דוח קופות שבורות, 21.7.2019: שואגים כל הדרך לבנק

דיסני לא צריכים מוטו כדי לדעת שאין להם ממה לדאוג.

הקיץ הזה ממשיך להיות הקיץ של דיסני ולכן אין ממש הפתעה בעובדה ש"מלך האריות" פתח במקום הראשון עם 191 מיליון דולר בארצות הברית. סכום שהוא בדיוק בטווח הציפיות מהסרט שהצליח למרות כל השנאה של המבקרים. אחוז העגבניות הרקובות שלו היה דומה לזה של אלאדין (55% מול 56%) וכמו במקרה של "אלאדין", המבקרים לא ממש מעניינים את הקהל שנהר לראות את הסרט בקולנוע. שניהם קיבלו את הציון "A" בסינמה סקור, מה שמראה את אהבת הקהל לסרט וכנראה גם את הרגליים הארוכות שיהיו לו.

כיאה לרימייק בסדר גודל כזה, הוא גם שובר שיאים: זאת הפתיחה הכי גדולה לרימייק לייב אקשן של דיסני (אחרי שעקף את הפתיחה של הרימייק של "היפה והחיה" (174.7)); זוהי הפתיחה הכי גדולה לסרט שמוגדר בדירוג הרשמי שלו בתור סרט לכל המשפחה (PG); הפתיחה הכי גדולה אי פעם לסרט שיוצא בחודש יולי (כמובן שכל זה ללא התאמה לאינפלציה) והפתיחה השנייה בגודלה לסרט השנה, אחרי "הנוקמים: סוף המשחק", כי הקולנוע שייך לדיסני.

גם בשאר העולם הסרט מקבל אהבה והכניס מחוץ לארצות הברית עוד 351 מיליון דולר נוספים שמסתכמים לפתיחה עולמית מאוד מאוד מכובדת של 543 מיליון דולר (כולל סין, שם הסרט יצא כמעט לפני שבועיים).

במקום השני מתנדנד לו איש העכביש עם 21.2 מיליון דולר. מארוול וסוני יכולים להיות מרוצים מהעסקה המשתלמת ביניהם מכיוון שנראה ש"ספיידרמן: רחוק מהבית" יהיה סרט הספיידרמן הראשון שיחצה את קו מיליארד הדולר. ההכנסות העולמיות שלו עומדות כרגע על 970 מיליון דולר, מה שאומר שהוא כבר עקף את ההכנסות של "ספיידרמן: השיבה הביתה" שעמדו על 880 מיליון דולר.

במקום השלישי נשחק לו לאיטו "צעצוע של סיפור 4" עם עוד 15.5 מיליון דולר. זאת ירידה של 25.8 אחוזים בלבד מסוף השבוע שעבר, אבל בהתחשב בכך שההכנסות העולמיות שלו עומדות על 861 מיליון דולר, לא בטוח שהוא יחצה את המיליארד כמו קודמו בסדרה.

במקום הרביעי "מלתעות האימה" הכניס 6 מיליון דולר. זאת ירידה קלה יחסית לסרט אימה, של 49.2 אחוזים בלבד.

במקום החמישי "יסטרדיי" מצליח להפתיע עם הכנסות של 5 מיליון דולר בסוף השבוע האחרון וירידה של 25.2 אחוזים בלבד, הסרט נהנה מהירידה הכי קטנה בטופ טן. בכל העולם הסרט הכניס כבר 98 מיליון דולר והמספר היפה של הכנסות של 100 מיליון דולר הוא מעבר לפינה.

"שוטר על הדרך" ממשיך לאכזב במקום השישי עם הכנסות של 4.1 מיליון דולר. זו ירידה של 50 אחוזים בהכנסות, מספר לא מזהיר בהתחשב בפתיחה הפחות מנפלאה של הסרט. נראה שדייב בטיסטה לא ממש מצליח מחוץ ל"שומרי הגלקסיה". למפיצים של "תרגול בריגול", שדחו אותו לתחילת 2020, נותר רק לקוות שעד אז הוא יהפוך לשם יותר רווחי.

במקום השביעי "אלאדין" ממשיך לעשות חייל עם עוד 4 מיליון דולר שהם ירידה של 33.8 אחוזים בלבד בהכנסות מסוף השבוע הקודם.

מקומות שמונה, תשע ועשר הם אכזבות שאף אחד לא יתגעגע אליהן במיוחד או יזכור את חלקן. "אנאבל 3" במקום השמיני הכניס עוד 2.6 מיליון דולר. "אמצע הקיץ" במקום התשיעי הכניס עוד 1.5 מיליון דולר (אם כי כנראה שעוד נשמע מהבמאי של הסרט הזה) ו- "החיים הסודיים של חיות המחמד 2" במקום העשירי הכניס עוד 1.5 מיליון דולר (מישהו זוכר שהסרט הזה יצא בכלל?).

במקום האחת עשרה, הגיע הרגע שאני אישית חיכיתי לו הרבה זמן. "הנוקמים: סוף המשחק" הגיע להכנסות עולמיות של 2.790 מיליארד דולר ועקף את "אווטאר". בפחות ממיליון דולר אבל מקום ראשון זה מקום ראשון ואי אפשר להתווכח עם ההיסטוריה שמארוול עשתה. אבל כבר כתבתי על זה אז אני רק אכניס עוד "יאי!" קטן פה.

בסוף השבוע הבא יוצא " היו זמנים בהוליווד" של קוונטין טרנטינו בכיכובם של ליאונרדו דיקפריו, בראד פיט ומרגו רובי. הסרט עוקב אחר הקריירה של שחקן והכפיל שלו כשהקריירה של השחקן מתחילה להיגמר בתור הזהב של הוליווד. זוהי הפעם הראשונה שקוונטין טרנטינו משחרר סרט שלא תחת הארווי וויינשטיין ויהיה מעניין לראות איך זה ישפיע על הסרט אם בכלל.