דוח קופות שבורות, 22.05.2022: עידן חדש, כסף חדש

אחוזת דאונטון חוזרת לעידן חדש: עידן שבו דוקטור סטריינג' מכפכף אותה ואומר לה לסתום את הפה ולהסתפק במקום השני.

גם בסוף השבוע השלישי שלו, "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" ממשיך לשלוט בקופות, ואפילו בנפילות נאות: הוא ירד 47.7% והרוויח סכום של 32.3 מיליון דולר. הוא עדיין לא עקף את "באטמן" כסרט הכי רווחי בארה"ב (342 מיליון מול 369 של איש העטלף) אבל הוא בדרך לשם, והשבוע הוא כן עקף את באטינסון לתואר "הסרט הכי מרוויח של 2022 ברחבי העולם", עם 804 מיליון ירקרקים. השורה התחתונה היא שהייפ, לא הייפ, מרמורים על פייז 4 או לא – במארוול יכולים להיות מאוד מרוצים, אפילו אם הסרט לא יגיע למיליארד דולר.

מי שיכול להיות פחות מרוצה הוא "אחוזת דאונטון: עידן חדש", סרט ההמשך לסרט הקודם שמבוסס על הסדרה, שהרוויח 16 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו – כחצי מהסרט הקודם, וזה על תקציב כפול בגודלו. כלומר, כן – ברחבי העולם הסרט הרוויח 51 מיליון דולר, שמתחילים לכסות את התקציב שלו של 40 מיליון דולר – אבל בבירור נראה שהזיכיון הבריטי המנומס סיים את דרכו. אפילו קידום לא ממש היה לו, ורבים הופתעו לשמוע שהסרט הזה באמת יצא ולא נדחה בפעם המי יודע מה. אם יש חדשות טובות לסרט, זה שהמבקרים, והקהל שראה אותו, אוהבים אותו. הסרט קיבל A בסינמהסקור, 97% מהקהל באתר עגבניות רקובות, וגם המבקרים מהנהנים בהסכמה עם 85% ביקורות חיוביות. אפשרי שלסרט עוד יצמחו רגליים.

"לא רעים בכלל" ממשיך ליהנות מחוסר התחרות ונופל ב-12.7% בלבד, לסכום של 6 מיליון דולר. הסרט הרוויח עד כה בארה"ב 74 מיליון דולר וברחבי העולם עוד איזה 100 וקצת, ובהתחשב בתקציב שלו (שההערכות שמות אותו בין 70 ל-80 מיליון דולר) נראה שהוא די סיפור הצלחה ויש לו סיכוי לעקוף את ההמשך של "הקרודים" (שהרוויח 215 מיליון דולר ברחבי העולם) כסרט הכי מצליח של דרימוורקס מאז "הדרקון הראשון שלי: העולם הנסתר".

גם "סוניק הסרט 2" נהנה מחוסר התחרות, וגם הוא נופל רק ב-12.1%, אבל מרוויח רק 4 מיליון דולר. מסכן. אה, לא, מדווחים לי שהוא הכניס 181 מיליון דולר בארה"ב עד כה ו-375 בכל העולם? קיבלו עדכון: בעצם הוא לא מסכן.

במקום החמישי יש כניסה חדשה: "גברים" "רדופה", שמרוויח 3.2 בסוף השבוע הראשון שלו. הסרט החדש של אלכס גארלנד ("אקס מאכינה") לא נראה שנועד לגדולות בקופות. זה לא רק הסכום הקטן, למרות שהוא מקרין באלפיים אולמות – הסרט נראה מהסוג שהקהל לא ממש סובל (D+ בסינמהסקור, 44% בעגבניות), וגם המבקרים לא בדיוק יוצאים מגדרם (75%).

אבל לפני שאתם בוכים על A24, "הכול בכל מקום בבת אחת" ממשיך ליפול בקושי (5%), להרוויח 3 מיליון דולר ולתפוס את מקומו של "יהלום לא מלוטש" כסרט הכי גדול של האולפן. זה עדיין מסתכם ב-58 מיליון דולר, אבל היי – זה לא שמצפים מאולפן של סרטים קטנים להגיע למיליארד דולר.

שאר הטבלה מלא בסרטים שנופלים יותר או פחות, אבל כולם מרוויחים פחות מ-2 מיליון דולר ויותר ממיליון דולר: "משחקת באש" (1.98 מיליון), "חיות הפלא: הסודות של דמבלדור" (1.95 מיליון), "העיר האבודה" (1.5) ו"מלך הצפון" (מיליון דולר). לא כולם יהיו איתנו בסוף השבוע הבא – שני סרטים גדולים יוצאים ותכף נתייחס אליהם. ואתם מוזמנים לנחש מי יהיו הנופלים: מבחינת אחוזים אלה היו "משחקת באש" ו"מלך הצפון" שספגו את הירידות הכי קשות, אבל הכול יכול לקרות.

שבוע הבא, כאמור, יוצאים שני סרטים חדשים, ושניהם זוכים לתשבוחות מצד המבקרים. "הבורגרים של בוב: הסרט" אומנם עדיין לא יצא בהפצה רחבה ולא כל הביקורות התקבלו אבל על סמך ה-30 ומשהו שיש, נראה שמדובר בסרט מוצלח למדי. בינתיים, "אהבה בשחקים: מאווריק" הוקרן בפני הרבה אנשים – הן בקאן והן למבקרים בארה"ב – וכולם מסכימים שזה סרט פצצה מה זה הדברים האלה. השאלה היא האם גם הקהל יסכים עם ההנחה הזאת.