולכן אפשר לדבר על ההכנסות העולמיות המרשימות שלו שעומדות על 456 מיליון דולר. זאת הפתיחה השישית בגודלה בכל העולם לסרט, מה שמלמד שמחוץ לארצות הברית יש עוד מדינה שבה מתחילים ממש לאהוב את מארוול – סין. שם הסרט פתח עם הכנסות של 89 מיליון דולר בסוף שבוע האחרון – הפתיחה השלישית בגודלה לסרט של מארוול בסין אחרי "הנוקמים: מלחמת האינסוף" ו-"קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים".

בהתחשב בכך שהסרט הכניס כמעט חצי מיליארד בסוף שבוע אחד, לא משנה כמה ההכנסות שלו ירדו בסוף שבוע הבא, זה כמעט בטוח שהסרט יכנס למועדון המיליארד דולר. הישג מרשים לסרט אוריג'ן, והישג מרשים למארוול – בייחוד מכיוון ששאלת הביצועים של הסרט עמדה בסימן שאלה כבד סביב הפרסום השלילי שהיה סביב הסרט בכל מיני מקומות באינטרנט, אבל נראה לבסוף שהיה מדובר בבועה אינטרנטית קטנה ולא בתנועה משמועתית. או לחלופין, שלמארוול יש קהל מעריצים נאמן מאוד שיגיע לכמעט כל סרט של מארוול, במיוחד לכזה עם השם של החברה בתוכו ושמוביל ישירות לסרט של נוקמים. אסטרטגיה דומה שתרמה גם להצלחה של "הפנתר השחור". מהחוויה שלי מסרטי מארוול בקולנוע אני יכולה להגיד שמארוול זאת מסיבה שהמעריצים לא רוצים לפספס, ולא משנה אם מכבב בסרט אישה, גבר או דביבון.

ואחרי החגיגה הזאת, שאר הטבלה מחווירה לעומת המספרים האלה.

במקום השני נמצא "הדרקון הראשון שלי: העולם הנסתר" – היקאפ והדרקון שלו מנסים להחזיק מעמד ומצליחים בעיקר מחוץ לארצות הברית. בארצות הברית הוא הכניס עד כה 119 מיליון דולר (14 מתוכם בסופ"ש האחרון), שזה סכום לא מרשים במיוחד למה שאמור להיות שובר קופות, אבל בשאר העולם הסרט הרוויח עוד 317 מיליון דולר, כך שפלופ זה לא. אנחנו נזכה לראות את הסרט רק מסוף השבוע הקרוב, ונדע אם הבערך-הצלחה שלו מוצדקת או לא.

במקום השלישי נמצא "A Madea Family Funeral" . מדיאה בסרט אומנם מתעסקת בלוויה, אבל לבמאי טיילר פרי יש בהחלט סיבה למסיבה – הסרט הרוויח בסוף השבוע האחרון בארצות הברית 12.4 מיליון דולר והוא בדרך להיות אחד מהסרטים היותר רווחיים בסדרה. בהחלט פרידה מכובדת מהמותג.

מפה הטבלה מוכרת בשמות מכובדים שמנסים למזער הפסדים – במקום הרביעי נשאר "סרט לגו 2", שסבל מהירידה הקטנה ביותר בעשירייה העליונה השבוע – 41 אחוזים שהם 3.8 מיליון דולר. אחריו יש את "אליטה: מלאך קרב", שהרוויח בסוף השבוע האחרון שלו 3.2 מיליון דולר בארצות הברית. ההכנסות העולמיות של הסרט עומדות על 382 מיליון דולר, שזה סכום נחמד אבל בינתיים נראה שסרט ההמשך נראה רחוק יותר ויותר.

במקום השישי נשאר "הספר הירוק". אני לא יודעת אם הזכייה באוסקר בסרט הטוב ביותר או הסרט עצמו הם אלה שתורמים לכוח ההישארות העצום של הסרט הקופות, אבל אי אפשר להתכחש לזה. הוא הכניס בסוף השבוע האחרון עוד 2.5 מיליון דולר בקופות וההכנסות העולמיות שלו עומדות על 242 מיליון דולר. סכום יפה בסופו של דבר לסרט אוסקר קטן.

במקום השביעי והתשיעי "כמה רומנטי" ו-"להילחם עם המשפחה שלי" עדיין אתנו והם הכניסו עוד 2.2 מיליון דולרו-2.1 מיליון דולר (בהתאמה) בסוף שבוע האחרון. מספרים לא רעים לסרטים קטנים שנמצאים על המסכים כבר ארבע שבועות.

"גרטה", באופן די מפתיע, נשאר במקום השמיני. מותחן האימה הזה בכיכובן של גרייס מורץ ואיזבל הופר לא זכה לתהודה או הייפ, וציפיתי שהשבוע הוא כבר לא יהיה איתנו אבל הנה הוא – שוב במקום השמיני, בדיוק כמו בשבוע שעבר. הסרט הכניס בסוף השבוע האחרון 2.1 מיליון דולר.

ואם "גרטה" היה מפתיע אז במקום העשירי נמצאת ההפתעה אפילו עוד יותר גדולה – הסרט הדוקומנטרי "אפולו 11". הסרט, שהתרחב במעט ומוקרן עכשיו על 405 מסכי קולנוע (לצורך השוואה – "קפטן מארוול" מוקרן על מעל 4,000 מסכי קולנוע), והדבר עזר לו להכניס עוד 1.2 מיליון דולר, כי מי לא רוצה לראות את הנחיתה על הירח ב-IMAX.

בסוף שבוע הבא יוצאים שלושה סרטים קטנים: "Five Feet Apart" – הסרט שרוצה להיות "אשמת הכוכבים" הבא, רק שהכוכבים בסרט הזה מתמודדים עם סיסטיק פיברוזיס במקום סרטן; " פלא של פארק" – סרט אנימציה על ילדה יתומה המוצאת פרק שעשועים קסום; ו"מדינה שבויה" – סרט מדע בדיוני, שבו כל העולם נכבש על ידי חייזרים שמביאים סוג של אחדות לאנושות. הסרט המתמקד בשיקגו, ואנשים שמשתפים פעולה או מתנגדים לחייזרים והוא בוים על ידי רופרט וויאט, הבמאי של הסרט הראשון בטרילוגית "כוכב הקופים" החדשה.


ולענייני מכסחי קופות –

אף אחד מהמנחשים שבוע שעבר לא קלע בול לסכום ש"קפטן מארוול" יכניס אבל שניים (cirbolit ו- RogueRanger) היו הכי קרובים עם ניחוש של 150 – כלומר, פספוס של 3 מיליון דולר בסך הכל. אבל אנחנו שאלנו לא רק על "קפטן מארוול", אלא גם על "אליטה" ו"הדרקון הראשון שלי 3", וכאן העניינים מסתבכים.

"הדרקון הראשון שלי" הכניס 14.6 מיליון דולר. אף אחד לא דייק, אבל הכי קרוב היה The Bionic Redneck עם ניחוש של 15, וצ'והן מו ויחמור פרסי עם ניחוש של 14. "אליטה" הרוויח 3, וגם כאן אף אחד לא דייק אבל הפספוס היה רק ב0.2 – אבי3, קול רם, נמרוד, yuli ו-pug כולם ניחשו שהסרט יכניס 3 מיליון דולר.

אז בשכלול של כל שלושת הסרטים, RougeRanger זוכה במקום הראשון עם ניחושים של 150, 17 ו-4.5 מיליון דולר, בהתאמה. אבל את המקום השני חוטף ל-cirbolit המשתמש three, שאולי לא היה מקום ראשון באף דיוק אבל עם ניחושים של 149, 11 ו-4 היה מקום שני מספיק פעמים כדי להיות המקום השני במכסחי הקופות בכולל.

שני המשתמשים זוכים בכרטיסי טרום בכורה ל"אנחנו" בסינמטק הרצליה, שתתקיים ביום רביעי הבא (20.3) בשעה 21:00. מייל נשלח על מנת ליצור איתם קשר. ברכות לזוכים, ולמי שהתבאס שהוא לא יכול להשיג כרטיסים – היי, תמיד אפשר פשוט לקנות אותם כאן.